Gólfesztivált rendezett a Szpari és a Misleny, pontokat vesztett a Honvéd

2023.11.26. 16:50
Holman (balról) és Bobál Gergely (9) hozta össze a Honvéd gólját Gyirmóton (Fotó: Fehér Ádám)
Nyolc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 16. fordulójában. A kora délutáni programban a Nyíregyháza kiütéses győzelmet aratott Csákváron, és a tabella élére ugrott. A közelmúltban edzőváltáson átesett Bp. Honvéd döntetlent ért el Csertői Aurél előző csapata, a Gyirmót otthonában. A Kazincbarcika háromszor is betalált a Soroksárnak, a Pécs a Budafokot, a Szeged az Óvárt verte meg, a BVSC és a Tiszakécske találkozóján nem esett gól. A villanyfényes folytatásban a Kozármisleny hetet vágott a Siófoknak, az Ajka pedig hátrányból gyűrte le a Haladást.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–7 (03)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,200néző.Vezette:Rúsz Tamás (Punyi Gyula, Márkus Péter)
CSÁKVÁR:Pécsi – Nathaniel, Papucsek (Babós, 53.) Karacs, László N. (Gregor, 53.) – Szakály D. (Juhász L., 75.), Mészáros D., Major M. (Gazdag V., 65.) – Tamás N., Nagy Z. (Simon A., szünetben), Baracskai.Vezetőedző:Tóth Balázs
NYÍREGYHÁZA:Dala – Tamás O., Alaxai, Gengeliczki – Farkas B. (Németh B., 80.), Sigér Á., Kesztyűs B., Kovácsréti (Pataki, 75.) – Géresi (Gresó, 75.), Ramos (Novák Cs., 65.), Nagy Dominik (Herjeczki, 65.).Vezetőedző:Tímár Krisztián
Gólszerző:Ramos (0–1) a 4., Géresi (0–2) az 5., Géresi (0–3) a 20., Nagy Dominik (0–4) a 49., Kesztyűs (0–5) az 54., Simon A. (1–5) a 68., Novák Cs. (1–6) a 69., Géresi (1–7) a 72. percben
Tóth Balázs:– Nagyon jó csapat a Nyíregyháza, mely ráadásul ezúttal top formában futballozott, míg mi alulmúltuk önmagunkat. Ez a mérkőzés nagyon tanulságos mind csapatom, mind a szakmai stáb számára.
Tímár Krisztián: – Büszke vagyok a srácokra. Egész héten jól dolgoztak, öröm volt nézni a játékukat. Nagy különbség volt a két együttes között, mi minden pillanatát élveztük a mérkőzésnek.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–BFC SIÓFOK 7–0 (4–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter (Sági, 83.), Gajág, Nagy E. (Major S., 62.), Turi – Molnár Á. (Nagy M., 73.), Kozics (Hegedűs, 73.), Vajda, Kirchner – Tóth Z. (Bor, 62.), Horváth P. Vezetőedző: Aczél Zoltán
SIÓFOK: Winter – Major G., Polényi G., Kitl M., Varga B., Schildkraut – László D. (Király Zs., 85.), Nemes M. (Saja, 77.), Kovács B. (Girsik Á., 59.) – Dénes (Vékony, 77.), Tóth T. (György N., 59.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző:Horváth P.(1–0)a 17., Horváth P.(2–0)a 23., Vajda(3–0)a 29., Molnár Á.(4–0)a 42., Tóth Z.(5–0)az 58., Kirchner(6–0)a 71., Kirchner(7–0)a 89. percben
Kiállítva: Girsik Á. (90+2.)
Aczél Zoltán:
– Mérkőzések előtt nem szoktunk számszerű eredményekben gondolkodni, de ma nagyon jól kijött nekünk a lépés. Hozzá kell tennem, az ellenfelünk nagyon tartalékosan állt fel.
Dragan Vukmir: – Jól játszottak a házigazdák, de ehhez mi is partnerek voltunk, minden tekintetben. Rengeteg bajjal küzdöttünk, ez lett a vége.

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAPEST HONVÉD 1–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion.1026néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Kulman Tamás, Ország Péter)
GYIRMÓT:Hársfalvi – Szegi (Polgár,,28.) Hudák D.,Csörgő V.,Jova – Kovács M.,Kovács D. (Takács R.,82.) – Soltész D.,Madarász (Szőke,82.), Medgyes Z. – Adamcsek (Pethő, 82.). Vezetőedző:Tamási Zsolt
HONVÉD:Dúzs – Kovács N. (Eördögh,69.), Szabó A.,Kálnoki-Kis (Kocsis G.,27.), Benczenleitner – Bocskay,Adorján (Lőrinczy,45.), Holman – Kocsis D.,Bobál G. (Simon B.,69.), Krajcsovics (Kundrák,69.). Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző:Bobál G. (0–1)a 24., Medgyes Z. (1–1)az 58. percben
Tamási Zsolt:– Küzdelmes mérkőzést játszottunk a jól szervezett Honvéddal. A játék egyes periódusaiban jól teljesítettünk, de a támadó harmadban többször is rossz döntéseket hoztunk, így igazságos a döntetlen.
Csertői Aurél:– Jó mérkőzés volt, a jó képességű hazai gárda ellen. Arra építhetünk, hogy helyzeteket dolgoztunk ki. Egy-egynél két meccslabdánk is volt, győzelmi lehetőséget szalasztottunk el.

FC AJKA–SZOMBATHELYI HALADÁS 3–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 300 néző.Vezette: Berényi Tamás (Horváth Zoltán, Kovács Gábor).
FC AJKA: Szabados – Görgényi (Sejben, 67.), Tar, Jagodics B, Csemer (Horváth. P., 89.) – Tóth G., Tajthy T. – Babos B., Zsolnai R. (Kenderes, 86.), Borsos F. (Présinger, 86.) – Szarka Á. (Gaál B., 89.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi– Nyíri V. (Beronaja, 76.), Jagodics M., Ene, Bosnjak– Horváth R. (Mohos, 70.), Zvekanov, Szakály A. (Jancsó, 80.), Doktorics (Simut, 76.) – Csernik, Pintér F. (Kelemen, 70.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző:Horváth R.(0–1)az 53., Borsos F.(1–1)az 55., Tar(2–1)a 69., Borsos F.(3–1)a 83. percben
Schindler Szabolcs:
– A mérkőzés után az első benyomásunk az volt, hogy egy jó csapat ellen játszottunk. Az elsőben kevesebb lehetőségünk volt a másodikban viszont ritmust váltottunk és áttört a gát. Nagy öröm számomra, hogy hátrányból tudtunk fordítani és megmutattuk, hogy van tartása és ereje a csapatnak.
Jovics Alekszandar:– Ma azzal a reménnyel jöttünk, hogy győzni fogunk, de tudtuk, hogy egy életéért küzdő csapattal fogunk játszani. Függetlenül a körülményektől, próbáltunk játszani és sikerült is megszereznünk a vezetést, de egyenlített az ellenfél, és nem voltunk elég koncentráltak a góloknál, próbáltunk cserékkel frissíteni, de sajnos ma nem sikerült jó eredményt elérnünk. A játékosokra nem lehet azonban panasz, küzdöttek, harcoltak, viszont még sokat kell dolgoznunk ahhoz, hogy a jövőben sikeresek legyünk.

Poór Patrik (középen) a Tiszakécske ellen mutatkozott be a BVSC-ben (Fotó: Földi Imre)

BVSC-ZUGLÓ–TISZAKÉCSKEI LC 0–0
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Szőnyi út,200néző.Vezette:Lovas László (Nagy Viktor, Tőkés Róbert)
BVSC:Csenterics – Poór (Májer, 89.), Vinícius, Hesz, Király Á. – Csősz, Hidi P. – Kelemen P. (Mitrovics, 66.), Szilágyi M., Vernes (Tóth M., 84.) – Mészáros A.Megbízott vezetőedző:Kincses Ádám
TISZAKÉCSKE:Kiss Á. – Balázs B., Fodor F., Viczián, Grünvald – Szőr – Gyurján B. (Torvund, 77.) Kocsis D., Bertus (Winkler A., 90.), Cipf – Zamostny (Erdei C., 77.).Megbízott vezetőedző:Toldi Gábor
Kincses Ádám:– Mind a két félidő inkább a küzdelemről szólt, a kapuk egyik oldalon sem igazán forogtak veszélyben. Sajnáltam, hogy nem tudtunk olyan helyzetet kialakítani, amelyből gólt szerezve a magunk javára fordíthattuk volna a mérkőzést. A meccs képe alapján, úgy gondolom, igazságos eredmény született.
Toldi Gábor:– Többet tettünk a győzelemért, sajnos ez helyzetekben nem mutatkozott meg. Időnként mezőnyfölényben játszottunk, de ismételten a kapu előtt voltak gondjaink, ott kellene több vállalkozókedv és egyéni kvalitás. Meg kell becsülnünk az egy pontot is.

KOLORCITY KAZINCBACRCIKA SC–SOROKSÁR SC 3–1 (2–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,Kolorcity Aréna, 300néző. Vezette:Hanyecz Bence (ifj. Varga Gábor, Dobos Dávid)
KAZINCBARCIKA:Tóth B. – Székely K. (Kotula M., 70.)., Szekszárdi M., Heil, Papp M. (Szemere B., a szünetben), Süttő – Csatári (Ádám F., 88.), Kártik, Pekár L. (Csilus T., a szünetben) – Kurdics (Vincze D., 85.), Pinte.Vezetőedző:Csábi József
SOROKSÁR:Mergl – Kaján, Valencsik, Kékesi, Pintér D. – Vass Á. (Németh E., 76.), Katona M. (Hegyi P., 84.) – Vogyicska B. (Korozmán, 58.), Hajdú R. – Dragóner F. (Sipos Z., 76.), Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerzők:Kurdics (1–0) a 6., Hajdú R. (1–1) a 8., Pinte (2–1) a 14., Pinte (3–1) a 49. percben
Csábi József:– Rég láttam ilyen jól játszani a csapatom. Voltak a mérkőzésnek fordulópontjai, de megérdemelten nyertünk és megyünk tovább, reménykedve a hasonló eredményekben.
Lipcsei Péter:– Lett volna esélyünk előnybe kerülni, ha a kulcspillanatokban jó döntéseket hozunk és kihasználjuk a lehetőségeinket, azonban a hazai csapat felülmúlt minket ebben, így megérdemelten nyert. Sajnálom, hogy kikaptunk, mert a háromból két gólt mi ajándékoztunk az ellenfélnek.

PÉCSI MFC–BUDAFOKI MTE 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,PMFC Stadion,400néző.Vezette:Bana Gergely (Kiss Balázs, Máyer Gábor).
PÉCSI MFC:Helesfay – Terbe,Rácz L.,Pejovics,Majnovics – Krausz,Gyurkits (Szeles,71.) – Harsányi (Hudák M.,90+2.), Bachesz,Szabó M. (Hadaró,81.) – Tóth-Gábor (Takács Zs.,81.)Vezetőedző:Kulcsár Árpád
BUDAFOK:Gundel-Takács – Bíró M. (Pintér Á.,84.), Lorentz,Horgosi,Kalmár O. (Szerető,84.) – Csonka A.,Merényi (Németh M.,a szünetben) – Kocsis B.,Kovács D.,Horváth O. (Elek B.,a szünetben) – Vasvári. Vezetőedző:Erős Gábor
Gólszerző:Krausz R. (1–0) a 44. percben
Kiállítva:Rácz L. (második sárga lappal) a 80. percben
Kulcsár Árpád:– Az első játékrészben sok lehetőséget alakítottunk ki, a második félidő miatt azonban van hiányérzetem. Azt érzékeltem, hogy megjött az edzőváltáskor szokásos mentális plusz.
Erős Gábor:– Gyakorlatilag egykapuztunk a második félidőben, Helesfay Donát extra kapusteljesítményt nyújtott. Volt néhány kétes eset, amelyet én máshogy ítéltem volna meg.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár,MTE 1904 Sporttelep, 200 néző.Vezette:Farkas Tibor (Baghy Csaba, Mohos Milán)
MOSONMAGYARÓVÁR:Slakta –Simita, Tullner, Czingráber, Horváth K. – Vukaszovics (Gáncs, 81.) – Szabó B., Végső, Illés D. (Csóka D., 65.), Szalka (Papp L., 76.) – Takács T. (Puhtyejev, 65.).Megbízott vezetőedző:Király József
SZEGED:Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Kővári (Nyári P., 90+1.) – Márkvárt, Haris – Papp Á. (Könczey, 65.), Gajdos, Palincsár (Radics, 84.) – Borvető (Daru, 65.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:Borvető (0–1)a 6. percben
Kiállítva:Gáncs a 90+3. percben
Király József:
– Egy ilyen jó csapatot, mint a Szeged, túlságosan is tiszteltünk az első félidőben, ám a fordulás utáni játékunkkal rászolgáltunk volna az egy pontra.
Alekszandar Sztevanovics:– Uraltuk a mérkőzést, jól működött az átmenetünk védekezésből támadásba. Tudtuk, hogy ellenfelünk jó a szabadrúgások és szögletek terén, ám sikerült hatástalanítani őket.