Felkészülés: három góllal nyert a Honvéd és a Debrecen

2017.07.01. 19:03
Lanzafame (jobbra) két gólpasszal járult hozzá a kispesti sikerhez (Fotó: Földi Imre)
Harmadik felkészülési mérkőzésén is veretlen maradt a Budapest Honvéd labdarúgócsapata, amely a Balmazújváros elleni 2–2, majd a Paks 1–0-s legyőzése után 4–1-re megverte a Szeged 2011-et. A Diósgyőr a szlovák Tatran Presovot, a Debrecen a Kisvárdát, a Balmazújváros a Mezőkövesdet múlta fölül. A Puskás Akadémia kikapott az osztrák Riedtől.

A kispesti meccs előtt a hazai szurkolók „Bajnokcsapat, bajnokcsapat!” rigmussal köszöntötték a játékosokat. Az első félidő egy gólt hozott, a 19. percben Tömösvári gyönyörű passza után Eppel szerzett vezetést a hazaiaknak.

Az 54. percben Lanzafame szabadrúgása után Lovric fejelt a hálóba (2–0), és ugyan négy perc múlva a vendégek szépítettek, a 62. percben Lanzafame újabb gólpasszából Eppel emelte át a labdát a kapus felett (3–1). A 67. percben Eppel legurítását Bobál Gergely lőtte a hosszú alsóba, beállítva a 4–1-es végeredményt.

A DVTK a második edzőmérkőzését is megnyerte, a diósgyőriek ezúttal a szlovák Tatran Presovot győzték le 4–2-re.

Az NB I rajtjára készülő DVSC 3–0-ra legyőzte a Loki korábbi edzője, Kondás Elemér irányította, NB II-es Kisvárdát. Az eperjesi csapat kapufával nyitott, válaszul a DVSC megszerezte a vezetést a 3. percben: Jovanovic jobb oldali beadása után Könyves Norbert fejelt a hálóba. Kisvártatva Jovanovic is fejelt egy kapufát, majd egy kipattanóból már pontosan bólintott – már kettővel vezetett a Loki. A 85. percben Nagy Zoltán passzából Miha Vidmar középről, 16 méterről a léc alá lőtt, kialakítva a 3–0-s végeredményt.

Az NB I-be idén feljutó Balmazújváros 2–1-re legyőzte a Mezőkövesdet a két csapat szombati felkészülési mérkőzésén. A kövesdiek kezdték jobban a találkozót, már az első percben előnybe kerültek Gohér Gergő 18 méteres lövése révén. A Balmazújváros nem esett össze, előbb Zsiga Ervin tizenegyesből egyenlített, majd a második félidő közepén Fekete Ádám juttatta közelről a labdát a kapuba.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Bp. Honvéd–Szeged 2011 (NB II) 4–1

Bozsik-stadion, 800 néző. Vezette: Szabó Zs.
Bp. Honvéd:
Gróf – King, Lovric, Baráth (Deák, 70.), Laczkó (Bobál D., 70.) – Kamber (Nagy G., 70.) – Tömösvári (Herjeczki, 66.), Vernes (Bobál G., a szünetben), Holender (Gazdag 50.) – Lanzafame (Kabangu, 70.), Eppel (Danilo, 70.)
Gólszerző: Eppel (19., 62.), Lovric (54.), Bobál G. (67.), ill. Povázsai (58.)

DVTK–Tatran Presov (Eperjes, szlovák) 4–2
DVTK Edzőközpont. Vezette:
Nagy R.
DVTK:
Rados (Bukrán, a szünetben) – Eperjesi (Nagy Tibor, a szünetben), Karan (Tucsa, a szünetben), Tamás M. (Kitl, a szünetben), Forgács – Vela (Ternován, a szünetben), Busai (Nono Villar, a szünetben), Lipták, Fülöp I. (Oláh B., a szünetben) – Ugrai (Makrai, a szünetben), Szarka (Bacsa, a szünetben)
Gólszerző: Bacsa (46.), Lipták (67.), Makrai (69.), Oláh B. (71.), ill. Streno (50.), Kralovic (85.)

DVSC–KISVÁRDA (NB II) 3–0
Debrecen-Pallag. Vezette:
Nagy N.
DVSC, I. félidő: Nagy S. – Kuti, Kinyik, Mészáros N., Barna – Jovanovic, Filip, Tőzsér, Sós – Holman, Könyves (Takács T. 37.). II. félidő: Novota – Nagy Z., Szilvási, Szatmári, Völgyi (Tisza, 80.) – Varga K., Csősz, Szekulics, Bíró P., Ferenczi J. – Takács T. (Vidmar, 69.)
KISVÁRDA, I. félidő: Molnár T. – Vezsdel, Rjasko, Vermes, Fodor – Hei, Lucas, Oltean, Cseri – Gosztonyi, Horváth Z. II. félidő: Cserepka – Zsenya, Baldinkov, Papucsek, Vári – Toma, Oláh G., Izing, Pál Sz. – Délczeg, Lukács
Gólszerző: Könyves (3.), Jovanovic (30.), Vidmar (85.)

Mezőkövesd–Balmazújváros 1–2
Mezőkövesd, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Ducsai
Mezőkövesd Zsóry, 1. félidő:Tujvel – Baracskai, Hudák D., Pillár Gohér, P. Keita, Farkas D., Strestik, Fröhlich, Brasen, Novák Cs. 2. félidő:Tujvel – Szalai A., P. Keita (Veszelinovics, 71.), Gohér (Sulek, 71.), Novák Cs., Tóth B., Vadnai, Strestik (Köböl, 84.), Farkas D., Pillár (Szeles, 71.), Brasen (Csirmaz, 84.)
Balmazújváros, 1. félidő:Horváth L. – Habovda, Rus, Tamás L., Bódis, Vajda, Haris, Zsiga, Andrics, Kovács Á., Uzoma. 2. félidő:Horváth L. – Habovda (Kamarás, 68.), Vajda (Bokros, 68.), Andrics, Fekete Á., Rus, Tamás L., Virág, Zsiga (Vólent, 68.), Uzoma, Batarelo
Gólszerző: Gohér (1.), ill. Zsiga (39. – 11-esből), Fekete Á. (67.)

Ried (osztrák II.)–Puskás Akadémia FC 2–1
Grieskirchen

PAFC: Hegedüs L. – Osváth, Heris, Hegedűs J., Spandler – Mevoungou – Molnár G., Balogh B., Bacelic-Grgic, Prosser – Diallo.
Csereként pályára lépett: Danilovic, Csilus Á., Poór, Tóth B. Nagy Zs., Zsidai, Márkvárt, Polonkai, Szécsi, Szakály, Szatmári.