MK: nem könnyen, de továbbjutott a Zalaegerszeg is

2021.02.11. 14:56
Utolsó NB I-es csapatként a ZTE is bejutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Magyar Kupában, mivel 2–1-re nyert a harmadosztályú Tiszafüred vendégeként csütörtök délután.
Azt túlzás lenne állítani, hogy Tiszafüreden ideálisak lettek volna a körülmények (Fotó: Földi Imre) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A havas pályán lejátszott mérkőzés elején Szabó Tamás találatával az NB III Keleti csoportjának 10. helyén álló tiszafürediek kerültek előnybe, de a vendégek Bobál Dávid jóvoltából hamar, az első negyedóra végén egyenlítettek.

A ZTE győztes gólját a második játékrész kezdetén a szünetben beálló Bojan Szankovics szerezte.

Boér Gábor együttese a február végi nyolcaddöntőben a Budapest Honvéddal találkozik.

NÉZZE MEG A TISZAFÜRED VEZETŐEDZŐJÉVEL ÉS JÁTÉKOSAIVAL KÉSZÜLT INTERJÚINKAT!

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
TISZAFÜRED (NB III)–ZALAEGERSZEGI TE 1–2 (1–1)
Tiszafüred, zárt kapuk mögött. Vezette:
Csonka Bence (Punyi Gyula, Baghy Csaba)
TVSE: Ladányi P. (Fülöp G., a szünetben) – Háda, Mészáros N., Fehér Zs., Szövetes – Csiki, Vincze – Bíró P. (Tóth N., 76.), Barzsó, Szabó T. – Barna V. Vezetőedző: Dorcsák Zoltán
ZTE: Gyurján – Tanasin, Németh E., Bobál D., Gergényi – Kovács B. (Szankovics, a szünetben) – Szalay Sz. (Zimonyi, 74.), Vass P., Favorov (Papp L., a szünetben), Babati (Kun, 62.) – Koszta (Kálnoki-Kis D., 86.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Szabó T. (1–0) a 10., Bobál D. (1–1) a 15., Szankovics (1–2) a 47. percben
Dorcsák Zoltán:
– Megtisztelő, hogy NB I-es együttest fogadhattunk tétmeccsen. Nehéz talajon teljes erőbedobásra késztettük ellenfelünket.
Boér Gábor: – Szakmailag nehéz értékelni a találkozót, irreális körülmények között játszottunk. A célunkat elértük, továbbjutottunk, és szerencsére nem sérült meg senki.

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Február 9., kedd
Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Diósgyőri VTK 0–3 (Gál R. 31. – öngól, Ivanovszki 44., Grozav 58.)
Szolnoki MÁV FC (NB II)–Újpest FC 0–2 (Tallo 44. – 11-esből, Csongvai 45+2.)
Február 10., szerda
Dorogi FC (NB II)–Ferencváros 1–2 (Girsik 75. – 11-esből, ill. Baturina 21., Nagyházi 55. – öngól)
Hódmezővásárhelyi FC (NB III)–Puskás Akadémia FC 0–3 (Plsek 13. – 11-esből, Kiss. T. 47., Nagy Zs. 84.)
Kazincbarcika (NB II)–MTK Budapest 1–4 (Kovács M. 47. ill. Mezei 38., 63., Varga R. 70., Prosser 72.)
Dunavarsány (Pest I.)–Budafoki MTE 0–11 (Romic 12., Szabó M. 29., 40., 44., Zsóri 47., 65., Ihrig-Farkas 55., 57., Khiesz 79., Lőrinczy 88., Kulcsár K. 90+1.)
Tállya KSE (NB III)–Kaposvári Rákóczi FC (NB II) 5–3 (Ondó 53., 85., Tóth Sz. 55., Serecin 61., Szegedi 65., ill. Balázs Zs. 30., 32., Szarka 90+2.)
Debreceni EAC (NB II)–Debreceni VSC (NB II) 1–2 (Sidibe 62. – 11-esből, ill. Bévárdi 23., Tischler 50.)
Taksony (NB III)–BFC Siófok (NB II) 1–4 (Fekete O. 66., ill. Elek B. 47., 59. – az elsőt 11-esből, Hajnal G. 68., Kecskés 89.)
Soroksár (NB II)–Kisvárda 1–2 (Pászka 8., ill. Ötvös 16., Horváth Z. 26.)
III. Kerületi TVE (NB III)–Budapest Honvéd 1–3 (Remili 22., ill. Gale 13., Bőle 38., B. Traoré 40.)
Csákvár (NB II)–Paksi FC 2–3 (Madarász 2., Sejben 63., ill. Gévay 6., Sajbán M. 12., Szakály D. 44.)
Pécsi MFC (NB II)–Szombathelyi Haladás (NB II) 0–1 (Dragóner F. 87.)
FC Ajka (NB II)–Mezőkövesd 1–2 (Szűcs K. 36., ill. Pillár 39., Martic 76.)

Vasas FC (NB II)–Mol Fehérvár 1–2 (Rus 34. – öngól, ill. Zivzivadze 3., Petrjak 23.)