Gólzáporos döntetlen a Haladás és a Vasas szombathelyi rangadóján

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2023.11.12. 16:50
Radó András (piros-kékben) büntetőből vette be volt csapata kapuját (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Szombathelyi Haladás 3–3-as döntetlen ért el hazai pályán a feljutó helyektől egyre távolodó Vasas ellen.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–VASAS FC 3–3 (2–1)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1270 néző. Vezette: Kovács Imre (Aradi József, Baghy Csaba)
HALADÁS: Pálfi– Nyíri V. (Horváth R., 80.), Csonka B., Bolla G., Bosnjak– Beronja, Rácz B. (Doktorics, 58.), Jancsó (Simut, 58.), Szakály A. – Pintér A. (Kelemen P., 73.), Csernik (Mohos, 73.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
VASAS: Uram– Szivacski (Berecz Zs., 46.), Pávkovics, Otigba, Deutsch L. (Hinora, 63.) – Hidi M. S., Urblík J. (Litauszki, 90.), Bakti (Girsik A., 46.) – Radó, Novothny, Holender (Zimonyi, 68.). Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Bolla G. (27.), Rácz B. (37., 55.), ill. Radó (43. – 11-esből), Pákovics (50.), Zimonyi (75.)
Kiállítva: Hinora (80.)
Alekszandar Jovics: – Kiváló mérkőzés volt sok góllal és helyzettel. Hatvan percig mi irányítottuk a játékot, igazságos eredmény született.
Desits Szilárd: – Nem érdemeltünk győzelmet. Az első félidőben nem játszottunk jól, szünet után azonban sikerült változtatnunk.

A Haladás egészen jó első félidőt produkált, érezhetően meglepte ellenfelét. A játék képének teljesen megfelelt, hogy 2–0-s vezetésre tett szert Bolla és Rácz találatainak köszönhetően. Sőt, a hazaiak a gólokon felül még több komoly helyzetet is kihagytak. A zavarodottnak tűnő Vasas egy szerencsés körülmények között született, büntetőből szerzett Radó-góllal jött vissza teljesen váratlanul a meccsben az első félidő végén.

Fordulás után nagy lendülettel nyitott a fővárosi gárda, gyorsan egyenlített Pávkovics révén, és a levegőben lógott a harmadik angyalföldi gól, de mégis a Haladás talált ismét kapuba, az 55. percben Rácz a második gólját szerezte. 20 perc elteltével a Vasas ismét kiegyenlített Zimonyi révén, tegyük hozzá teljesen megérdemelten. A hajrában mindkét csapat a győzelemért harcolt, és mindkét csapat előtt adódott is lehetőség, hogy megnyerje a meccset, de mindkét oldalon kimaradt egy-egy ordító ziccer. Így végül döntetlennel zárult az élvezetes meccs, a 3–3-as eredmény összességében igazságos.

18. Mosonmagyaróvár15141012–35–237

Nem esett több gól, véget ért a mérkőzés!

Négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Simut ugratta ki Kelement, aki már csak a kapussal állt szemben, de elrontotta a meccslabdát, mellé gurított.

85. perc: Radó hajszálpontos, jobbról ékező beadását a hosszún, üresen érkező Zimonyi nagy helyzetben, közelről fejelte mellé.

Parázsra sikeredett a meccs hajrája.

80. perc: Gólhelyzetben buktatta ellenfelét, piros lapot kapott Hinora.

78. perc: Bosnjak kap sárga lapot, majd a másik oldalról Girsik is.

Hektikus a meccs, bármelyik csapat nyerhet.

75. perc: Pákovics lépett ki a jobb szélen, oksan centerezett középre, a hosszún ékezett Zimonyi, aki laposan, közelről passzolt a kapuba.3–3

73. perc: Ismét Haladás-cserék: Pintért váltja Kelemen, Cserniket pedig Mohos.

68. perc: Holender le, Zimonyi be.

A hivatalos nézőszám: 1270.

Ismét nekiesett a Haladásnak a Vasas, a hazai térfélen zajlik a játék. De próbálnak kontrázni a szombathelyiek.

63. perc: Deutsch helyén Hinora a Vasasnál.

60. perc: Novothny ügyes cselekkel játszotta tisztára magát, ám középről, 15 méterről éppen a kapusba rúgta a labdát.

58. perc: Kettőt cserél a Haladás. A gólnál megsérülő Rácz nem tudja folytatni a játékot, és Jancsó is elhagyja a pályát. Érkezik Simut és Doktorics.

55. perc: Mégis a Haladás szerez vezetést, ismét! Jancsó labdaszerzése után Nyri húzta meg a jobb szélen, élesen, erősen bepasszolt középre, a rövidre ékezett Rácz, és becsúszva a kapuba sodorta a labdát.3–2

Ráérzett a lehetőségre a Vasas, űzi, hajtja ellenfelét, beszorult a Haladás.

50. perc: Jobbról lőtt be szögletet a Vasas, a rövidre érkező Holender fejjel megcsúsztatta a labdát, a hosszún érkezett Pákovics, aki közelről a kapuba passzolt.2–2

Óriási Vasas-nyomással kezdődik a második félidő.

A szünetben kettő is cserélt a Vasas: Berecz és Girsik folytatja Szivacski és Bakti helyén.

Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő. A Haladás remek 45 percet produkált, a Vasas egy szerencsés, váratlan góllal jött vissza a meccsbe.

43. perc: Egy hosszú, előreívelt labdát Beronja szerencsétlen, furcsa mozdulattal próbált megszelidíteni, de kézzel is hozzáért. A megítélt 11-est Radó kíméletlenül bombázta a kapuba! 2–1

37. perc: Már kettővel vezet a Haladás! Komoly földharc, közelharc után Rácz elé pattant a labda, aki 18 méterről, kissé jobbról tüzelt, a labda kicsit felperdült a menteni igyekvő Otigba lábán, és a kapu bal alsó sarkába csapódott! 2–0

Komoly fölényben futballozik a Haladás, nehéz perceket él át a Vasas.

27. perc: Góllá érett a hazai nyomás! Szakály szögletét kiejtette Uram kapus, a kezéből kihulló labdát pedig a mögötte álló Bolla egy méterről belsőzte az üres kapuba! 1–0

25. perc: Rácz húzta meg a jobb szélen, betört a 16-oson belülre, visszakészítette a labdát az akciót kísérő Jancsónak, akinek a lapos lövését védte a kapus.

24. perc: Látványos hazai akció végén Rácz szúrt kapura a 16-os jobb sarkáról, a labda centikkel a bal kapufa töve mellett hagyta el a pályát.

Bátran, agresszívan futballozik a Haladás, magasan védekezik, letámad, de a Vasas megindulásaiban ott a veszély.

Alaposan egymásnak estek a csapatok, mindkét fél támadó szellemben futballozik.

2. perc: Rögtön egy komoly Haladás-helyzet. Bosnjak tört előre, az akciót jobbról kísérő Jancsót hozta játékba, aki betört a 16-oson belülre, majd a kapusba rúgta a labdát.

Elkezdődött a mérkőzés.

Az elsőző bajnokin Predrag Bosnjak 250. bajnokiját játszotta Haladás-mezben – a rutinos védőt köszöntötték a meccs előtt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a mezőnyben a harmadik legtöbb gólt kapó Haladás a másodosztály második leggólerősebb csapata, a Vasas ellen. Ráadásul a Haladás kisebb gödröben is van, hiszen előző négy bajnokiját nyeretlenül tudta le – ezzel ellentétben a Vasas zsinórban aratott három győzelem után, jó formában érkezett Szombathelyre.