Felkészülés: nyert a Vasas, kikapott otthon a Mezőkövesd

L. M.L. M.
2022.07.09. 12:44
Zárt kapuk mögött folytatta a felkészülést a labdarúgó NB I 2022–2023-as idényére a Vasas. Az angyalföldiek az ötödik mérkőzésüket megnyerték a Debrecen ellen. A szintén élvonalbeli Mezőkövesd a Diósgyőrt fogadta, a két borsodi csapat mérkőzésén 3–2-re a vendégek kerekedtek felül.
A Vasas legyőzte a Debrecent
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Török Attila)
A Vasas legyőzte a Debrecent A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Török Attila)

Folytatódik a felkészülés a labdarúgó NB I 2022–2023-as idényére. Szombat délelőtt tíz órakor két mérkőzést is rendeztek, aVasasaDebrecentfogadta, míg aMezőkövesda másodosztályban szereplőDiósgyőrreljátszott.

A Vasas a találkozó 25. percében szerezte meg a vezetést. Vida jobb oldali szabadrúgását követőenBobálugrott fel és védhetetlenül fejelt a léc alá (1–0). A gólt követően ugyan helyzetek mindkét oldalon adódtak, de az állás már nem módosult, így az angyalföldiek legyőzték a Debrecent és utazhatnak Telkibe, ahol 17 órától az izraeli Maccabi Netanyát fogadják.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
VASAS–DEBRECENI VSC 1–0 (1–0)
Budapest,Fáy utcai Sportcentrum, zárt kapuk mögött.Vezette:Takács Tamás (Medovarszki János, Csatári Tibor)
Vasas:Jova – Szilágyi Z., Litauszki, Baráth B., Deutsch – Cipf, Pátkai, Vida M., Sztojka – Bobál G., Géresi.Cserék:Uram (kapus), Márkvárt, Hidi M., Katona, Faragó, Kapornai, Szilágyi Sz., Pekár, Szalai J.Vezetőedző:Kuttor Attila.
Debreceni VSC:Gróf – Baranyai, Dreskovics, Deslandes, Manrique – Baráth P., Dzsudzsák – Farkas T., Kundrák, Sós – Rácz B.Cserék:Hrabina, Erdélyi B. (kapusok), Kusnyír, Sipos, Charleston, Ferenczi, Varga J., Bódi, Szécsi, Dorian Babunszki, Bévárdi, Major.
Vezetőedző:Joao Janeiro.
Gólszerző:Bobál G. (25.).

A VASAS FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 20.
Felkészülési mérkőzések

Június 25.:Vasas FC–Kisvárda Master Good 2–2(Bobál G. 2)
Június 29.:Vasas FC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 3–0(Ihrig-Farkas 2, Bobál G.)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1(Baráth)
Július 6.:Vasas FC–Komáromi FC (szlovák II.) 4–1(Zimonyi 3, Sztojka)
Július 9.Vasas FC–DVSC 1–0(Bobál G.)
Július 9.:Vasas FC–Maccabi Netanya (izraeli)
Július 13.:Vasas FC–Zalaegerszegi TE FC
Július 23.:Soroksár SC (NB II)–Vasas FC
Július 23.:Vasas FC–Diósgyőri VTK (NB II)

A DEBRECENI VSC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:június 20.
Edzőtábor:
Ausztria, július 9–17.
DVSC-Sényő (NB III.) 8–0
(Charleston, Szécsi, Bévárdi, Rácz B. 11-esből, Sós 11-esből, Do. Babunszki 2).
Július 9.,Vasas FC–DVSC 1–0
Július 14. (Ausztria):Debreceni VSC–Arisz Limassol (ciprusi)

Szintén 10 órakor játszott egymással a Mezőkövesd és a másodosztályban szereplő Diósgyőri VTK. A Kövesd már a kilencedik percben megszerezte a vezetést Sztefan Drazics góljának köszönhetően. Válasz a félidő végén érkezett, az NB II 2021–2022-es idényének gólkirálya, Lukács Dániel talált be, így döntetlennel vonultak a csapatok szünetre.

A 66. percben ismét a matyóföldiek találtak a kapuba, Jurina értékesített egy jobb oldali beadást. Az előny azonban nem sokáig tartott, egy perccel a hazai gól után ismét Lukács volt eredményes, 2–2-re módosította az állást. A hajrában a vendégek örülhettek, a 83. percben Csirmaz talált a kapuba, ezzel kialakította a 3–2-es diósgyőri győzelmet.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–DIÓSGYŐRI VTK 2–3 (1–1)
Mezőkövesd,Zsóry Edzőcentrum, zárt kapuk mögött.Játékvezető: Karakó Ferenc (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert).
Mezőkövesd:Tordai – Madarász, Karnitski, Kotula M. – Kállai K., Cseke, Beširović, Vajda – Molnár G., Drazsics, Cseri
Vezetőedző: Supka Attila.
DVTK 1. félidő:Póser – Farkas D., Mrva, Szatmári Cs., Bárdos B. – Holdampf, Benkő P., Vajda B. – Jurek, Lukács D., Papp M.
DVTK 2. félidő:Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos B. (Hegedűs J., 68.), Bokros Sz. – Bertus, Holdampf (Illés B., 85.), Oláh Bálint – Jurek (Oláh Balázs, 82.), Eppel, Lukács D.
Vezetőedző:Dragan Vukmir
Gólszerző:
Drazsics (9.), Jurina (66.), ill. Lukács D. (43., 68.), Csirmaz (83.)

A MEZŐKÖVESD ZSÓRY FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:június 13.
Edzőtábor:Ausztria, Linz, július 13–21.
Felkészülési mérkőzések:
Június 29.: Mezőkövesd Zsóry FC–MTK Budapest 5–4(Szelmani 2, Drazsics, Molnár G., Nagy G.)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1(Jurina)