Tizenegy góllal ment tovább a Budafok, nincs NB I-es kieső a Magyar Kupában

2021.02.10. 12:51
Újabb 24 csapat, köztük nyolc élvonalbeli együttes lépett pályára szerda délután a labdarúgó Magyar Kupában: a tét a legjobb 16 közé jutás volt. Ezen a napon mindegyik élvonalbeli gárda sikerrel vette az akadályt. A legnagyobb különbségű győzelmet a Budafok érte el, amely 11–0-ra verte meg a Dunavarsányt. Nagy fordítást vitt véghez az NB III-as Tállya, amely kétgólos hátrányból nyert 5–3-ra az NB II-es Kaposvár ellen. Az esti programban a Vasas a MOL Fehérvárt fogadja, a ZTE csütörtökön játszik Tiszafüreden.

A 13 órakor kezdődő mérkőzéseken a Budafoki MTE harcolta ki a legnagyobb különbségű előnyt a félidőre. A fővárosi együttes a három gólt szerző Szabó Máté vezérletével 4–0-s előnnyel mehetett pihenőre Dunavarsányban. A folytatásban sem állt le a Budafok: a csereként beálló Zsóri Dániel és Ihrig-Farkas Sebestyén egyaránt két góllal szomorította a Pest megyei első osztályban a kilencedik helyen álló Dunavarsányt. A Budafok végül 11–0-ra győzött, kiütötte ellenfelét.

Tischlert (30) köszöntik a társak a Loki második, egyben győztes gólja után (Fotó: Kovács Péter)

A debreceni derbin az erőviszonyoknak megfelelően az NB II-ben éllovas DVSC szerzett vezetést Bévárdi Zsombor góljával a másodosztályban sereghajtó DEAC otthonában. A második félidőben Tischler Patrik találata után már 0–2-t mutatott az eredményjelző, majd a DEAC tizenegyeshez jutott, amit a DVSC-vel korábban két NB I-es bajnoki címet nyerő Ibrahima Sidibe váltott gólra.

A Csákvár a 2. percben szerzett góllal ráijesztett a Paksra, ám a tolnaiak a szünetben már 3–1-re vezettek. A hazai gárda ugyan szorossá tette az összecsapást (2–3), de a Paks jutott tovább.

A Soroksár a csákváriakhoz hasonlóan hamar meglepte magasabb osztályú riválisát, a Kisvárdát, ám az NB I-es gárda a 26. percben már 2–1-re vezetett. Az egyenlítő gólt a télen a Nyíregyháza Spartacustól igazolt Ötvös Bence szerezte, akinek ez volt az első találata új klubjában.

Az NB III-ban listavezető III. Kerületi TVE trénere edzőként harmadszor találkozott volt csapatával, a Budapest Honvéddal. Az óbudai Kalap utcában a kispestiek szereztek vezetést Thierry Gale találatával, ám a korábbi NB I-es játékos, Remili Mohamed egyenlített. A Honvéd Bőle Lukács és Boubacar Traoré révén kétgólos vezetéssel várhatta a második játékrészt, amelyben nem esett gól.

A Puskás Akadémia Jakub Plsek tizenegyesével jutott előnyhöz az NB III-as Hódmezővásárhely vendégeként, majd emberhátrányba került Kamen Hadzsiev kiállítása miatt. A bolgár védőnek ez volt az első piros lapja az idényben, a 2019–2020-as évadban kétszer állították ki – mindkét alkalommal az NB I-ben. A felcsútiaknak tíz emberrel is sikerült növelniük az előnyt: Kiss Tamás a második félidő elején szerzett gólt, a 0–3-as végeredményt Nagy Zsolt állította be.

Az MTK Mezei Szabolcs góljával szerzett vezetést Kazincbarcikán, ám a hazaiak a fordulás után hamar egyenlítettek. Sokáig nem kellett izgulniuk a budapestieknek, mert Mezei ismét eredményes volt, majd Varga Roland és Prosser Dániel is betalált.

A Mezőkövesd az első félidő hajrájában hátrányba került NB II-es ellenfelével szemben Ajkán, de Pillár fejesével három percben belül kiegyenlített, majd a második játékrészben Manuel Martic közelről bekotort találatával a győzelmet is kiharcolta.

Sokáig úgy tűnt, nem bír egymással a két NB II-es csapat, a PMFC és a Haladás, ám a 88. percben egy kontra végén a télen a Zalaegerszegi TE-től szerződtetett Dragóner Filip talált be – így a szombathelyiek jutottak tovább.

A legfordulatosabb mérkőzést Tállyán játszották, ahol a Kaposvár a félidőben Balázs Zsolt duplájával 2–0-ra vezetett, ám a második játékrészben bravúros teljesítménnyel sorozatban öt gólt szerzett az NB III-as borsodi együttes. A somogyi gárda csak a ráadásban tudott szépíteni, így 5–3-mal a Tállya került a 16 közé.

MOL MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

III. KERÜLETI TVE–BP. HONVÉD 1–3 (1–3)

Budpest, Hévízi út, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Norbert (Becséri Gergely, Kiss Balázs)
III. KERÜLET:
Steer – Nagy T., Erdei G., Opavszky, Németh G. (Tóth K., 61.) – Szalai V. (Bori, 61.) – Tamási Zs., Rabatin (Fazakas, 53.) – Kokenszky (Páll, 71.), Borvető, Remili (Rajczi, 71.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
BP. HONVÉD:
Tujvel – Batik (Mezgrani, 61.), Klemenz, Lovric, Aliji (Tamás K., a szünetben) – Nagy G., Kamber, Zsótér – Bőle (Szendrei N., 61.), Traoré (Kocsis D., 89.), Gale (László D., 66.). Vezetőedző: Pisont István
Gólszerző:
Gale (0–1) a 14., Remili (1–1) a 22., Bőle (1–2) a 38., Traoré (1–3) a 40. percben
Kemenes Szabolcs:
– A címvédő ellen három-egyre kikaptunk, ez vállalhatónak mondható, úgy még inkább, ha a meccs képét nézem. A pálya talaja nehezítő körülménynek számított. Nálunk kicsit kifogyott a benzin a fordulás után, de ez nem meglepő, mivel eddig műfüvön készültünk, szerdán pedig a mély talajon elfáradtunk.
Pisont István:
– Értékes győzelmet arattunk. Jól is alakult a mérkőzés, vezetést szereztünk, de Remili Mohamed hamar egyenlített, mégpedig fantasztikus góllal. Szerencsére utána gyorsan kétgólos előnyre tettünk szert, ezt meg is tartottuk. Nem azon a fordulatszámon pörögtünk, ahogyan kellett volna, de már a Budafok elleni mérkőzésre készülünk.

DUNAVARSÁNYI TE–BUDAFOKI MTE 0–11 (0–4)
Dunavarsány
, zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Máyer Gábor, Aradi József)
DUNAVARSÁNY:
Kovács T. – Csizmadia T., Sós M. (Králik, 70.), Schmidtka, Meiszter – Huller (Bihari, a szünetben), Ladányi T. (Novák R., a szünetben, Hacioglu, 58.), Kis R. (Harangozó, a szünetben), Mag, Sipos R. – Bata. Vezetőedző: Hollik András
BUDAFOK:
Bese B. – Huszti A. (Fekete M., a szünetben), M. Nikolics, Romic, Medgyes S. – Oláh B. (Lőrinczy, a szünetben), Micsinai – Takács R. (Khiesz, 54.), Kulcsár K., Szabó M. (Ihrig-Farkas, a szünetben) – Kovács D. (Zsóri, a szünetben). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:
Romic (0–1) a 12., Szabó M. (0–2) a 29., Szabó M. (0–3) a 40., Szabó M. (0–4) a 44., Zsóri (0–5) a 47., Ihrig-Farkas (0–6) az 55., Ihrig-Farkas (0–7) az 57., Zsóri (0–8) a 65., Khiesz (0–9) a 79., Lőrinczy (0–10) a 88., Kulcsár K. (0–11) a 90+1. percben
Hollik András:
– Óriási dolog volt egy NB I-es csapatot fogadni és valljuk be, a Budafok nem tartalékolt. A reális különbség hat-nyolc gól lett volna a két csapat között, de túlzottan tiszteltük az ellenfelet. Sajnálom, hogy a három ziccerünkből egyet sem értékesítettünk.
Csizmadia Csaba:
– A csapat profi módon beleállt a meccsbe, ennek köszönhető a fölényes győzelem. Már az első percekben sem akartunk esélyt adni az ellenfélnek. Maximálisan elégedett vagyok.

KAZINCBARCIKAI SC–MTK BUDAPEST 1–4 (0–1)
Kazincbarcika, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács János (Csatári Tibor, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA: Szemerédi – Németh T., Dávid Z., Fótyik, Mikló (Tóth G. 66.) – Toma, Tóth B., Auer (Oltean, a szünetben) – Korbély (Kovács M., a szünetben), Kelemen M. (Oldal, a szünetben), Kovác. Vezetőedző: Pacsi Bálint
MTK: Somodi – Alho, Nagy Zs., Perkovic, Ikenne-King (Barna Sz., 77.) – Palincsár (Biben, 74.), Kata, Mezei (Lehoczky, 77.) – Varga R. (Balázs B., 77.), Bíró B., Prosser (Schön, 74.). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Mezei (0–1) a 38., Kovács M. (1–1) a 47., Mezei (1–2) a 63., Varga R. (1–3) a 70., Prosser (1–4) a 72. percben

Pacsi Bálint: – Az első negyvenöt percben helytálltunk, gólszerzési lehetőségünk is adódott. Ezúttal több lehetőséget kaptak, akik eddig kevesebbszer léphettek pályára. A vendégek az utolsó huszonöt percben kihasználták a két csapat közötti minőségi különbséget, és ez döntőnek bizonyult.
Michael Boris: – A kupamérkőzés kitűnő alkalmat kínált a bajnoki vereség javítására, s örülök, hogy a játékosok éltek vele. A lényeg a továbbjutás, ezt nem túl látványos, de magabiztos játékkal sikerült kiharcolni. A kupában nagy terveink vannak, szeretnénk döntőt játszani.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–PAKSI FC 23 (1–2)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, zárt kapuk mögött. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Bognár László)
CSÁKVÁR: Zelizi – Mészáros D., Tányéros Á. (Vaskó, a szünetben), Posztobányi (László N., a szünetben), Koch – Nándori, Madarász M. – Kocsis B. (Sejben, a szünetben), Mim (Dénes, 53.), Baracskai (Kun, 73.) – Vörös. Vezetőedző: Visinka Ede
PAKS: Holczer – Kulcsár D., Lorentz, Gévay, Debreceni – Papp K. (Bognár D., a szünetben) – Szendrei Á. (Vas G., 65.), Szakály D. (Lenzsér, 75.), Szabó B. (Hahn, 82.) – Sajbán Máté, Haraszti (Ádám, a szünetben). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Madarász M. (1–0) a 2., Gévay (1–1) a 6., Sajbán Máté (1–2) a 12., Szakály D. (1–3) a 44., Sejben (2–3) a 63. percben
Visinka Ede: – Irreális körülmények között sikerült megnehezítenünk az NB I-es csapat továbbjutását. Örülök, hogy saját nevelésű fiataljaink is megmutathatták tudásukat.
Bognár György: – Az első félidőben jobban alkalmazkodtunk a körülményekhez, és ez három gólban is megmutatkozott. A szünet után már a Csákvár dominált, és élvezhető mérkőzést játszottunk.

SOROKSÁR SC–KISVÁRDA MASTER GOOD 12 (1–2)
Budapest, Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács Tamás (Szalai Balázs, Kovács II Gábor)
SOROKSÁR:
Varga Á. – Bene (Kópis, a szünetben), Takács Zs., Valencsik, Pászka – Szerető (Csernik, 80.), Hudák M., Derekas, Magyari (Korozmán K. 70.) – Ramadan (Orosz M., 70.), Erdélyi L. (Lovrencsics B., 70.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Hej, Prenga, Leoni – Kovácsréti (Bumba, 86.), Ötvös, Karabeljov (Szimovics, 78.), Zlicsics (Lucas, 73.), Camaj (Navrátil, 73.) – Horváth Z. (Jelena, 78.).Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Pászka (1–0) a 8., Ötvös (1–1) a 16., Horváth Z. (1–2) a 26. percben
Lipcsei Péter: – Elégedett vagyok a játékosok teljesítményével, mert mindent megtettek annak érdekében, hogy továbbjussunk. Ezúttal ennyi fért bele a játékunkba.
Supka Attila: – A mérkőzés elején kényelmesen játszottunk, a kapott gól után viszont olyan lehetőségünk is adódott, amiből lehetett volna gólt, gólokat szerezni. A második félidőben növelhettük volna előnyünket, de nem értékesítettük a tizenegyest. Viszont időnként már úgy játszottunk, mint a régi időkben.

HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC–PUSKÁS AKADÉMIA 03 (0–1)
Hódmezővásárhely, zárt kapuk mögött. Vezette:
Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Kis Zoltán)
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Kandó Zs. – Tóth J., Gyürki, Huszár, Zahorán – Katona Gy. – Molnár Á. (Győrfi, 60.), Forró (Bartyik, 87.), Oravecz (Gyüre, 60.), Mezei (Orosz M., 73.) – Bata (Rostás R., 87.) Edző: Kandó Róbert
PUSKÁS AKADÉMIA: Tóth B. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Deutsch L. – Plsek (Urblík, a szünetben), Van Nieff, Corbu (Spandler, a szünetben) – Weslen Júnior (Kiss T., a szünetben), Mance (Nagy Zs., 68.), Komáromi (Slagveer, a szünetben). Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Gólszerző: Plsek (11-esből, 0–1) a 13., Kiss T. (0–2) a 47., Nagy Zs. (0–3) a 84. percben
Kiállítva: Hadzsiev (gólhelyzetben lerántotta Batát) a 35. percben
Kandó Róbert: – Amire készültünk, megvalósítottuk. Aki pályára lépett, igyekezett tudása legjavát nyújtani, de szembetűnő volt a sebességbeli különbség – és nem a mi javunkra. Sajnálom, hogy a kínálkozó apró lehetőségeink közül egyet sem használtunk ki.
Hornyák Zsolt: – Különösen a második félidőbeli játékunkkal vagyok elégedett. Tervünket teljesítettük, sportszerűen küzdő ellenféllel szemben harcoltuk ki a továbbjutást.

FC AJKA–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 1–2 (1–1)
Ajka, zárt kapuk mögött. Vezette: Németh Ádám (Tóth II Vencel, Horváth Zoltán)
AJKA: Horváth T. – Szűcs K., Görgényi, Tar, Csemer (Présinger, 56.) – Stoiacovici, Tóth G. (Kenderes, a szünetben) – Irimiás (Kovács N., a szünetben), Zsolnai R. (Soltész D., 63.), Rétyi R. (Nagy M. K., 79.) – Tóth B. Vezetőedző: Kis Károly
MEZŐKÖVESD:
Rjabenko – Eperjesi, Pillár, Katanec, Vajda S. – Martic – Besirovic (Berecz, a szünetben), Chrien, Cseri (Karnyicki, a szünetben) – Vutov (Nagy D., a szünetben), Vojtus (Jurina, 72.) Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző:
Szűcs K. (1–0) a 36., Pillár (1–1) a 38., Martic (1–2) a 76. percben

Kis Károly:
– Tudtuk, hogy az élvonal legjobb formában lévő csapatát fogadjuk, ennek ellenére kicsit bosszant, hogy két gólt kaptunk úgy, hogy az egyiket szabadrúgás, a másikat szöglet után. Ennek ellenére a mérkőzés nagy részében egyenlő partnerek voltunk, és több játékos is bizonyított, így a bajnokikra nagy harc lesz a csapatba kerülésért.
Pintér Attila:
– Látva a többi kupameccset, jobb talajú pályán futballoztunk, amelyhez egyébként mindkét csapat megpróbált alkalmazkodni. Szervezett ellenféllel találkoztunk, és bizonyítottuk, hogy a kupameccsen nincs osztálykülönbség a csapatok között. Innentől már a Ferencváros elleni bajnokira készülünk.

Dorogi FC (NB II)–Ferencváros 1–2 (Girsik 75. –11-esből, ill. Baturina 21., Nagyházi 55. – öngól) ÖSSZEFOGLALÓ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!
Pécsi MFC (NB II)–Szombathelyi Haladás (NB II) 0–1 (Dragóner 88.)
Taksony
(NB III)–BFC Siófok (NB II) 1–4 (Fekete O. 66., ill. Elek B. 47., 58. – az elsőt 11-esből, Hajnal 67., Kecskés T. 89.) A találkozó 35 perc késéssel kezdődött, mert nem volt felvonalazva a pálya.
Debreceni EAC
(NB II)–Debreceni VSC (NB II) 1–2 (Sidibe 62. – 11-esből, ill. Bévárdi 23., Tischler 50.)
Tállya KSE (NB III)–Kaposvári Rákóczi FC (NB II) 5–3 (Ondó 53., 85., Tóth Sz. 55., Serecin 61., Szegedi 65., ill. Balázs Zs. 30., 32., Szarka 90+2.)