Ligakupa: keleti sikerek, nyolc között a Loki és a Szpari

2014.12.09. 15:12
A DVSC-Teva hazai pályán 3–1-re legyőzte az NB II-es Sopront a labdarúgó Ligakupa nyolcaddöntőjének kedd kora délutáni mérkőzésén, így bejutott a legjobb nyolc közé, akárcsak a Nyíregyháza, amely 1–0-ra legyűrte a Békéscsabát.

DEBRECEN–SOPRON 3–1DEBRECEN–SOPRON 3–1

Bódi Ádám szabadrúgásból szerzett vezetést a hazaiaknak az első félidő derekán, a fordulás után L'Imam Seydi közeli találattal, Ferenczi János távoli lövéssel növelte az előnyt. Bobál Dávid egy szögletet követően szépített a hajrában. A mérkőzés forgatókönyvét meghatározta, hogy a soproni Horváth Andrást már az 5. percben kiállította a játékvezető, mert szabálytalankodott a gólhelyzetben kiugró Seydivel.

NYÍREGYHÁZA–BÉKÉSCSABA 1–0

A viharsarki 2–2 után a második ligás Békéscsabának győznie vagy sokgólos döntetlent (legalább 3–3-at) kellett volna játszania kedden a továbbjutáshoz, de a lila-fehér támadóknak egyszer sem sikerült gólt szerezniük – ráadásul a Szpari a hajrában betalált, így Mátyus János csapata jutott be a legjobb nyolc közé.

LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Debreceni VSC-Teva–Soproni VSE (II.) 3–1
(1–0)
Debrecen, 100
néző. Vezette: Berke (Bozó, ifj. Varga G.)
DEBRECEN:
Verpecz – Ludánszki B. (Kinyik, 72.), Morozov, Mészáros N., Vadnai – Bódi, Zsidai (Berdó, 64.), Szakály P. (Dombi, 72.), Ferenczi J. (Sós, 61.) – Seydi (Balogh N., 59.), Kulcsár T. Vezetőedző: Kondás Elemér
SOPRON: Halasi – Fazekas G., Baranyai, Bobál D., Pados – Horváth A. – Szabó L. (Maráczi, 53.) Deme (Kollár, 59.), Pintér A. (Jovetic, 78.), Pető B. (Fazekas N., 11.) – Horváth P. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Bódi (23.), Seydi (48.), Ferenczi J. (61.), ill. Bobál D. (79.)

KÉSŐBB
16.00: Szombathelyi Haladás–Pécsi MFC (az első mérkőzésen 0–0)
17.00: Videoton–Dunaújváros PASE (1–2) (Tv: Sport1)

SZERDA
17.30: Újpest–Ferencváros (1–4) (Tv: Sport1)
A Diósgyőr–Budapest Honvéd párharc első mérkőzését február 14-én, a visszavágót február 21-én játsszák.