Legyőzte a Csákvárt, és ellépett a kieső helyekről a BVSC

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.04.28. 18:50
A szürkében játszó hazaiak nagy küzdelemben szerezték meg a három pontot (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a BVSC a Csákvárt fogadta. Az első félidőben háromszor is eltalálták a kapufát a csapatok, a második félidőben viszont már góllá érett a hazaiak fölénye. A zuglóiak a 85. percben szerzett Mucsányi-találatnak köszönhetően 1–0-s győzelmet arattak és fontos három pontot szereztek.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (0–0)
Budapest, Szőnyi út, 200 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Máyer Gábor)
BVSC-ZUGLÓ: Csenterics – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz (Deutsch B., 57.), Király Á. – Tóth K., Hidi P. – Ihrig-Farkas (Kelemen P., 70.), Mitrovics, Mucsányi M. (Csősz R., 88.) – Bacsa P. (Nwachukwu, 70.). Megbízott edző: Kincses Ádám
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Karacs, Gregor Z. (Babós L., 73.), Murka – Farkas A., Mészáros D., Ominger (Fejős Á., 73.) – Gazdag V. (Baracskai R., 86.), Simon A. (Nagy Z., 63.), Juhász L. (Szakály D., 63.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Mucsányi M. (85.)
Kincses Ádám: – Küzdelmes mérkőzésen nagyon fontos három pontot szereztünk. Büszke vagyok a csapatra.
Tóth Balázs: – Tudtuk, hogy nem a szép játék lesz a jellemző erre a mérkőzésre. A küzdelem dominált, sajnos, ebben alulmaradtunk.

Zsinórban elvesztett négy bajnoki mérkőzést követően lemondott a BVSC-Zugló vezetőedzői pozíciójáról Szekeres Tamás, aki novemberi kinevezését követően 13 bajnokin irányította a fővárosiakat. A mai, Csákvár elleni bajnokin megbízott vezetőedzőként az a Kincses Ádám irányította a zuglóiakat, aki Urbán Flórián korai menesztését követően már ellátott hasonló szerepkört a csapatnál. Az ő munkáját ezúttal Kisteleki István, szakmai igazgató is a kispadról segítette.

Harciasabbak voltak a szürkében játszó hazaiak (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)

Ősszel a BVSC Hidi Patrik „időntúli” 11-esével győzött 1-0-ra, az ex-kispesti ezúttal is ott volt a zuglóiak kezdőjében. Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, de Juhász lövése nem okozott gondot Csentericsnek. A folytatásban a hazaiak jártak közelebb a gólhoz. Előbb Mitrovics, majd a félidő közepén Hidi is eltalálta a felső lécet. A hajrára feléledtek a vendégek is, akik az utolsó perceket a hazaiak kapuja előtt töltötték. A félidő zárásaként a csákvári Mészáros lövése is a felső lécen csattant.

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, de Hidi veszélyes lehetőségei egyikét sem tudta gólra váltani. A csákvári támadójáték csak Nagy Zoárd és Szakály Dénes beállása után vált valamivel veszélyesebbé, de Csenterics kapuja ennek ellenére sem forgott veszélyben az egész játékrész alatt. A 85. percben 25 méterről végezhettek el szabadrúgást a hazaiak, Mitrovics Mucsányi Márkhoz passzolt, aki a 16-os vonalánál megverte védőjét, majd mesterien tekert a bal alsó sarokba. A BVSC győzelmével nagyon fontos három pontot szerzett a kiesés elleni harcban, a Csákvár továbbra sem nyugodhat meg. 1–0

Simon András (fehérben) veszélytelen volt a hazai kapura (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)