Felkészülés: hengerelt a DVSC, szépségdíjas gól saját térfélről

H. K.H. K.
2020.01.18. 12:56
Hengerelt a DVSC (Fotó: dvsc.hu)
A Debrecen felkészülési mérkőzésen 5–1-re legyőzte a kolozsvári Universitateát.

A vezetést a kolozsvári együttes szerezte meg, ám a DVSC – Szécsi Márk révén – még a szünet előtt egyenlített.

Az 59. percben a vendégek csak szabálytalanul tudták megállítani Babatunde Adenijit, így büntetőt végezhetett el a Debrecen, amit a magyar csapat nem is hibázott el: Bódi Ádám magabiztosan a jobb felsőbe lőtt (2–1). A harmadik hazai találat a 79. percben jött szintén büntetőből, Ferenczi János lőtt a kapuba. Aztán a 84. percben Haris Attila labdát szerzett a saját térfelén, majd mintegy 50-55 méterről átemelte a labdát az ellenfél kapusán.

A teljes meccs

A vége 5–1 lett, ami azt jelenti, hogy a DVSC négyszer is eredményes volt a második játékrészben.

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Debreceni VSC–Universitatea Cluj (Kolozsvár, román II. o.) 5–1 (1–1)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion. Vezette: Lovas L.
DVSC:
Nagy S. – Bényei (Kusnyír, 35.), Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Bódi, Csősz, Haris, Varga K. – Szécsi M., Adeniji
Gólszerző: Szécsi M., Bódi (11-esből), Ferenczi J. (11-esből), Haris, Coman (öngól), ill. Barbu

A DEBRECENI VSC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
január 3.
Edzőtábor: nem utaznak

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Január 11.: Nyíregyháza Spartacus (NB II)–DVSC 1–2 (Varga K., Adeniji)
Január 15.: Debrecen–Békéscsaba (NB II) 2–1 (Babatunde, Bódi)
Január 18.: DVSC–FK Minaj (ukrán II. o.)
Január 18.: DVSC–Universitatea Cluj (Kolozsvár, román II. o.) 5–1 (Szécsi, Bódi, Ferenczi, Haris, Coman – öngól)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A DEBRECENI VSC-NÉL
Érkezők:

Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Yasin Hamed (szudáni, Sepsi OSK – Románia), Sajbán Máté (Mezőkövesd)
Távozók: Florentin Bouoli Effa (kameruni, szabadon igazolható), Györgyi Arthur (romániai), Kuti Krisztián (Szeged-Csanád GA), Újvárosi Ádám (Vasas)