Kihasználta az emberelőnyt a Honvéd, még Márton nélkül az MTK

2021.11.21. 19:35
Nenad Lukics duplázott a Honvédban (Fotó: Balogh László)
A labdarúgó NB I 13. fordulójának záró mérkőzésén a Bp. Honvéd 3–0-ra megverte odahaza az MTK-t.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

Bp. Honvéd–MTK Budapest 3–0 (N. Lukics 47., 90., Nagy Do. 68. – 11-esből)
Budapest, Bozsik Aréna, 2156 néző. Vezette: Pintér Cs.
Kiállítva: Haraszti (45+2., MTK)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Furcsa, felkavaró hangulatban telt el a forduló záró mérkőzése. Két, viharos lelkiállapotban lévő csapat találkozott a Bozsik Arénában: a házigazda Honvéd szurkolói hetek óta elégedetlenek, és ezúttal is, az első félidőben rengetegszer kifejezésre juttatták nemtetszésüket – és akkor enyhén fogalmaztunk.

Horváth Ferenc rezzenéstelen arccal tűrte a felé zúduló szitokáradatot, amely még úgy is fülsiketítőnek tűnt, hogy maga a mérkőzés bántó érdektelenség mellett zajlott. A másik oldalon az edzőváltáson áteső MTK Budapest próbált kikecmeregni a gödörből, de mintha minden balszerencsésen alakulna a kék-fehéreknél: az újonnan kinevezett Márton Gábor pozitív tesztje miatt személyesen még nem találkozhatott új csapatával, így ideiglenesen Pintér Ádám dirigálta az MTK-t a Honvéd ellen.

Azt nem lehet mondani, hogy a pályán lévők ne akartak volna mindent megtenni a jó eredmény elérése érdekében, de az feltűnő volt, hogy szinte senkinek sincs ötlete arra, hogy ezt hogy lehetne elérni. Kevés mozgás, még kevesebb ötlet, váratlan húzás jellemezte az első félidőt, talán azt is mondhatnánk, hogy nem történt semmi az első játékrészben, és nehéz volt eldönteni, hogy melyik csapat szurkolói az elégedetlenebbek. Néhány másodperccel a szünet előtt jött a fordulat, amikor Haraszti Zsolt és Baráth Botond konfliktusba keveredett, mintha a két csapatra jellemző frusztráció ebben a pillanatban csúcsosodott volna ki, és Haraszti Zsolt meggondolatlanul megszorította a nyakát Baráth Botondnak, amiért piros lapot kapott.

A szünetben mindkét edző erre is próbált reagálni, Horváth Ferenc Balogh Norbertet, Pintér Ádám Gheorghe Grozavot küldte pályára, és alig kezdődött el a második játékrész, amikor a kispestiek máris kihasználták a létszámfölényt – Nenad Lukics szerezte meg a vezetést. Ezzel egyszersmind elcsendesítette az edző fejét követelő szurkolókat, és a folytatásban már egy sokkal nyugodtabb Honvéd volt a pályán.

Érezni lehetett, hogy a piros-feketék megpróbálják az előny megszerzését követően nyomás alatt tartani az MTK kapuját – folyamatosan jöttek a szögletek, a beadások a kék-fehérek kapuja elé, a vendégek pillanatokra sem tudtak átmenni a felezővonalon ebben az időszakban. Nagy Dominik kiharcolt egy büntetőt, és gólra is váltotta, ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés sorsa, majd a hajrában Nenad Lukics újra betalált. 3–0

A kispestiek fellélegezhettek, Márton Gábornak viszont rengeteg problémát meg kell oldania, hogy nyerő pályára állítsa az MTK-t.

1. Ferencvárosi TC 12 9 1 2 27–9 +18 28
2. Puskás Akadémia 12 8 1 3 19–15 +4 25
3. Kisvárda 13 7 3 3 21–15 +6 24
4. Mol Fehérvár 13 5 5 3 16–14 +2 20
5. Mezőkövesd 13 5 4 4 18–21 –3 19
6. Paksi FC 13 5 2 6 32–27 +5 17
7. Budapest Honvéd 13 5 1 7 24–25 –1 16
8. Zalaegerszegi TE 13 4 3 6 18–29 –11 15