Madarász duplájával szerezte meg első győzelmét a Gyirmót

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.09.27. 15:50
A második félidőben sikerült fordítania a sárga mezben játszó gyirmóti alakulatnak (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a forduló előtt még nyeretlen Gyirmót az Ajkát fogadta. Noha a bakonyiak kerültek előnybe, Jagodics Bence kiállítását követően a hazaiaknak fordítottak, és 2–1-es győzelmet arattak. A találkozót követően az Ajka csapata bejelentette, hogy Jeney Gyula vezetőedző távozik a csapattól.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 21 (00)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion,500 néző. Vezette: Berényi Tamás (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D. (Csörgő V., 50.), Szegi, Helembai (Madarász M., 66.) – Kovács M., Szőke G. (Adamcsek, 75.) – Kicsun (Jova B., 66.), Soltész D., Medgyes Z. – Pethő B. Vezetőedző: Tamási Zsolt
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Görgényi D., Présinger – Csizmadia Z. (Gaál B., 83.), Vogyicska B. (Tóth G., 65.), Sejben V. (Tar Zs., 75.), Berzsenyi (Rabatin, 65.), Antal G. – Szarka Á. (Horváth P., 83.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Madarász M. (79., 81.), ill. Csizmadia Z. (70.)
Kiállítva: Jagodics B. (74.)
Tamási Zsolt:
– A csapat óvatosan játszott, érződött, nagy a tét. Vesztett helyzetből sikerült fordítani, de ez nemcsak Madarász Márk érdeme, hanem a csapaté is.
Pintér Csaba másodedző:
– Nehéz helyzetben van a klub, sajnos, a körülmények sem nekünk kedveztek, így csak gratulálni lehet a Gyirmótnak.

Két olyan csapat játszott Gyirmóton, amelyik az előző idényben sokkal jobban szerepelt, most azonban kieső helyről várta a hétközi bajnokit. Az ajkaiak eddigi egyetlen győzelmüket a sereghajtó Mosonmagyaróvár otthonában aratták, míg a Gyirmót döntetlenek révén szerezte eddigi 5 pontját. A legutóbbi fordulóban a Vasastól vereséget szenvedett a győri sárga-kék együttes, ezután megköszönték Csizmadia Csaba munkáját, így a vezetőedzői posztot a klub szakmai igazgatója, Tamási Zsolt töltötte be az Ajka ellen.

Óvatosan kezdtek a felek, de az első félidőben azért mindkét oldalon adódtak helyzetek, még ha nem is túl nagyok: a csúsztatott fejesek, távoli lövések nem igazán jelentettek kihívást a kapusoknak. A legközelebb talán Kicsun járt a gólhoz a 26. percben, a lövését Horváth Dániel bravúrral ütötte szögletre.

A második félidő elején kissé felélénkült a játék. Medgyes Zoltán fejelt nagy helyzetben kapu fölé az 56. percben, hat perccel később pedig Helembainak kellett a gólvonal elől mentenie a másik oldalon Sejben lövése után. A 66. percben szállt be a játékba Madarász, aki később nyerőembernek bizonyult. Négy perccel később azonban a vendégek örülhettek, amikor egy kapu előtti kavarodás után Csizmadia Zoltán elé került a labda, s a középpályás a kapuba lőtt. Megint csak négy perc telt el, amikor Jagodics Bence piros lapot kapott a Medgyessel szemben elkövetett szabálytalanságáért, így emberhátrányba került az Ajka. A 79. percben Madarász kapott remek labdát a tizenhatos vonalánál, egy csel után pedig a jobb alsóba lőtt, ezzel egyenlített a Gyirmót. Két perccel később pazar támadás végén megint Madarász volt a főszereplő, először a kapufát találta el, a kipattanót viszont a kapuba lőtte. A hosszabbítás harmadik percében Adamcsek adhatta volna meg a kegyelemdöfést, de kihagyta a ziccerét, így maradt az egygólos hazai győzelem. 2–1

A találkozó lefújása után nem sokkaladta hírül az Ajka honlapja,hogy több, mint öt év után távozik a klubtól Jeney Gyula vezetőedző.

90+5. perc: Kovács Milán kirúgja a labdát a stadionból, aztán Berényi Tamás lefújja a mérkőzést. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Medgyes Z. fut el a jobb oldalon, a beadására Adamcsek érkezik, azonban az üres kapu mellé lő.

90+1. perc: Öt perc a ráadás a meccs végén.

87. perc: Madarász kap sárga lapot.

83. perc: Ajkai cserék: Csizmadiát Gaál B. váltja, Szarka helyére pedig Horváth érkezik.

81. perc: GÓÓÓL! Soltész-Madarász-Adamcsek összjáték után Madarász hat méterről a jobb kapufát találja el, a kipattanót viszont a hálóba lövi.2–1

79. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Gyirmót. Madarász lövi a labdát egy csel után a jobb alsóba.11

77. perc: Jeney Gyula is kap egy sárga lapot.

76. perc: Rabatin kap sárga lapot Soltész buktatásáért.

75. perc: Cserél az Ajka: Sejbent Tar váltja. Cserél a Gyirmót is: Adamcsek érkezik a pályára Szőke helyére.

74. perc: Az egyértelmű gólhelyzetben kilépő Medgyes Zoltánt Jagodics Bence rúgja fel. Villan a piros lap.

70. perc: GÓÓÓL! Rabatin ível a kapu elé jobbról, Görgényi megcsúsztatja, aztán valahogy Csizmadia Z. elé kerül a labda, aki a jobb kapufa közeléből pöcköl Hársfavi mellett a kapuba.01

66. perc: Cserél a Gyirmót is: Helembai helyére jön Madarász, Kicsunt pedig Jova B. váltja.

65. perc: Vogyicska helyére Tóth G. áll be, Berzsenyi helyett pedig Rabatin játszik a továbbiakban.

62. perc: Sejben lövi el a labdát a tizenhatos bal sarkától, egy védőn megpattan, Helembai a pedig gólvonal elől fejeli ki azt.

Szegi Vince (sárgában) és Csizmadia Zoltán párharca (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

56. perc: Szép gyirmóti akció végén Medgyes Z. fejese kapu fölé megy.

Kovács Milán (sárgában) és Vogyicska Bálint közül előbbi örülhetett a lefújást követően (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

50. perc: Csörgő Viktor jön Hudák Dávid helyére.

48. perc: Meghúzódik Hudák bal combja, így elhagyja a pályát. Vissza már nem is jön, erre utal, hogy Soltész Dominik kapja a csapatkapitányi karszalagot.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Csere a szünetben egyik csapatnál sem volt.

Kicsun (balra) egy távoli lövéssel próbálkozott az első félidőben (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Csizmadia Z. lövése nem talál kaput.

41. perc: Szarka lövése megpattan egy védőn, aztán Hársfalvi vetődik a labdára.

40. perc: Hudák D. blokkolja Sejben V. lövését.

Pethő Bence (sárgában) az ajkai védők között (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

36. perc: Pethő passza után a középen érkező Kicsun elől tisztáz Szűcs K.

32. perc: Antal G. fejesét Hársfalvi fogja meg.

27. perc: Szarka Ákos lövése elmegy a kapu mellett.

26. perc: Kicsun és Medgyes Z. helyet cserél. Kicsun balról próbálkozik egy lapos, erős lövéssel: Horváth D. tolja a labdát szögletre.

A zöld mezes ajkaiak tovább folytatták mélyrepülésüket (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

24. perc: Berzsenyi lapos lövéssel próbálkozik, a labda elmegy a kapu mellett.

20. perc: Görgényi D. távolról próbálkozik, Hársfalvi fogja a lövést.

13. perc: Medgyes Z. szabadrúgása után Pethő csúsztat kapura, Horváth D. ezúttal is résen van.

9. perc: Görgényi D. kap sárga lapot.

7. perc: Egy kapu előtti kavarodás után Horváth D. vetődik a labdára.

2. perc: Medgyes Z. szólója után Horváth D. véd nagyot.

1. perc: Sárgában a Gyirmót, zöldben az Ajka. A vendégek kezdik a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 17. helyen álló, a hét elején edzőt váltó Gyirmót a 16. helyezett Ajka ellen.