Gyász: elhunyt Dénes András sportújságíró, sportvezető, az NS egykori munkatársa

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2023.11.22. 14:08
Életének 61. évében, hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt Dénes András sportújságíró, sportvezető, az MLSZ női szakágának korábbi vezetője, lapunk egykori munkatársa.
Elhunyt Dénes András (Fotó: MLSZ)
Elhunyt Dénes András (Fotó: MLSZ)

 

Dénes András nagyjából egy évtizedet dolgozott a Nemzeti Sportnál 1990 és 2000 között, volt a labdarúgó- és a külföldi rovat munkatársa, utóbbi vezetője is, valamint lapszerkesztő. A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) emlékeztet rá, hogy dolgozott többek között a Videoton férfi futballcsapatának sajtófőnökeként, majd a női szakág vezetőjeként az MLSZ-ben.

„Kiemelkedő kiadványok szerzője volt, köztük a női labdarúgás történetéről készült, a szakág hazai történelmét feldolgozó Magyar női futball – A bajnokságok, melyet a magyar női válogatott históriáját összegző kötet követett. Dénes András szívügyének tekintette a női futballt, élete utolsó éveit a magyar női labdarúgás fejlődésének szentelte, újságíróként egészen haláláig segítette a Magyar Labdarúgó-szövetség munkáját” – olvasható az MLSZ honlapján.

Legfrissebb hírek

Új segédedző érkezik az Arsenalhoz; Aaron Ramsey Mexikóba igazolt – élő transzferhíradó

Minden más foci
1 órája

Szombaton lesz Diogo Jota temetése

Minden más foci
1 órája

Profi sportolók, akik autóbalesetben vesztették életüket

Egyéb egyéni
2 órája

Elhunyt Peter Rufai, a nigériai labdarúgás legendás kapusa

Minden más foci
3 órája

Isteni Diogo – Domonkos Bálint jegyzete

Angol labdarúgás
11 órája

Arne Slot: Mit mondhatnék akkor, amikor a sokk és a fájdalom ilyen elképesztően nagy?

Angol labdarúgás
15 órája

Orvosok tanácsolták Diogo Jotának, hogy ne repülőgéppel utazzon

Angol labdarúgás
16 órája

Gyász: húszéves spanyol motoros vesztette életét Magny-Coursban

Egyéb autó-motor
17 órája
Ezek is érdekelhetik