Bombagóllal sokáig vezetett, mégsem tudott nyerni a Misleny Szombathelyen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2024.02.11. 16:50
A hajrában egyenlített a Haladás (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Szombathelyi Haladás a hajrában szerzett góllal egyenlített a vendég Kozármisleny ellen.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (0–1)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 619 néző. Vezette: Móri Tamás (Baghy Csaba, Máyer Gábor)
HALADÁS: Pálfi Nyíri V., Jagodics M., Csonka B., Bolla (Tarján, a szünetben) Horváth R. (Mohos, 58.), Rácz B. (Szakály A., 70.), Zvekanov, Erdei Pintér F. (Kelemen M., 58.), Csernik (Jancsó, a szünetben). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
KOZÁRMISLENY: Lékai Schuszter, Gajág, Ikonomou, Túri Nagy E. (Tóth Z., 88.), Horváth D. Hegedűs (Vajda R., 55.), Molnár Á. (Nagy M., 65.), Horváth P. (Daru, 55.) Kirchner (Major S., 65.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Tarján (85.), ill. Molnár Á. (22.)
Alekszandar Jovics: – Nem ez volt a legjobb mérkőzésünk, különösen az első félidővel voltam elégedetlen, mert sok volt a hiba. Ennek tükrében az egy ponttal akár elégedettek is lehetünk.
Aczél Zoltán: – Az első félidei játék rendben volt, gólt szereztünk, és voltak helyzeteink is. A második félidőben visszaálltunk, pedig nem ezt kértem. Magunkra húztuk az ellenfelet, amely óriási hiba után egyenlített is.

A vasiak kezdték jobban a mérkőzést, de igazán veszélyes helyzetig nem jutottak el. A vendégek biztos védekezésből indított támadásokkal próbálkoztak. Aztán a félidő derekán egyre-másra vezette támadásait a vendéggárda, és Molnár Ádin bombagóljával meg is szerezte a vezetést. Átvette az irányítást a szombathelyi csapat, de támadásaiban vajmi kevés volt az átütőerő – a baranyaiak viszont életveszélyesen kontráztak.

A szünet után magasabb fokozatba kapcsolt a Haladás, kisebb-nagyobb helyzeteket sikerült is kialakítania. Mindkét edző sorozatos cserékkel igyekezett segíteni csapatát. Változatos volt a mérkőzés, a hazaiak beszorították ellenfelüket, de komoly lehetőségük mégis a vendégeknek adódott. A szombathelyiek mentek előre, és a hajrában Tarján Patrik jól célzott lövésével legalább egy pontot megmentettek. A Kozármisleny közelebb állt a győzelemhez. 1–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut a tavaszt a Csákvár elleni remivel kezdő Haladás az egy hete a Honvéd ellen vereséget szenvedő kozármislenyiek ellen.

17:25
AZ ELSŐ VESZÉLYES LÖVÉS

12. perc: Pintér lőtt 19 méterről, középről nem sokkal fölé

17:31
A MECCS ELSŐ SÁRGA LAPJA

15. perc: Zvekanov buktatta ellenfelét a középpályán – sárga lapot kapott

17:32
VENDÉGLÖVÉS

21. perc: Molnár Ádin balról, 19 méterről emelt kapura, ám Pálfi lefülelte a labdát.

17:33
VEZET A KOZÁRMISLENY

22. perc: Labdát szereztek a vendégek, majd Molnár Ádin 20 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 0–1

17:38
MAJDNEM 0–2

24. perc: Kirchner kapott labdát, ám ziccerből, kilenc méterről a bal sarok mellé helyezett.

17:39
MEGINT MOLNÁR ÁDIN

33. perc: Molnár Ádin betört a bal oldalon a tizenhatoson belül, majd nyolc méterről alig lőtt a bal sarok mellé.

17:44
SÁRGA LAP RELLAMÁLÁSÉRT

43. perc: Horváth Péter reklamált egy bírói ítéletet - sárga lap.

17:46
VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK

45. perc: Móri játékvezető lefújta az első 45 percet, nem volt hosszabbítás.

18:08
FOLYTATÓDIK A MECCS

Megkezdődött a második félidő.

18:09
KÉT CSERE A HALIBAN

A szünetben kettőt is cserélt Jovics: Tarján állt be Bolla helyett és Jancsó jött Csernik helyére.

18:11
KETTŐSCSERE

55. perc: Kettőscsere a Kozármislenyben, Horváth Péter helyett Daru és Hegedűs helyett Vajda állt be.

18:14
DUPLA VASI CSERE

58. perc: Kettőscsere a vasiaknál is, Pintér helyett Kelemen és Horváth Rajmund helyett Mohos állt be.

18:15
JANCSÓ-FEJES

60. perc: Tarján ívelt középre, Jancsó nyolc méterről kapura fejelt, de Lékai védett

18:16
VASI LEHETŐSÉG

61. perc: Rácz kapott labdát a bal oldalon a tizenhatoson belül, 11 méteres bal sarokra tartó lövését védte Lékai

18:19
SÁRGA LAP A GÓLSZERZŐNEK

63. perc: A gólszerző Molnár Ádin kapott sárga lapot

18:21
CSEREBERE

65. perc: Cserékkel jól állunk, Aczél Zoltán kettőt is váltott: Kirchner helyett Major és Molnár Ádin helyett Nagy Máté állt be.

18:25
LEJÖTT A CSAPATKAPITÁNY

70. perc: Rácz helyett Szakály Attila állt be.

18:38
NAGY LÖVÉS!

81. perc: Horváth Dániel 18 méterről, tiszta helyzetből centikkel lőtt a bal felső sarok mellé.

18:41
EGYENLÍTETT A HALADÁS

85. perc: GÓÓL! Erdei jobbról elvégzett szabadrúgását a kapu elé berobbanó Tarján hat méterről a hosszú, bal sarokba lőtte (1–1).

18:43
CSERE A VÉGÉN

88. perc: Vendégcsere, Nagy Erik le, Tóth Zoltán be