Egy hatalmas kapushibának köszönhetően folytatódott az Ajka mélyrepülése

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.10.01. 16:50
A zöld mezes Ajka sorozatban hatodik vereségét szenvedte el (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában az Ajka a BVSC-t fogadta. A bakonyiak ezúttal sem remekeltek, a zuglói csapat egy 15. percben szerzett potyaízű góllal 1–0-ra megnyerte a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

FC AJKA–BVSC-ZUGLÓ 0–1 (0–1)
Ajka,
Városi Sportcentrum, 700 néző. Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Szalai Dániel)
AJKA: Horváth D. – Tóth G. (Szűcs K., 69.), Tar, Kenderes, Csemer – Csizmadia Z., Tajthy T. – Zsolnai R. (Borsos F., 69.), Rabatin (Horváth P., 60.), Babos B. (Antal G., 60.) – Gaál B. (Szarka Á., 60.).Elnök: Geri Gyula
BVSC: Csenterics – Májer, Hesz, Benkő-Bíró, Tóth K. – Csősz, Hidi P. – Szilágyi M., Mucsányi M. (Kelemen P., 87.), Mitrovics (Nagy J., 61.) – Mészáros A. (Horváth R., 72.).Megbízott vezetőedző: Kincses Ádám
Gólszerző: Szilágyi M. (15.)
Geri Gyula: – Azóta, amióta elnök vagyok, ennyi balszerencsés pillanatot még nem láttam. Elárulhatom, Schindler Szabolcs lesz a csapat új vezetőedzője, de őt a meccs napjáig szerződés kötötte volt klubjához, hétfőtől veszi át a csapat irányítását.
Kincses Ádám:– Nagyon vártuk ezt a győzelmet már, szerencsénk is volt, de csapatként tudtak küzdeni a játékosok.

Első alkalommal csapott össze másodosztályú bajnoki mérkőzésen az Ajka és a BVSC-Zugló. Az előző bajnokság bronzérmes házigazdája csupán az utolsó előtti, 17. helyet foglalta el a találkozót megelőzően, igaz, a 16. BVSC helyzete sem volt fényesnek mondható. Az Ajka a hétközi, gyirmóti vereséget követően menesztette Jeney Gyula vezetőedzőt, és Pintér Csaba másodedző is távozott, így ma hivatalos képviselőként Geri György, a klub elnöke ült a kispadon. Helyszíni információink alapján a találkozót már a kispadok melletti lelátóról tekintette meg Schindler Szabolcs, aki a Nemzeti Sport értesülései szerint hamarosan átveszi az ajkai csapat vezetését.

Mindenképpen szükség lesz az új impulzusokra a Veszprém vármegyei gárdánál, hiszen a mai mérkőzésen is már a 15. percben hátrányba kerültek a zöld-fehérek. Egy kósza zuglói támadás végén Szilágyi Máté közel 24 méterről vette célba a kaput, és Horváth Dániel hathatós közreműködésével a bal alsó sarokban kötött ki a labda. A folytatásban többet támadott az Ajka, de nem volt meglepő, hogy az erőtlen támadások végén alig-alig forgott veszélyben a zuglóiak kapuja.

A második félidőben sem változott sokat a játék képe. Az Ajka sokszor percekre kapuja elé szorította a BVSC-t, de igazán nagy helyzet nem alakult ki. A legközelebb a gólhoz a csereként beállt, 19 éves Antal Gábor járt, aki a szintén csereként pályára lépő Horváth Péter beadását lőtte a felső lécre. A nagy ajkai rohamok közepette a BVSC-nek több veszélyes kontratámadása is volt, de ezeket nem sikerült gólra váltaniuk. Az Ajka sorozatban hatodik vereségét szenvedte el, míg a BVSC első ízben nyert idegenbeli mérkőzést a bajnokságban. 0–1

18. Mosonmagyaróvár10377–23–163

90+4. perc: VÉGE! A BVSC egy potyaízű góllal elvitte a három pontot Ajkáról. Köszönjük figyelmüket!

90+2. perc: Tar kapott sárga lapot.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

90. perc: Horváth beadása után Tar fejese szállt a kapu fölé.

88. perc: KAPUFA! Horváth Péter ívelte a kapu elé a labdát, a hosszún érkezett Antal Gábor, és kapásból a felső lécet találta telibe.

87. perc: Cseréltek a vendégek, Kelemen érkezett Mucsányi helyére.

81. perc: Tóth Keve lépett oda keményen Borsos Filipnek, sárga lap.

Mennek előre becsülettel a hazaiak, de a BVSC védelme egész mérkőzésen jól végzi a dolgát.

77. perc: Borsos lőtt távolról, Csenterics védeni tudott.

74. perc: Bal oldali hazai akció végén a kapu elé lőtt labdát Horváth Péterlőtte 10 méterről a kapu mellé.

73. perc: Bal oldali szöglet után Hesz Olivérközeli lövését védte Horváth Dániel, majd a kipattanót a frissen beállt Horváth Rolandlőtte a kapu fölé.

72. perc: Cserélt a BVSC, Mészáros helyére Horváth érkezett.

69. perc: Cserélt az Ajka, Zsolnai helyére Borsós, Tóth helyére Szűcs állt be.

61. perc: Cserélt a BVSC is, Nagy érkezett Mitrovics helyére.

60. perc: Hármat cserélt az Ajka, Gaál helyére Szarka, Rabatin helyére Horváth és Babos helyére Antal állt be.

59. perc: Szilágyi Mátékapott sárga lapot.

57. perc: Bal oldali beadás után Mitrovics fejelte Horváth kezei közé a labdát.

51. perc: Bal oldali beadás után Csizmadiát találta meg a labda, de az ajkai játékos fejese keresztbe elment a kapu előtt.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Az Ajkánál a szerdai vereséget követően megváltak Jeney Gyula vezetőedzőtől és Pintér Csaba másodedzőtől is.A Nemzeti Sport információ szerintaz új vezetőedző a visszatérő Schindler Szabolcs lehet majd.Helyszíni információink szerint Schindler a mai mérkőzésen az Ajka kispadja mellett foglal helyet a lelátón és onnan látja el utasításokkal a kispadon ülő stábtagokat. A hivatalos bejelentésre azonban egyelőre várni kell.

45+1. perc: Vége az első félidőnek, Szilágyi távoli lövésével előnyben a BVSC.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

44. perc: Mucsányi vezette fel a jobb szélen a labdát, majd pontos passzt adott Mitrovicsnak, aki azonban nem tudta eltolni védője mellett a labdát, így a hazai védelem tisztázni tudott.

40. perc: Zsolnai szerzett labdát a 16-os előterében, majd Tajthy lőtt kapura 17 méterről, de lövése a bal felső sarok mellé szállt.

37. perc: Jobb oldali beadást követően Csizmadia ugrott a legmagasabbra a kapu előtt, de fejese a jobb kapufa mellé szállt.

35. perc: Gaál Bálint csúszott rá keményen az egyik zuglói védő lábára, sárga lap.

33. perc: Csemer elé került a labda a 16-os bal oldali sarkánál, de lövése a szögletzászló közelében hagyta le a játékteret.

32. perc: Mészáros lőtt távolról kapura, a labda magasan a léc fölé szállt.

Fél óra telt a mérkőzésből, az ajkaiak továbbra is keresik tavalyi önmaguk...

Az Ajkát még az ág is húzza, ez egy hatalmas potya gól volt...

15. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Bal oldalon vezetett támadást a BVSC, majd Szilágyi kapott labdát a hazai térfél közepén, a zuglóiak középpályása 24 méterről kapura lőtt, Horváth kapus pedig olyan szerencsétlenül ért bele vetődés közben a labdába, hogy az a bal alsó sarokban kötött ki. 0–1!

13. perc: Kontrázott az Ajka, Gaál betört a 16-oson belülre, majd 14 méterről kapura lőtt, Csenterics nagy bravúrral tolta ki a jobb alsó sarok elől a labdát.

3. perc: Gaál tudott kapura fordulni a 16-oson belül, de 14 méteres lövését Csenterics védeni tudta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Az Ajka kékben, a BVSC sárga-kékben futott ki a gyepre.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nehéz helyzetben található, Jeney Gyulától megváló Ajka a szintén gondban lévő BVSC ellen.