P. K. 2021.07.03 08:12 Frissítve: 2021.07.31 00:56

NB I, FELKÉSZÜLÉSI MECCSEK, 2021–2022, NYÁR

Az NB I-es csapatok közül utolsóként, múlt szombaton a Tiszakécske elleni találkozóval a DVSC is megkezdte a nyári felkészülési meccsek sorát, miközben a nemzetközi kupában érdekelt Ferencváros, Mol Fehérvár, Puskás Akadémia trió mindegyike négy mérkőzést is játszott. Tekintse át a felkészülési meccsek sorát gyűjtésünkben, melyet egész nyáron megtalál majd címlapunkon, és az új információkkal folyamatosan frissítjük! Jelenleg csak azok az információk találhatók meg a csapatok neve alatt, melyekről a klubok hivatalos felületeiken már beszámoltak.

A DVSC-vel szerződést hosszabbító Dzsudzsák Balázs is készül az NB rajtájra (Fotó: dvsc.hu)

 

A BP. HONVÉD NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
A felkészülés kezdete:
június 14.
Edzőtábor:
Loipersdorf (Ausztria), július 12–18.
MÉRKŐZÉSEK
Június 26.: Bp. Honvéd–FC Ajka (NB II) 1–0 (Nagy G.)
Június 30.: Bp. Honvéd–Budaörs (NB II) 4–1 (Tóth-Gábor, Bőle, Eppel, Zsótér)
Július 3.: Bp. Honvéd–Vasas FC (NB II) 7–2 (Eppel, Nono, Nagy D., Lovric, öngól, Banó-Szabó, Kerezsi)
Július 7.: Bp. Honvéd–SKF Sered (Szered, szlovákiai) 1–1 (Májer)
Július 14.: Budapest Honvéd–Drava Ptuj (szlovén) 5–0 (Tóth-Gábor K., Májer M., T. Gale)
Július 14.: Budapest Honvéd–Pribram (cseh) 3–5 (Eppel 2, Nono)
Július 17.: Budapest Honvéd–FK Rosztov (orosz) 1–0 (Bőle)
Július 24., Bp. Honvéd–Villarreal B (spanyol) 0–0 – stadionavató

A DEBRECENI VSC NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
A felkészülés kezdete:
június 19.
Edzőtábor: Telki
MÉRKŐZÉSEK
Július 3.: Debreceni VSC–Tiszakécske (NB II)  3–1  (Ugrai, Bódi – 11-esből, Sós – 11-esből)
Július 10., Debreceni VSC–Budafok (NB II) 3–1 (Sós 2, Tischler) – Telki
Július 14.: Debreceni VSC–Soroksár (NB II) 4–1 (Tischler 2, Ugrai, Bárány) – Telki
Július 17.: Debreceni VSC–Vasas (NB II) 3–0 (Dzsudzsák, Bárány, Pintér Á.) – Telki
Július 25., AS Roma (olasz)–Debreceni VSC 5–2 (Bárány, Ugrai) –  Frosinone (Olaszország)

A FERENCVÁROS NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
A felkészülés kezdete:
június 8.
Edzőtábor:
Grassau (Németország), június 16–26.
MÉRKŐZÉSEK
Június 20.: Ferencváros–Legia Warszawa (lengyel) 2–0 (Baturina, Civic)
Június 23.:
Ferencváros–Ludogorec (bolgár) 3–1 (Uzuni, Boli, Laidouni) – Kufstein (Ausztria)
Június 25.: Ferencváros–SV Heimstetten (német, IV.) 5–0 (Ramadan 2, Boli, Baturina, Gera D.)
Június 30. Ferencváros–DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai) 1–0 (Uzuni – 11-esből)
Július  6., BL-selejtező: Ferencváros–Prishtina (koszovói) 3–0 (Nguen, R. Mmaee, Blazic)
Július 9., 17.00: Balatonalmádi (megye I.)–Ferencváros 0–14 (Szánthó 3, Baturina 3, Uzuni 2, Ramadan 2, Civic, S. Mmaee, Redzic, Gera D.)
Július 13., BL-selejtező: Prishtina (koszovói)–Ferencváros 1–3 (Uzuni 3)
Július 20., BL-selejtező: Ferencváros–Zalgiris (litván) 2–0 (Uzuni, Nguen)
Július 27., 19.00: BL-selejtező: Zalgiris (litván)–Ferencváros 1–3  (R. Mmaee 43., 72., Mak 90+4.)

A GYIRMÓT FC GYŐR NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
A felkészülés kezdete:
június 21.
MÉRKŐZÉSEK
Június 26.: Abda (megyei I.)–Gyirmót 1–6 (Herjeczki 2, Lencse 11-esből, Simon, Varga B., Heffler N.)
Június 29.: Gyirmót–FK Orenburg (orosz, II.) 2–1 (Herjeczki, Nagy P.) – Wiener Neudorf (Ausztria)
Július 3.: Gyirmót–III. Kerület (NB II) 1–0 (Szatmári I.)
Július 7.: Gyirmót FC Győr–Haladás (NB II) 1–0 (Herjeczki)
Július 9.: Gyirmót FC Győr–Szolnoki MÁV (NB II) 0–0
Július 14.: Gyirmót FC Győr–Inter Bratislava (szlovák II.o.) 5–0 (Nagy P., Lencse L., Varga Barnabás)
Július 17.: Gyirmót FC Győr–FC Ajka (NB II) 2–1 (Zeke, Simon)
Július 23.: Gyirmót–el-Fateh (szaúdi) 3–1 (Varga B., Herjeczki, Csonka) 

A KISVÁRDA NYÁRI PROGRAMJA A BAJNOKI RAJTIG
A felkészülés kezdete:
június 17.
Edzőtábor:
Ausztria
MÉRKŐZÉSEK
Június 26.: Kazincbarcika (NB III)–Kisvárda 1–3 (Camaj 11-esből, Gosztonyi, Jelena)
Június 30.: Békéscsaba–Kisvárda 1–2 (Szimovics, Nagy M. K.)
Július 3.: Diósgyőri VTK (NB II)–Kisvárda 3–2 (Jelena, Ötvös)
Július 8.: Kisvárda–Arges Pitesti (román) –  2–2 (Nagy M. K., Bumba)
Július 12.: Kisvárda–FK Rosztov (orosz) 2–1 (Mesanovic 2) 
Július 15.: Kisvárda–Maccabi Petah-Tikva (izraeli) 3–2 (Bumba, Ötvös, Leoni)
Július 24.: Kisvárda–ETO FC Győr (NB II) 1–1 (Csirkovics)

A MEZŐKÖVESD NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
A felkészülés kezdete:
június 9.
MÉRKŐZÉSEK
Június 26.: Mezőkövesd–Hidasnémeti (NB III) 10–1 (Nagy D. 2, Drazsics 2, Jurina 2, Chrien, Vojtus, Derekas, Vutov)
Június 30.: Mezőkövesd–Hajdúszoboszló (NB III) 4–1 (Drazsics, Jurina, Madarász, Cseke)
Július 7.: Mezőkövesd–Kazincbarcika (NB III) 3–0 (Cseke, Jurina, Drazsics)
Július 10.: Mezőkövesd–Tiszakécske (NB II) 4–0 (Drazsics 2, Farkas D., Madarász)
Július 14.: Mezőkövesd–Tállya (NB III) 7–0 (Jurina 3, Drazsics, Madarász, Nagy D., Vojtus)
Július 17: Mezőkövesd–DVTK (NB II) 3–0 (Katanec, Jurina, Vutov)
Július 23, MTK Budapest–Mezőkövesd 3–0  
Július 23,MTK Budapest–Mezőkövesd 1–1 (Calcan)

AZ MTK NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
A felkészülés kezdete:
június 18.
Edzőtábor:
Szlovénia
Június 26.: MTK–III. Kerület 7–2 (Ferreira 2, Prosser 2, Kocsis B., Grozav, Kovácsréti)
Június 30.: MTK–BVSC (NB III) 2–0 (Vancsa Z., Drljo)
Július 6.: NK Bravo (szlovén)–MTK 1–1 (Grozav)
Július 9.: MTK–HNK Rijeka (horvát) 3–4 (Ferreira, Grozav, Kata)
Július 15.: MTK–Dinamo Moszkva (orosz) 2–0 (Kocsis B., Kovácsréti)
Július 16.: NK Triglav Kranj (szlovén, II.)–MTK 1–1 (Vancsa 90+2.)
Július 23.: MTK Budapest–Mezőkövesd 3–0 (Dimitrov 2, Miovszki) 
Július 23.: MTK Budapest–Mezőkövesd 1–1 (Tiago)

A MOL FEHÉRVÁR FC NYÁRI PROGRAMJA
Edzőtábor:
Bad Waltersdorf (Ausztria), június 15–24.
Június 7.: Ercsi (megyei I. o.)–Mol Fehérvár 0–1 (Alef)
Június 10. Mol Fehérvár–Sárosd 12–0 (Dárdai, Tóth T. 2, Evandro 2, Vida – öngól, Kovács I. 2, Halmai 3, Petrjak)
Június 17.: SV Lafnitz (osztrák II.)–Mol Fehérvár FC 1–2 (Szabó L., Kovács I.) – Lafnitz (Ausztria)
Június 20.: Mol Fehérvár FC–FK Orenburg (orosz II. o.) 0–2  Eggendorf (Ausztria)
Június 24.: Mol Fehérvár FC–FK Rosztov (orosz) 2–2 (Petrjak, Dárdai P.) – Dietersdorf (Ausztria)
Július 1.: NK Osijek (horvát)–Mol Fehérvár 1–1 (Zivzivadze) – Muraszentmárton (Horvátország)
Július 8., Ekl-selejtező: Mol Fehérvár–Ararat Jereván (örmény) 1–1 (Heister)
Július 9.: Mol Fehérvár–Szentlőrinc (NB II) 2–2 (Bourard 2)
Július 15., Ekl-selejtező: Ararat Jereván (örmény)–Mol Fehérvár 2–0
Június23.: Mol Fehérvár–Kazincbarcika 7–0
(Nego 3, Muszliu, Nikolics, Kovács I., Zivzivadze) 

A PAKSI FC NYÁRI  PROGRAMJA
Felkészülés kezdete:
június 17.(orvosi vizsgálatok)
Edzőtábor:
Zrece (Szlovénia), július 10–17.
Június 30.: Paks–III. Kerület (NB II) 7–2 (Bognár I. 2, Haraszti 2 – a másodikat 11-esből, Szabó B., Windecker, Ádám)
Július 3.: Paksi FC–Pécsi MFC (NB II) 5–2 (Bertus, Sajbán, Ádám 2, Haraszti)
Július 7.: Paksi FC–Budaörs (NB II) 5–0 (Ádám 2, Gyurkits, Nagy R., Hahn)
Július 11.: Paksi FC–FC Hermannstadt B (Nagyszeben, román, II.) 1–1 (Böde)
Július 11. Paksi FC–FC Hermannstadt (Nagyszeben, román II.) 4–0 (Sajbán, Ádám, Szendrei 2)
Július 14. Paksi FC–FK Zeljeznicar (bosnyák) 2–2 (Böde, Haraszti)
Július 15: Paksi FC–1. FC Slovácko (cseh) 1–2 (Papp)
Július 17.: Paksi FC–NK Rogaska (szlovén II:) 7–2 (Haraszti, Ádám, Debreceni Á., Sajbán, Hahn, Gyurkits, Süvöltős)
Július 24.: Paksi FC–Budafoki MTE (NB II) 2–0 (Ádám M., Böde)

A PUSKÁS AKADÉMIA NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
Felkészülés kezdete:
május 31. (orvosi vizsgálat)
Edzőtábor:
Ottensheim (Ausztria), június 14.–25.
Június 19.: FC Juniors Oberösterreich (osztrák, II.)–Puskás Akadémia 0–5 (Nunes, Komáromi, Slagveer, Plsek, Skribek Alen)
Június 22.: Puskás Akadémia–CFR (Kolozsvár, román) 1–0  (Plsek – 11-esből) 
Június 25.: Puskás Akadémia–NK Aluminij (szlovén) 1–0 (Weslen Júnior)
Július 1.: Puskás Akadémia–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák) 2–0 (Nagy Zs. 15., Plsek 35.)
Július 8., Ekl-selejtező: Inter Turku (finn)–Puskás Akadémia 1–1 (Plsek)
Július 15., Ekl-selejtező: Puskás Akadémia–Inter Turku (finn) 2–0 (Annan – öngól, Van Nieff)
július 22., Ekl-selejtező: RFS (lett)–Puskás Akadémia 3–0 (Lemajics 8., 24. – a másodikat 11-esből, Friesenbichler 18.)
július 29., 20.00: Ekl-selejtező: Puskás Akadémia–RFS (lett) 0–2

AZ ÚJPEST FC NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
Felkészülés kezdete:
június 13.
Edzőtábor:
Ausztria, június 25–július 4.
Június 28.: Újpest FC–CFR Cluj (román) 1–1 (Croizet)
Június 30.: Újpest–St. Pölten (osztrák, II.) 1–1 (Beridze)
Július 2.: Újpest FC–FC Voluntari (román) 1–0 (F. Viana)
Július 10., Újpest FC–Diósgyőri VTK (NB II) 1–1 (Simon K.)
Július 15.: DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai)–Újpest FC 2–1 (Antonov)
Július 22.: Ekl-selejtező: Újpest–Vaduz (liechtensteini) 2–1 (Stieber 7., Tallo 64., ill. Cicek 81.)
Július 25.: III. Kerületi TVE – Újpest FC 1–2 (Croizet, Tallo)
Július 29., 18.00: Ekl-selejtező: Vaduz (liechtensteini)–Újpest1–3 (Tallo 29. – 11-esből, Beridze 47., Onovo 85.)

A ZTE FC NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
Felkészülés kezdete:
június 16. (orvosi vizsgálatok)
Edzőtábor:
Rogla (Szlovénia), július 12–16.
Június 30.: Haladás–ZTE 1–1 (Meshack)
Július 3., 11.00: NK Osijek (horvát)–ZTE 0–0 – Muraszentmárton (Horvátország)
Július 7.: Tabor Sezana (szlovén)–ZTE 4–1 (Bedi)
Július 10.: BFC Siófok (NB II)–ZTE 2–4 (Bedi, Horváth M. – öngól, Tajti, Meshack)
Július 13.: NK Rogaska (szlovén II.)–ZTE 1–2 (Zimonyi 2)
Július 16.: Drava Ptuj (szlovén II.)–ZTE 0–3 (Szalay 2, Koszta)
Július 24., 19.00: ZTE–AEK Larnaca 0–0

Jelenleg csak azok az információk találhatók meg a csapatok neve alatt, melyekről a klubok hivatalos felületeiken már beszámoltak, az új információkkal folyamatosan frissítjük cikkünket.

LABDARÚGÓ NB I, 2021–2022
1. FORDULÓ
Július 30., péntek:
18.15: Paksi FC–Mezőkövesd (Tv: M4 Sport)
20.30: Gyirmót FC Győr–MTK Budapest (Tv: M4 Sport)
Július 31., szombat:
17.45: Ferencváros–Kisvárda (Tv: M4 Sport+)
20.00: Budapest Honvéd–Debreceni VSC (Tv: M4 Sport+)
Augusztus 1., vasárnap:
17.45: Zalaegerszegi TE FC–Mol Fehérvár FC (Tv: M4 Sport+)
20.00: Újpest FC–Puskás Akadémia (Tv: M4 Sport+)

 

 

2021.10.15 19:23:52

Labdarúgó NB I TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Veszélyesebben futballozott a Puskás Akadémia, egy gól elég volt a felcsúti győzelemhez.

2021.10.15 09:19:28

Labdarúgó NB I MALONYAI PÉTER

Ötvenezren a Népstadionban, tizenötezren a Szőnyi úton, izgalmas összecsapások Budapesten 1961 októberén.

2021.10.09 23:20:51

Labdarúgó NB I DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Mindig kíváncsian várjuk, sőt, kisebb fogadásokat is kötünk rá, ki lesz az első arrébb lejtő távozó. Őszintén szólva ezúttal senki sem találta el, hogy az MTK-s Giovanni Costantino „nyer”.

2021.10.05 10:25:05

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

„Odamész és berúgod” – szólhatott a kispesti ukáz. Zalai kiállás Waltner mellett. Eljött Gróf Dávid ideje Debrecenben?