Felkészülés: Kisvárda-győzelem az új támadó vezérletével

2021.07.12. 20:01
Melnyik (pirosban) és csapattársai győzelemnek örülhettek (Fotó: facebook.com/kisvardafc)
Az Ausztriában edzőtáborozó Kisvárda 2–1-re legyőzte a legutóbbi orosz élvonalbeli bajnokságban 9. helyen záró FK Rosztovot – a magyar bajnoki ötödik helyezett mindkét gólját a nemrég igazolt Jasmin Mesanovic szerezte.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Kisvárda–FK Rosztov (orosz) 2–1
(2–0)
Kisvárda:Odincov – Hej, Prenga, Kravcsenko, Leoni – Szimovics, Melnyik – Bumba (Karabeljov, 68.), Ötvös (Asani, 61.), Navrátil (Gosztonyi, 75.) – Mesanovic (Nagy M. K., 61.).Vezetőedző:Joao Janeiro
Gólszerző:
Mesanovic (6., 31.)

Jól kezdte a Kisvárda a mérkőzést, már a 6. percben megszerezte a vezetést a Bad Blumauban rendezett mérkőzésen: a július elején szerződtetett bosnyák támadó, Jasmin Mesanovic első alkalommal volt eredményes a nyári felkészülési mérkőzések során. Huszonöt perccel később pedig jött a második találata is, vagyis a szünetre 2–0-es előnnyel mehetett a Kisvárda.

A második félidőben valamelyest feljavult a korábbi kiváló támadó középpályás, Valerij Karpin edzette Rosztov, de az oroszok erejéből csak a szépítésre futotta, 2–1-re győzött a Kisvárda.

A KISVÁRDA NYÁRI PROGRAMJA A BAJNOKI RAJTIG
A felkészülés kezdete:
június 17.
Edzőtábor:
Ausztria
MÉRKŐZÉSEK
Június 26.: Kazincbarcika (NB III)–Kisvárda 1–3 (Camaj 11-esből, Gosztonyi, Jelena)
Június 30.: Békéscsaba–Kisvárda 1–2 (Szimovics, Nagy K.)
Július 3.:Diósgyőri VTK (NB II)–Kisvárda 3–2 (Jelena, Ötvös)
Július 8.: Kisvárda–Arges Pitesti (román) 2–2 (Nagy Mihály, Bumba)
Július 12.: Kisvárda–FK Rosztov (orosz) 2–1 (Mesanovic 2)