Értékes győzelemmel szakította meg négymeccses negatív szériáját a Siófok

2023.10.29. 12:50
A piros mezes budafokiak gyenge napot fogtak ki, nyeretlenül zárták az októbert Siófokon (Fotó: <a href="https://budafok1912.hu/hir/pont-nelkul-jovunk-haza/">Budafoki MTE</a>)
Harminckét nap után újra pontszerzésnek örülhettek a Balaton-parton, miután a BFC Siófok a labdarúgó NB II 13. fordulójában hazai pályán 3–1-re megverte a gyenge napot kifogó, így már öt nyeretlen bajnokinál tartó Budafoki MTE-t.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–BUDAFOKI MTE 3–1 (2–0)
Siófok, Városi Stadion, 250 néző. Vezette: Sipos Tamás (Nagy Viktor, Ring Kevin)
SIÓFOK: Hutvágner – Varjas Z., Csató, Debreceni Á. (László D., 18.) – Polényi, Nemes M. (Kovács B., 77.), Kitl M., Varga B. – Major G., Szedlár (Schildkraut, 77.) – Dénes (Girsik Á., 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A. (Nándori, 85.), Lorentz, Kalmár O. (Sós M., 77.), Fótyik – Nagy G. (Vasvári, a szünetben), Oláh B. – Kocsis B., Szerető, Horváth O. (Németh M., 69.) – Elek B. Vezetőedző:Erős Gábor
Gólszerző: Dénes (1.), Szedlár (32., 64.), ill. Vasvári (70.)
Dragan Vukmir:
– Nagyon örülök a győzelemnek, a srácok jól dolgoztak, megérdemelten nyertünk. A mai mérkőzésen az első helyzetünket gólra váltottuk, utána már könnyebb dolgunk volt. Az előző találkozókon is megvoltak a lehetőségeink, de kihagytuk őket, mindig hátrányba kerültünk, s nem tudtunk nyerni. A játékunkon van még mit javítani, de most a legfontosabb a három pont megszerzése volt.
Erős Gábor: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, ez rányomta bélyegét az összképre, a ránk jellemző szervezettség ma abszolút nem látszódott. Könnyű lenne a játékosok között bűnbakot keresni, de az első számú felelős természetesen mindenért én vagyok. Meg fogjuk keresni az okokat, melyek miatt az utóbbi időben gyengébb teljesítményt nyújtunk.

A két csapatot tíz hely és kilenc pont választotta el egymástól, ám ettől elvonatkoztatva egyikőjük sem várta ideális formában az utolsó októberi fellépést: a siófokiak az ezt megelőző négy mérkőzésükön pont, legutóbbi három találkozójukon már szerzett gól nélkül is maradtak, míg a budafokiak legutóbbi négy bajnokijukon két vereség mellett két döntetlent értek el.

Ilyen tények tükrében talán sokan nem gondoltak arra, hogy a balatoniak álomrajtot vesznek. Pedig így történt, hiszen alig telt el harminc másodperc, amikor Dénes Csanád Vilmos a kapu közepébe passzolta a labdát, megszerezve a vezetést, és lezárva csapata 296 perces gólcsendjét (1–0). A kapott találat némileg megfogta a vendégeket, nem sokkal később közel került előnye megduplázásához a Siófok, ám Fótyik már ekkor a mérkőzés egyik legnagyobb szerelését bemutatva semlegesítette Dénes akcióját. Bő negyedórával később már örömében ugrott fel a siófokiak tábora, Szedlár Zoltánugyanis közelről a kapu bal oldalába passzolt, első gólját jegyezve a balatoniak színeiben (2–0).

A második félidőt agilisabban kezdték a budafokiak, akik nem is jártak messze a gólszerzéstől: Szerető bal oldali szabadrúgását követően a léc alá tartó labdát Hutvágner szögletre ütötte. A vendégek próbálták irányítani a játékot, újabb találatot azonban a házigazdák szereztek, amikor Szedlár Zoltángyönyörű esernyőcsellel átemelte a labdát Fótyik fölött, majd a kapu bal oldalába lőtt, a forduló egyik legszebb gólját szerezve(3–0). Előzetesen aligha várt különbség rajzolódott ki a csapatok között, s ezen az is csak kis mértékben kozmetikázott, hogy hat perccel később Vasvári Zoltán megszerezte a vendégek szépítő találatát (3–1).

A Balaton-partiak négy vereség után találtak vissza a győztes útra, és megőrizték hazai veretlenségüket a Budafoki MTE együttesével szemben, amely története során eddig sohasem nyert még tétmérkőzést Siófokon. A tavasszal kupadöntős XXII. kerületiek így már sorozatban öt nyeretlen bajnokinál tartanak, pedig az ötödik forduló után 13 ponttal még vezették a tabellát, ám azóta hét fellépésen csak öt pontot szereztek.

18. FC Ajka1312106–19–135

90+3. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért a mérkőzés, melyet a BFC Siófok 3–1-re megnyert. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Sipos Tamás 3 percet hosszabbít.

90. perc: Az egykori siófoki védő, Lorentz Márton kapta a mérkőzés hatodik sárga lapját, miután Kitl Miklóst buktatta a tizenhatos előterében.

85. perc: Újabb változtatás a piros-feketék oldalán: Csonka András helyett Nándori Botond kap lehetőséget.

83. perc: A nem sokkal korábban csereként pályára küldött Kovács Bence is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

80. perc: Oláh Bálint kapta a találkozót negyedik sárga lapját. Ez egyben azt is jelenti, hogy a vendégek középpályása eltiltás miatt kihagyni kényszerül csapata következő, Szeged-Csanád Grosics Akadémia elleni bajnokiját, hiszen idénybeli ötödik sárgáját gyűjtötte be.

77. perc: Csere mindkét oldalon: a balatoniaknál a duplázó Szedlárt Zoltán Schildkraut Krisztián, míg Nemes Marcellt Kovács Bence váltotta. A budafokiaknál Kalmár Olivér helyett Sós Máté a pályán.

75. perc: Varjas Zoltán kapta a mérkőzés harmadik, önmaga idénybeli második sárga lapos figyelmeztetését.

70. perc: GÓL! SZÉPÍTETT A BUDAFOKI MTE! Szerető Krisztofer jobb oldali beadását követően a középen helyezkedő Vasvári Zoltán összeszedte a kissé maga mögé érkező labdát, majd 10 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 3–1!

69. perc: Erős Gábor kihasználta második cserelehetőségét: Horváth Olivér le – Németh Márió be.

A közös múlttal kapcsolatban érdekesség, hogy a Budafoki MTE története során eddig soha nem nyert tétmérkőzést Siófokon: a két hazai győzelmet (1994.08.20. 5–2, 2023.05.07. 2–1) leszámítva négy döntetlen született 3–3-as gólkülönbséggel.

64. perc: GÓL! MEGTRIPLÁZTA ELŐNYÉT A BFC SIÓFOK! Szedlár Zoltán egy gyönyörű esernyő csellel átemelte a labdát Fótyik fölött, majd jobb lábbal, 6 méterről a kapu bal oldalába lőtte. Talán a forduló gólját láttuk?! 3–0!

62. perc: Cseréltek a balatoniak: Dénes Csanád Vilmos helyére Girsik Áron-Róbert érkezett.

A két klub egymással szemben 14. alkalommal szállt harcba a győzelemért, a közös történelmük 1994 óta íródik. Az azóta eltelt huszonkilenc évben öt siófoki és két budafoki győzelem mellett hat döntetlen született, a gólkülönbség (18–11) pedig a balatoniaknak kedvez. Siófokon ez a hatodik bajnoki, korábban két hazai siker mellett négy döntetlen született, 10 tóparti, valamint 6 budafoki góllal.

60. perc: A pálya közepén Polényi Gábor húzta vissza egy sárga lapért cserébe Kalmár Olivért.

56. perc: Fótyik 5 méteres lövését Csató blokkolta, majd Vasvári próbálkozása a kapu fölött hagyta el a játékteret.

55. perc: A második félidő első komoly lehetőségét rögzíthettük, amikor Szerető bal oldali szabadrúgását követően a léc alá tartott a labda, Hutvágner azonban szögletre ütötte.

A Siófok a mögöttünk hagyott 12 forduló alatt 6 mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből kétszer pályaválasztóként –, míg a Budafoki MTE három alkalommal maradt lőtt gól nélkül, egyszer idegenben (09.03. Nyíregyháza Spartacus FC 1–0). A házigazdák eddig egy idegenbeli találkozót (09.24. FC Ajka 0–2) hoztak le kapott gól nélkül, míg a BMTE négyszer, ebből kétszer idegenben (07.30. Vasas FC 0–1, 08.19. Aqvital FC Csákvár 0–1) tudta nullán tartani az ellenfelet. A teljességhez tartozik, hogy a siófokiak hazai pályán legutóbb még az előző idény zárómérkőzését, a HR-Rent Kozármisleny ellenit hozták le kapott találat nélkül (1–0).

46. perc: A szünetben cserélt a vendégek szakmai stábja: Nagy Gergő nem jött ki a folytatásra, helyette Vasvári Zoltán kap lehetőséget.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

A félidei sípszó egyben azt is jelentette, hogy a BFC Siófok ebben az idényben először (!) vezet az első játékrész után: a sárga-kékek a Kolorcity Kazincbarcika SC, Budapest Honvéd, Szombathelyi Haladás, FC Ajka, Gyirmót FC Győr, BVSC–Zugló hatos ellen döntetlenre álltak, míg a Nyíregyháza Spartacus FC, Pécsi MFC, Tiszakécskei LC, Vasas FC, ETO FC Győr, Soroksár SC hatossal szemben hátrányban voltak.

45+2. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első félidő, melyet követően a BFC Siófok Dénes Csanád Vilmos és Szedlár Zoltán góljainak köszönhetően 2–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második felvonással!

Sipos Tamás 2 percet hosszabbít az első félidő végén.

Ha már előkerült Sipos játékvezető zsebéből a figyelmeztetői kártya, akkor megjegyezhetjük, hogy eltiltás miatt ezúttal egyik csapatból sem hiányzik senki. Az éppen besárguló Kitl Miklós letöltötte büntetését, így visszatért a balatoniak kezdőcsapatába. A vendégek oldalán Csonka András és Oláh Bálint lépett pályára négy sárga lappal a neve mellett, egyetlen kártyára a kényszerpihenőtől.

36. perc: Kitl Miklós buktatta a jobb oldalon sárga lapot érően Oláh Bálintot.

32. perc: GÓL! MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT A BFC SIÓFOK! László Dávid rúgta keresztbe a labdát, majd a hosszú oldalon érkező Szedlár Zoltán közelről a kapu bal oldalába passzolta. A 29 esztendős, nyáron Dorogról szerződtetett támadó első találatát jegyezte a balatoniak színeiben. 2–0!

A Budafoki MTE keretében több olyan labdarúgót is találunk, akik a múltban a siófoki sikerekért küzdöttek: Elek Bence 2015 és 2022 között 207 mérkőzésen 47 gólt jegyzett, míg Lorentz Márton három és fél év alatt 97 találkozón egyszer volt eredményes. A XXII. kerületiek keretében helyet kapott Fiáth Bence is: a 19 éves játékos Siófokon született, s a pályafutása első négy évét a Balaton-partiak utánpótlásában töltötte.

30. perc: László Dávid tekerhetett középre egy szabadrúgást a jobb oldalról: az érkező Varjas Zoltán védőivel a nyakán, 5 méterről fejelte a kapu fölé a labdát. Alig egy perccel később a másik oldalon mintegy 30 méterről Kocsis Bence vette célba a balatoni kaput, Hutvágner azonban védeni tudott.

18. perc: Sérülés miatt változtatni kényszerült a siófokiak szakmai stábja: Debreceni Ákos helyett László Dávid a pályán.

Mindkét csapat négy nyeretlen bajnokival a háta mögött érkezett az egymás elleni találkozóra: a siófokiak szeptember 24-én az FC Ajka vendégeként győztek legutóbb (0–2), míg a budafokiak ugyanazon a napon hazai pályán verték a Tiszakécskei LC gárdáját (2–1). Az azóta lejátszott négy meccsen a balatoniak 2–8-as gólkülönbséggel pont nélkül maradtak, míg a piros-feketék 3–7-es gólkülönbséggel két döntetlent értek el, s két vereséget szenvedtek.

11. perc: Nagy labdavesztése után Dénes tört kapura, majd a budafoki kaputól 15 méterre, a lövés pillanatában Fótyik becsúszva szerelte a siófokiak támadóját. Óriási mentés volt!

5. perc: Kocsis ívelt középre a jobb oldalról, az érkező Oláh Bence kiszorított helyzetből fejelt a kapu mellé.

4. perc: Szerető indult meg a jobb oldalon, majd az éles szögből leadott próbálkozását Hutvágner hatástalanította.

A találkozót Sipos Tamás vezeti, munkáját Nagy Viktor és Ring Kevin segíti. Sipos pályafutása 41. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 162 sárga mellett 11 piros lap a mérlege. A 32. születésnapját október 30-án, azaz holnap ünneplő játékvezető korábban a hazaiaknak és a vendégeknek is 4–4 NB II-es mérkőzésen fújta a sípot. Ebben az idényben csak a piros-feketék találkoztak vele vezetőbíróként, amikor augusztus 19-én 1–0-s győzelmet arattak Csákváron.

1. perc: GÓL! EZ GYORSAN MENT, MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Alig telt el fél perc a mérkőzésből, amikor Varga Bence ugratta ki a bal oldalon Szedlárt, majd a balatoniak támadója keresztbe rúgta a labdát. Az átvételt követően Major középre passzolt, a berobbanó Dénes Csanád Vilmos egy védővel a nyakán, 3 méterről a kapu közepébe passzolta a labdát. 1–0!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította 90 perces útjára a labdát!

A kezdőrúgást a siófokiak játékosának, Major Gergőnek a nagypapája, Major Imre végezte el, aki ezen a napon ünnepli 75. születésnapját.

Érkeznek a csapatok! A balatoniak tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely zöld dresszben véd. A XXII. kerületiek piros-fekete csíkos mezben, piros nadrágban és sportszárban játszanak, Gundel-Takács Bence pedig citromsárga szerelésben áll a gólvonal elé.

Helyszíni tudósításunkat a szokásoknak megfelelően helyzet és időjárás-jelentéssel indítjuk: a csapatokat közepesen felhős égbolt, s közel 20 Celsius-fok fogadta a Révész Géza utcai helyszínen, ahol javában tartanak már az előkészületek. Maradjanak velünk, hiszen hamarosan kezdünk!

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 9 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 16. helyén álló BFC Siófok a 18 egységgel a 6. pozícióban állomásozó Budafoki MTE együttesével találkozik. Meglátjuk, mire megy az előző négy bajnokiját elveszítő, a legutóbbi hármon gólt sem szerző és kiesésre álló Siófok a négy mérkőzés óta nyeretlen, ám így is a középmezőny elején tanyázó BMTE ellen.