Megszakította három hónapos idegenbenbeli nyeretlenségét a Szeged

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.11.26. 12:50
A korán bekapott gólra nem volt válasza a Mosonmagyaróvárnak (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a sereghajtó Mosonmagyaróvár otthonában Borvető Áron korai góljával 1–0-ra nyert a Szeged-Csanád Grosics Akadémia, amely három hónap után tudott újra idegenben győzni.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–1)
Mosonmagyaróvár,MTE 1904 Sporttelep, 200 néző.Vezette:Farkas Tibor (Baghy Csaba, Mohos Milán)
MOSONMAGYARÓVÁR:Slakta –Simita, Tullner, Czingráber, Horváth K. – Vukaszovics (Gáncs, 81.) – Szabó B., Végső, Illés D. (Csóka D., 65.), Szalka (Papp L., 76.) – Takács T. (Puhtyejev, 65.).Megbízott vezetőedző:Király József
SZEGED:Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Kővári (Nyári P., 90+1.) – Márkvárt, Haris – Papp Á. (Könczey, 65.), Gajdos, Palincsár (Radics, 84.) – Borvető (Daru, 65.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Borvető (6.)
Kiállítva: Gáncs (90+4.)
Király József:
– Egy ilyen jó csapatot, mint a Szeged, túlságosan is tiszteltünk az első félidőben, ám a fordulás utáni játékunkkal rászolgáltunk volna az egy pontra.
Alekszandar Sztevanovics:– Uraltuk a mérkőzést, jól működött az átmenetünk védekezésből támadásba. Tudtuk, hogy ellenfelünk jó a szabadrúgások és szögletek terén, ám sikerült hatástalanítani őket.

Már a mérkőzés első helyzete gólt hozott, Borvető Áron egy szögletet követően közelről bólintott a kapuba a 6. percben. A vezetés után is a Szeged irányított, Papp Áron az első félidő folyamán kétszer is ziccerben léphetett ki, egyszer jól lőtt, de a léc alól kitolta a labdát Slakta Balázs, a második próbálkozásánál viszont csúnyán eltörte a labdát a vendégek játékosa. A Mosonmagyaróvár csak távoli lövésekkel tudott veszélyeztetni, igaz, egyszer nem sokon múlt a gól, Horváth Kevin kísérleténél Molnár-Farkas Tamás a bal felső sarokból tolta ki a labdát. Akadtak még próbálkozások mindkét oldalon, de összességében a Tisza-partiak lehetettek szomorúbbak, mert több góllal is vezethettek volna.

Izgalmaktól mentesen kezdődött a második félidő, a vendégek tartották a labdát, a hazaiak pedig hiába próbáltak támadásokat vezetni. Aztán szűk negyedóra elteltével egy szabadrúgás után Végső Előd majdnem egyenlített, de ez nem adott újabb lendületet az Óvárnak, a folytatásban szinte csak szegedi helyzeteket lehetett látni. Márkvárt Dávid ziccerben lőtt fölé, Haris Attila szabadrúgását pedig Slakta Balázs a lécre tolta – ez volt a két legnagyobb lehetőség. A Tisza-partiak tehát nem tudták lezárni a mérkőzést, így még izgulhattak, és Szabó Bence gólhelyzetbe is került, de nem bírt betalálni, mert Könczey Márk az utolsó pillanatban leszerelte.

A véghajrá az ívelgetésekről szólt, illetve a szegedi labdatartásról, amelyet végül Gáncs Botond nem tudott elviselni: megtaposta Daru Bencét, amiért piros lapot mutatott fel neki a játékvezető. Egy góllal nyert tehát a Szeged, így augusztus 19-ét követően – öt döntetlen után – újra győzelmet aratott idegenben, és immár tíz bajnoki óta veretlen. 0–1

18. Mosonmagyaróvár16141112–36–247

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek, egy góllal nyert a Szeged! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: KIÁLLÍTÁS! Gáncs kapott piros lapot! A hazaiak játékosa Czingráber szabálytalankodása után megtaposta a földön fekvő Darut, ezért járt a piros lap, amit a játékvezető az egyes számú asszisztenssel és a tartalék-játékvezetővel folytatott megbeszélése után mutatott fel a csereként beállt futballistának.

90+3. perc: Valaki sárga lapot kapott a szegedi kispadon – mint utóbb kiderült, Bekim Kapic volt az.

90+2. perc: Czingráber sárgult be, miután odarúgott Darunak. Az esetet követően egymásnak szaladtak a játékosok.

90+1. perc: Kővári Róbertet váltotta Nyári Patrik.

90. perc: Három perc a ráadás.

86. perc: Helyzet! Simita ívelt be jobbról, Szabó üresen kapta a labdát 7 méterre a kaputól, de mielőtt lőhetett volna, Könczey kiválóan szerelte!

85. perc: Gera bal oldali beadása után Gajdos fejelt mellé 11 méterről.

84. perc: Palincsár Martin fejezte be, Radics Mártont küldte be a szegedi szakmai stáb.

81. perc: Vukaszovics helyén Gáncs Botond.

79. perc: Csóka kapott sárgát visszahúzásért.

76. perc: Szalka Dominik helyett állt be Papp László.

71. perc: KAPUFA! Haris tekert kapura a 25 méterre megítélt szabadrúgásból, a bal felsőbe tartó labdát Slakta a lécre tolta!

69. perc: ZICCER! Márkvárt csapott le egy eladott labdára, egy hosszú sprint után 11 méterről viszont csúnyán fölé lőtt!

65. perc: A hazaiak is kettőt cseréltek. Takács Tamást és Illés Dávidot váltotta MakszimPuhtyejev és Csóka Dominik.

65. perc: Papp Áron és Borvető Áron helyett Könczey Márk és Daru Bence a pályán.

58. perc: Illés ívelte be a szabadrúgást, Végső elé pattant a labda, kapura szúrta 8 méterről, de centikkel fölé ment!

58. perc: Kővári húzta vissza Szabót, villant a sárga.

57. perc: Nagy Zsombor elé került a lecsorgó, 10 méterről kapura lőtt, de a blokkba.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc: Vukaszovics rúgta meg Harist, ez is sárga lap.

37. perc: Gajdos csúszott oda Horváthnak, sárga lap.

35. perc: Haris tekerte kapura a labdát szabadrúgásból, Slakta a léc alól öklözte fölé.

32. perc: ZICCER! Palincsár ugratta ki Papp Áront, aki gólhelyzetben csúnyán fölé lőtte a labdát!

28. perc: Haris 22 méterről lőtt, a kellemetlenül pattogó labdát a jobb alsóból tolta ki Slakta.

27. perc: Szabó lőtt ballal 25 méterről, de nem volt erő benne, a kapusé lett a labda.

26. perc: Bravúr! Horváth vette célba a bal felső sarkot 30 méterről, Molnár-Farkas ujjheggyel tolta szögletre a labdát!

20. perc: Kővári lőtt 22 méterről mellé.

19. perc: Papp Áron lépett ki, majd 20 méterről lőtt, Slakta a léc alól tolta ki a labdát!

13. perc: Kővári ugratta ki remekül Borvetőt, aki hiába került lövőhelyzetbe, passzolni akart, de Vukaszovics belevetődött. A felszabadítása viszont nem sikerült jól, Harisig jutott, aki 23 méterről gyengén lőtt középre, a kapus védett.

10. perc: Szalka lőtt 16 méterről, de pont középre ment a labda, Molnár-Farkas magabiztosan fogta.

6. perc: GÓL! AZ ELSŐ HELYZETÉBŐL BETALÁLT A SZEGEDI CSAPAT!Gajdos jobb oldali szöglete után Nagy Zsombor csúsztatta meg a labdát a rövidnél, középen Borvető érkezett, és közelről a kapuba fejelt! 0–1

A Mosonmagyaróvár fekete, a Szeged fehér szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

Gyászszünet előzte meg a találkozót, Dénes András sportújságíróra emlékeztek meg a résztvevők.

ELŐZMÉNYEK

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia honlapja szerint a Tisza-partiak még sosem győzték le a Mosonmagyaróvárt.Az eddigi hat másodosztályú bajnoki mérkőzésen két óvári siker mellett négy döntetlen született.

A vendégek trénere igyekezett levenni a terhet játékosai válláról.

„Minden korábbi elvárásunk az alacsonyabban rangsorolt csapatok ellen túl nagy nyomásnak bizonyult a játékosaim számára. Őszintén csak egy kívánságom van a vasárnapi meccs kapcsán: szeretném, ha a legjobbunkat nyújtanánk. Agresszívabbnak kell lennünk a támadások során, ugyanakkor ez nem mehet a fegyelmezettség rovására. Ha megfelelően összpontosítunk, jó eredményt érhetünk el. Hiszem, hogy a játékosaim képesek ezt megvalósítani” – nyilatkoztaAlekszandar Sztevanovics klubjahonlapjának.

A hazaiak nagy bajban vannak, így nyilván nagyon fontos lenne a három pont begyűjtése a számukra.

„Kellett egy hét, mire túltettük magunkat azon, hogy Budafokon az utolsó másodpercben elbuktunk egy pontot – olvashatóak Király Józsefszakmai igazgató és egyben megbízott vezetőedző szavai a kisalfold.hu-n megjelentcikkben. – Vasárnap hazai pályán ismét a három pont megszerzése a célunk. Nem lesz könnyű elérni, mert egy szervezett, jó támadó focit játszó ellenfelet fogadunk.”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig mindössze egy győzelmet arató, sereghajtó Mosonmagyarovár az egyetlen vereségével 5. helyen álló Szeged ellen.