FTC: Jó lenne a csoport éléről továbbjutni – Kubatov

2022.09.30. 13:13
null
Kubatov Gábor több mindenről is szót ejtett a sajtóeseményen (Fotó: Földi D. Gábor)
A kiváló rajt után már nemcsak a tavaszi szereplésben, hanem az Európa-liga-csoport megnyerésében is bízik Kubatov Gábor, az FTC elnöke, aki a labdarúgócsapat mellett több szakosztály érdekességeiről is beszélt a közmédiának egy csütörtöki sajtóeseményen.

A sorozatban négy bajnoki címnél járó, a jelenlegi idényben hat mérkőzés után százszázalékos, az Európa-ligában két találkozót követően szintén hibátlan labdarúgócsapat sikereinek egyik kulcsaként Kubatov Gábor az orosz Sztanyiszlav Csercseszovot jelölte meg: mint mondta, „mindig eggyel nagyobb edzőt kell hozni, mint a csapat”.

Amikor mi minden évben kitűzzük a célokat, az normális, hogy a bajnokságot meg kell nyerni, hiszen onnan lehet bekerülni a Bajnokok Ligájába. Ő azt mondta, szerinte meg kellene nyerni az Európa-ligát” – jellemezte Csercseszov hozzáállását az elnök.

Az elnök megjegyezte, az Európa-ligában ilyen rajt után „jó lenne a csoport éléről továbbjutni”. Hozzátette, tisztában van azzal, hogy egy sikeres nemzetközi szereplést követően jóval keresettebbek lennének a játékosok, ez viszont azt is jelentené, hogy esetleges értékesítésükkel jelentős haszonra tenne szert a klub, amely így újabb tehetségeket szerezhetne.

Tokmacot hat-hétszázezer euró körüli összegért vettük, most legalább hárommillióért tudnánk eladni. Ryan Mmaee is körülbelül egymillió euróba került, most minimum háromért távozhatna, fiatal tehetség, ontja a gólokat. Az ilyen dolgoknak örülni kell” – fűzte hozzá.

A női kézilabdázókról szólva az elnök arról beszélt, habár a gárda rosszul kezdte az idényt a Bajnokok Ligájában – többek között történetének legsúlyosabb vereségébe (40–20) szaladt bele a német Bietigheim vendégeként –, nem tervez edzőváltást.

Soha, de soha nem fogom elküldeni Elek Gábort. Viszont ő szereti annyira a Ferencvárost, hogy ha úgy alakul, hogy a csapatnak nem megy, akkor le fog mondani. Amíg azonban van benne erő és úgy érzi, képes arra, hogy az együttes munkáját és eredményességét javítsa, addig ő marad az edző” – nyilatkozta Kubatov Gábor.

Kubatov Gábor a közmédiának a férfi vízilabdacsapattal kapcsolatban elmondta, bízik benne, hogy Varga Zsolt vezetőedző jövő tavasszal egy, a korábbiakhoz hasonlóan sikeres szezon után hagyja el a csapatot, hogy aztán már csak szövetségi kapitányi feladataira koncentráljon.

Legfrissebb hírek

Simon Petrát dicsérte az FTC norvég beállója a Dortmund elleni párharc után

Kézilabda
7 órája

Lang Ádám: Mintha színpadra lépnénk a Ferencváros ellen

Labdarúgó NB I
10 órája

Sztanyiszlav Csercseszov: A világbajnokság a mi időnkben a futball ünnepe volt, most meg…

Minden más foci
2026.03.29. 11:27

Győztes tavaszi rajt Szlovénia ellen; Csercseszov aggódik a vb miatt

E-újság
2026.03.28. 23:21

Női labdarúgó NB I: újra élre állt a Ferencváros

Labdarúgó NB I
2026.03.28. 20:16

Hozta a kötelezőt Budaörsön a Győr a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2026.03.28. 19:58

Hazai döntetlennel jutott negyeddöntőbe az FTC a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.03.28. 17:36

Van még tartalék a Ferencvárosban – jön a Dortmund elleni visszavágó a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.03.28. 11:05
Ezek is érdekelhetik