Bent maradt a Budafok, alighanem megmenekült a Hali, még maradt esélye a Pécsnek – ez történt az NB II-ben

2024.05.19. 19:01
Kétgólos hátrányból egyenlített a Honvéd (Fotó: Budapest Honvéd FC/Balogh Dávid)
Nyolc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 33. fordulójában. Ezt követően három csapat maradt, melyek közül kikerül majd a negyedik búcsúzó együttes az utolsó játéknapon. A Pécs kettős emberhátrányban kapott ki Budafokon, így a fővárosiak bebiztosították bennmaradásukat. A BVSC ikszelt Tiszakécskén, ennek köszönhetően az utolsó meccsén elég egy pontot szereznie, míg a Haladás otthon szenvedett vereséget az Ajkától – amely így megőrizte tagságát –, de a szombathelyiek szinte biztosan fellélegezhetnek a PMFC-vel szembeni sokkal jobb gólkülönbségük miatt. A Nyíregyháza megőrizve hazai veretlenségét legyőzte otthon a Csákvárt, a Honvéd kétgólos hátrányból állt fel a Gyirmót ellen, ötgólos meccsen nyert a Szeged, simán győzött a Kozármisleny és a Soroksár. Hétfőn ETO–Vasas rangadóval zárul a forduló, amelyen akár a második feljutó csapat kiléte is eldőlhet.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–GYIRMÓT FC GYŐR 2–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Bozsik Aréna, 2516 néző. Vezette: Szigetvári Márk (ifj. Varga Gábor, Márkus Péter)
BP. HONVÉD: Gyetván – Eördögh, Szabó A., Pekár I., Benczenleitner – Keresztes N. (Adorján, 52.), Nyitrai (Bocskay, 52.), Lőrinczy A. (Holman, 52.) – Kerezsi, Kundrák, Simon B. (Kocsis G., 87.). Vezetőedző: Csertői Aurél
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Polgár K., 49.), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Szőke G. (Medgyes Z., 78.), Kovács M. – Soltész I., Kovács D. (Hajdú Á., 73.), Erdei M. (Kicsun, 49.) – Adamcsek (Molnár J., 73.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Erdei M. (0–1) a 42., Adamcsek (0–2) az 50., Adorján (1–2) az 59., Holman (2–2) a 90+5. percben
Csertői Aurél: – A nyolcadik olyan meccsünk volt, amit simán kellett volna nyernünk, ám amit lehetett, elrontottunk. A második félidei cserék után javult fel a játékunk, szerencsére a hosszabbításban egyenlíteni is sikerült, pedig simán nyerhettünk volna.
Tamási Zsolt: – Reális a döntetlen. A Honvédnak a mi hibáinkból helyzetet teremtettünk, a vezetésünk ellenére csaknem sikerült kikapnunk. Kényszerű cserék miatt egy nagy butaság következtében egyenlített a hazai gárda.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, Városi Stadion, 700 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Dobos Dávid)
NYÍREGYHÁZA: Bese Balázs – Baki (Gengeliczki, 62.), Alaxai, Temesvári – Farkas B., Tamás O. (Sigér Á., 79.), Nagy D., Nagy B. – Oláh B. (Gresó, 62.), Beke P. (Herjeczki, 79.), Kovácsréti (Vida K., 88.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P. (Nahirnij, 60.), Gregor, Karacs, Murka – Ominger, Mészáros D. (Major M., 73.), Szakály D. – Tamás N. (Fejős, 81.), Simon A. (Nagy Z., 73.), Jablonszkij (Juhász L., 60.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Beke P. (1–0) a 32., Murka (1–1) az 59., Alaxai (2–1) a 66. percben
Tímár Krisztián: – Profi módon beleálltunk ebbe a mérkőzésbe is, szerettük volna megőrizni a hazai veretlenségünket. Kontroll alatt tartottuk a történteket, megvoltak a helyzeteink, és amennyi kellett a győzelemhez, annyit ki is adtunk magunkból. Ez volt most a legfontosabb, ezt is kértem a csapattól.
Tóth Balázs: – Szerettünk volna revansot venni a súlyos őszi hazai vereségért, meg is tettünk ezért mindent. Egész jó mérkőzés kerekedett belőle, dominálni tudtunk a bajnok otthonában, rengeteg volt a futás mindkét oldalon. Hiányérzetem, hogy sok helyzetet kihagytunk.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 3–2 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 871 néző. Vezette: Jakab Árpád (Sinkovicz Árpád, Ring Kevin)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Horváth M., Tóth B., Gera N. – Gajdos (Borvető, 76.), Magyar Zs. (Haris, 64.) – Papp Á. (Palincsár, 90+2.), Márkvárt, Óvári (Földi D., 64.) – Klausz M. (Bíró B., 64.). Megbízott edző: Bekim Kapic
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Radics M., Czingráber, Deák I. (Bekker, a szünetben), Horváth K. – Végső, Kapornai (Simita, a szünetben) – Szabó B. (Papp L., 83.), Illés D. (Máris, 75.), Csóka D. – Szendeff (Tullner, a szünetben). Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Magyar Zs. (11-esből, 1–0) a 4., Klausz M. (2–0) a 35., Radics (2–1) a 60., Szabó B. (11-esből, 2–2) a 62., Gajdos (3–2) a 72. percben
Germán Tamás kapusedző: – Az első félidőben igen jó teljesítményt nyújtottunk, a heti felkészülésünk ennek szellemében zajlott, és a felszabadult játék is látszott. A második félidőben nem úgy jöttünk ki az öltözőből, ahogy kellett volna, végül tudtunk váltani, és megmutattuk, hogy mi vagyunk a jobb csapat, és nem véletlenül állunk a tabella negyedik helyén.
Nagy Ádám: – Két ellentétes félidőt láthattunk: az első enervált, lassú volt, bármelyik részét is néztem a futballunknak. Már az elején hátrányba kerültünk, így muszáj volt személyekben és felfogásban is változtatnunk, a szünetben ki is fejeztem a nemtetszésemet. Ennek a hatása meg is látszott a második félidőben, hamar visszajöttünk a meccsbe, sőt akár előnybe is kerülhettünk volna. Azt nem mondom, hogy a győzelemre rászolgáltunk volna, viszont sokkal több volt ebben a mérkőzésben, főleg a szünet utáni játékunk alapján.

SZOMBATHELYI HALADÁS–FC AJKA 1–3 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1576 néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Bertalan Dávid)
HALADÁS: Pálfi – Beronja (Szakály A., 59.), Jagodics M., Ene, Bolla G. – Zvekanov (Jancsó, 76.), Erdei C. – Nyíri, Rácz B., Horváth R. (Rétyi, 54.) – Katona I. (Pintér F., 76.). Megbízott edző: Bosnjak Predrag
AJKA: Szabados – Babos B. (Forgó, 90.), Tar, Jagodics B., Csemer – Kenderes (Görgényi, 69.), Csizmadia Z. – Tóth G., Zsolnai R., Nagy K. (Pantovics, 70.) – Szarka Á. (Borsos F., 69.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Nyíri (1–0) a 11., Csizmadia Z. (1–1) az 59., Zsolnai R. (1–2) a 75., Pantovics (1–3) a 90+5. percben
Kiállítva: Bolla G. a 60. percben
Bosnjak Predrag: – Jól kezdtünk, az első félidőben kimondottan jól futballoztunk. Szünet után viszont az Ajka megfordította a találkozót. Azt viszont nem értem, hogy ami az egyik oldalon piros lap, a másikon miért nem az. Van még egy meccsünk, lejátsszuk – mindörökké Haladás! Köszönöm a fantasztikus szurkolást.
Schindler Szabolcs: – Elöljáróban annyit szeretnék elmondani: nagyon fontos, hogy a Haladás életben maradjon. Ami pedig a meccset illeti, hektikus mérkőzést játszottunk. Az első félidő nem sikerült, a másodikban viszont megmutatta a csapat a tartását.

BUDAFOKI MTE–PÉCSI MFC 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 600 néző. Vezette: Bana Gergely (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fekete M. (Jakab Cs., 83.), Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Csonka A. (Merényi, 55.), Oláh B., Soltész I. – Szerető (Németh M.), Vasvári Z. (Elek B., 83.), Kovács D. (Zsóri D., szünetben). Vezetőedző: Dajka László
PMFC: Varasdi – Szekszárdi M., Krausz, Hadaró – Harsányi I. (Varga B., 79.), Terbe (Takács Zs., 76.), Hudák M., Miknyóczki (Lacza, 65.), Majnovics – Szabó M. (Tóth-Gábor, 76.), Rácz B. (Vas B., 65.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Zsóri D. (1–0) az 52., Németh M. (2–0) a 75. percben
Kiállítva: Krausz a 17., Hadaró a 38. percben
Dajka László: – Az első és a második kiállítás után olyan fölénybe kerültünk, hogy emiatt nehéz szakmailag értékelni a mérkőzést. Nehezen tudtuk bontani a középpályát, de azt kell mondjam, hogy itt két-három meccse nagyon komoly teher nyomja a játékosokat és engem is. Ennél sokkal jobban tudunk futballozni, de most nagyon örülök, mert az alapcélt teljesítettük.
Mátyus János: – Az az érdekes helyzet, hogy a hazaiaknak is és a játékosaimnak is gratulálok, mert megtettünk mindent. Az első öt perc kivételével át tudtuk venni az irányítást, kezdtünk volna helyzeteket kialakítani, de utána történt pár dolog...

TISZAKÉCSKEI LC–BVSC-ZUGLÓ 1–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
TISZAKÉCSKE: Prokop – Lehoczky, Viczián, Grünvald (Sági, 84.) Balázs B., Kocsis D., Valencsik, Szőr (Pongrácz, 84.), Bertus – Zamostny (Torvund, 63.), Vajda R. (Czékus, 72.). Vezetőedző: Balogh Pál
BVSC: Csenterics Benkő-Bíró, Deutsch B. (Hesz, 61.), Vinícius, Király Á. – Tóth K. (Szilágyi M., 72.), Hidi P. (Májer, 72.), Mucsányi, Mitrovics, Kelemen P. (Tóth L., 57.) – Bacsa (Nwachukwu, 57.). Vezetőedző: Kincses Ádám
Gólszerző: Kocsis D. (1–0) az 56., Hesz (1–1) a 71. percben
Balogh Pál: – A futballt mi játszottuk kilencven percen keresztül, de saját magunkat büntettük meg azzal, hogy felelőtlen dolgokat vállaltunk hátul. Megvoltak a lehetőségeink, de nem kellett volna rossz döntéseket hozni, és akkor nem néztük volna azt, hogy kiegyenlít az ellenfél.
Kincses Ádám: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de nekünk még kellenek a pontok. Reméljük, hogy ez az egy minél többet fog érni. Az első félidőben stabilitásból próbáltunk elöl játszani, a másodikban a kapott gól után többet mentünk előre. Sajnáljuk, hogy nem tudtuk megfordítani a meccset.

BFC SIÓFOK–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–3 (0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ország Péter, Nagy Viktor)
SIÓFOK: Hutvágner – Major G., Vékony V., Debreceni Z., Varga B. – Varjas Z., Tóth B. (Svedjuk, 57.) – László D. (György N., 76.), Nemes M. (Szaka, 79.), Balogh B. (Németh B., 57.) – Girsik (Schildkraut, 57.). Vezetőedző: Jeney Gyula
KOZÁRMISLENY: Lékai S. (Ipacs, 75.) – Beke P. (Nagy E., a szünetben), Ikonomu, Horváth D. – Schuszter (Vogyicska Bálint, 87.), Major S., Kozics (Tóth Z., 62.), Molnár Á., Turi T. – Horváth P. (Daru, 76.), Kirchner. Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Horváth P. (0–1) a 43., Horváth P. (0–2) a 45+1., Kirchner (11-esből, 0–3) az 55. percben
Jeney Gyula: – Kihagytuk a helyzeteinket, míg a vendégek első lehetőségükből betaláltak, s aztán a fordulópontokból is ők jöttek ki jól. Látszott, hogy a Kozármisleny élete idényét futja, mi pedig képtelenek voltunk újítani.
Aczél Zoltán: – Tudtuk, hogy még pontokat kell szereznünk az ötödik helyhez, és ez sikerült is. Az első húsz percet leszámítva jól futballoztunk, és megérdemelten nyertünk. Boldog vagyok az ötödik hellyel, amelyet úgy értünk el, hogy rengeteg csapat sokkal jobb lehetőségekkel rendelkezik, mint mi.

SOROKSÁR SC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–1 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző. Vezette: Lovas László (Szabó Dániel, Vrbovszki Pál)
SOROKSÁR: Mergl – Króner M., Say, Kékesi A. (Katona M., 66.), Kaján – Vass Á. (Varga I., 82.), Köböl (Dobos Á., 82.) – Varga Z. (Németh E., 59.), Korozmán K., Gálfi N. – Lovrencsics B. (Dragóner F., 82.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
KAZINCBARCIKA: Megyeri G. (Király M., 82.) – Ternován (Székely K., 68.), Heil, Dobozi (Szabó B., 82.), Süttő – Csilus T. (Kurdics, 68.) – Varga J., Kártik, Pekár L. – Vincze D. (Ádám F., a szünetben), Pethő. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Gálfi N. (1–0) a 7., Köböl (2–0) a 26., Gálfi N. (3–0) a 63., Pekár L. (3–1) a 85. percben
Lipcsei Péter: – Mindenképpen szerettünk volna javítani, ami sikerült is. Én azt gondolom, hogy ez ma egy sima mérkőzés volt. Kértük a két vereség után a fiúkat, hogy nézzenek a tükörbe. Természetesen hibáztunk, de remélem, hogy ezzel a sikerrel ezt egy kicsit ki is javítottuk. Ma igen motiváltak voltak a srácok.
Csábi József: – Nem ilyen mérkőzésre számítottam. Az első fél órában a rutinos és jó játékosokból álló hazai csapat kihasználta a kínálkozó lehetőségeit. Később már nem tudtunk visszajönni, bár hozzáteszem, hogy bűvészkednem kellett az összeállítással, és ugyanilyen nehéz volt, hogy csak öt cserejátékos állt a rendelkezésemre. Örülök, hogy Király Mátyás, Király Gábor fia bemutatkozhatott az NB II-ben.