Oda az ETO veretlensége, a 98. percben egyenlített a Vasas, kikapott a Honvéd

2023.08.19. 17:20
Nem bírt hazai pályán a Vasas a Barcikával (Fotó: Dömötör Csaba)
Egy héten belül harmadszor lépett pályára a labdarúgó NB II mezőnye. Az 5. forduló késő délutáni meccsein a listavezető ETO FC Győr a Nyíregyháza vendégeként elveszítette veretlenségét, míg a Mosonmagyaróvár Gyirmóton megszerezte első pontját. Az esti programban a tavasszal még élvonalbeli Honvéd előnyről kapott ki Siófokon, míg a Vasas a hazai pályán 90+8. percben mentett meg egy pontot a Kazincbarcika ellen. Egy góllal nyert Csákváron a Budafok, és átvette a vezetést a tabellán, a Haladás pedig hátrányból felállva, egy ráadásban szerzett góllal győzött Tiszakécskén.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

VASAS–KOLORCITY KAZINCBARCIKA 2–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Illovszky Rudolf Stadion, 949
néző. Vezette: Derdák Marcell (Kóbor Péter, Huszár Balázs)
VASAS: Uram – Girsik (Bakti, 80.), Szivacski, Pávkovics, Deutsch L. – Hidi M. (Sztojka, 73.), Urblik – Ihrig–Farkas (Novothny, a szünetben), Holender (Zimonyi, 90.), Radó – Tóth M (Hinora, 73.). Vezetőedző: Desits Szilárd
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi – Ternován, Szekszárdi M., Heil, Papp M., Kotula (Süttő, 80.) – Kártik (Pekár, 29.), Csilus T., Szabó B. (Csilus Á., 80.) – Pinte, Kurdics (Ádám F., 68.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pávkovics (öngól, 0–1) a 40., Tóth M. (1–1) a 49., Pekár (1–2) a 71., Zimonyi (2–2) a 98. percben
Desits Szilárd
: – Sajnos, nehezen sikerült feltörnünk ezt a szervezett védekezést, viszont veszélyesek voltak a kontráikból és a pontrúgásaikból. Így sajnos, nem tudtuk megszerezni a győzelmet.
Csábi József: – Elnézést kérek, egy kicsit feldúlt vagyok. Ha a csapatunk a Vasas–pályán így búslakodik, a 98. percben kapott egyenlítő gól után, úgy hiszem, jó úton járunk. Szervezetten és jól futballoztunk.

BFC SIÓFOK–BUDAPEST HONVÉD FC 2–1 (
1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 2000 néző. Vezette: Rúsz Márton (Rózsa Dávid, Márkus Péter)
SIÓFOK:
Winter – Vágó G. (Girsik, 32., Nemes 90.), Vékony, Debreceni Á. – Polényi, Varjas Z., Kitl M., Böndi – Major G. (Tóth T., 90.), Nagy R. (László D., 58.) – Dénes (Menyhárd, 58.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
HONVÉD:
Dúzs – Kovács N. (Lovric, 57.), Szabó A., Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Eördögh (Átrok, 87.), Bocskay, Adorján (Simon B., 57.) – Kocsis D., Holman (Keresztes, 75.), Krajcsovics (Haragos, 75.). Vezetőedző: Pinezits Máté
Gókszerző: Vékony (öngól, 0–1) a 12., Nagy Richárd (11–esből, 1–1) a 23., Major (2–1) a 88. percben
Dragan Vukmir:
– Gratulálok a fiúknak, mert megérdemelten nyertek. Nagyon nagy akarattal játszottak, felvállalták a küzdelmet, s ennek a vége csak a győzelem, illetve a velejáró három pont lehetett.
Pinezits Máté: – A vezető gólunkig nagy vonalakban az működött, amit elterveztünk. Onnantól kezdve viszont már nem tudtuk érvényesíteni az akaratunkat.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–ETO FC GYŐR 3–2 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Farkas Ádám (Bornemissza Norbert, Horváth Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B. (Kesztyűs, 77.), Rjaskó, Gengeliczki, Nagy B. – Toma, Kesztyűs – Herjeczki (Alaxai, 58.), Nagy D. (Vass P., 90.), Gresó (Sigér Á., a szünetben) – Novák Cs. Vezetőedző: Tímár Krisztián
ETO FC GYŐR: Pap E. – Vera, Szépe, Keresztes K., Csontos D. (Kovács M., 53.) – Bumba (Riquelme, 53.), Anton, Vingler (Morínigo, 53.) – Lacza (M. Diarra, 70.), Kröhn (Huszár, a szünetben), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Novák Cs. (1–0) az 1., Riquelme (1–1) a 67., Alaxai (2–1) a 69., Farkas B. (3–1) a 75., Skvarka (3–2) a 79. percben
Tímár Krisztián:
– Érzelemdús mérkőzés volt, ilyenek a rangadók. Tisztában voltunk vele, hogy a Győr jó csapat, de a saját értékeinket is ismertük. Kicsit fáradtabban mozgott a társaság, ami elfogadható a hét harmadik mérkőzésén. Óriási szívvel küzdött a csapat. Ezzel a győzelemmel az eddigi döntetlenjeink is értékesebbek.
Antonio Munoz: – A mérkőzés elején elkövetett hibánkkal alaposan megnehezítettük a saját feladatunkat. A második félidőben jól reagáltunk, erősítettem a támadósort, mindent kiadtunk magunkból, de hiába egyenlítettünk, azonnal megkaptuk a második gólt. Csalódott vagyok, hogy vereséget szenvedtünk, de ez is a futball része.

TISZAKÉCSKEI LC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2
–3 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 450 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Punyi Gyula)
TISZAKÉCSKE: Prokop– Máté, Fodor, Balázs– Kiss B., Szekér, Bencze M. (Gyurján, 86.),Krivocjuk (Kocsis D., a szünetben), Erdei (Bekker, 86.) – Cipf (Márkus A., 72.), Zamostny (Torvund, 65.). Vezetőedző: Vas László
SZOMBATHELY: Verpecz– Nyíri, Jagodics M., Csonka (Heles, 56.), Bolla G. – Csernik (Zvekanov, a szünetben), Szakály A.(Jancsó, a szünetben) – Horváth R. (Simut,a szünetben), Rácz B., Mohos (Tarján P., 67.) – Kelemen M. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Mohos (0–1) a 13., Erdei C. (1–1) a 35., Bencze (2–1) a 43., Rácz (11-esből, 2–2) a 82., Kelemen (2–3) a 90+4. percben
Kiállítva: Kiss B. a 62. percben
MESTERMÉRLEG:
Vas László:
– Nagyon sok összetevője volt ennek a mai vereségnek. Nagyon bosszús vagyok és mérges. Az biztos, hogy ameddig nem tudunk csapatként funkcionálni addig nem leszünk sikeresek. Ez egy agyonnyert meccs volt a számunkra, egy kis higgadtsággal könnyedén nyerhettünk volna, csakúgy mint a múlt héten Siófokon.
Alekszandar Jovics:– Ezek azok a mérkőzések, amelyek miatt a nézők kilátogatnak a pályákra. Sok fordulat volt, és a Haladás szurkolói elégedetten mehetnek haza. Az első félidő teljesen kiegyenlített volt. Megengedhetetlen az, ahogyan kapjuk a gólokat. Ezen még sokat kell dolgoznunk. A második játékrészben sok helyzetet alakítottunk ki és szereztünk két gólt. Az a legfontosabb, hogy a játékosok hisznek magukban, és abban, hogy egy meccset hátrányból is meg tudnak fordítani.

BVSC-ZUGLÓ–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, BVSC-Stadion, 427 néző. Vezette: Takács Tamás (Buzás Balázs, Vrbovszki Pál)
BVSC: Kovács B. – Májer, Vinícius (Benkő-Bíró, 56.), Hesz, Király Á. – Hidi P., Gergely P. (Szalánszki, 81.) – Vernes R. (Mészáros A., 56.), Mitrovics (Tóth K., 87.), Balogh M.– Szilágyi M. (Kelemen P., 56.) Vezetőedző: Urbán Flórián
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Tóth B., szünetben), Szilágyi Z., Nagy Zs., Gera N. – Nyári P. (Palincsár, szünetben), Haris (Márkvárt, 62.)– Prosser, Bíró B. (Daru, 89.) , Óvári – Borvető (Gajdos, 62.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Borvető (0–1) a 49. percben
Alekszandar Sztevanovics: – Igen nehéz körülmények közt kellett játszanunk, hiszen nagyon meleg volt, és ez rányomta bélyegét a meccsre. Próbáltunk lendületet vinni a meccsbe, de ez nem volt egyszerű, már csak azért sem, mert rövid időn belül ez a harmadik meccsünk.
Urbán Flórián: – Olyan spirálba kerültünk, amiből nem tudunk kikeveredni. Nem hiszem, hogy megérdemelten nyert volna a Szeged. A támadójátékban voltak gondjaink az első félidőben, de a cserék után nagyon feljavultunk és rúgtunk két kapufát is.

GYIRMÓT FC GYŐR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–2 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Gyirmót, 581
néző. Vezette: Zimmermann Márió (Márkus Tamás, Kiss Balázs)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Csörgő V., Jova B. (Kicsun, 67.) – Kovács M., Szőke G. (Kovács D., 60.) – Takács R. (Helembai, 67.), Soltész D. (Madarász, 82.), Medgyes Z. – Pethő B. (Adamcsek, a szünetben). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Deákovits (Végső, 79.), Papp Sz., Deák I., Horváth K.– Vukasovic (Tullner, 67.), Czingráber – Szabó B., Nagy P. (Takács T., a szünetben), Korbély (Illés D., a szünetben) – Németh D. (Szalka, 79.). Megbízott vezetőedző: Király József
Gólszerző: Medgyes Z. (1–0) a 22., Szabó B. (1–1) a 24., Medgyes Z. (2–1) az 51., Illés D. (2–2) a 64. percben
Csizmadia Csaba
. – Nehéz egy ilyen mérkőzés után bármit is mondani. Amíg ilyen gyermeteg hibákat vétünk hátul, értsd beadás után nem ugrunk fel fejelni, plusz kapuskirúgásból gólt kapunk, addig nem tudunk nyerni.
Király József: – Megtettük az első lépést, megvan az első pontunk, ez részben Németh Zoltán munkájának is köszönhető. Ez a döntetlen reményt ad a jövőre nézve.

FC AJKA–PÉCSI MFC 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajka Városi Sportcentrum, 700 néző. Vezette: Kárpály Mihály (Nagy Viktor, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Tóth G. (Szűcs K., a szünetben), Jagodics B. (Borsos, 58.), Kenderes, Csemer – Csizmadia Z., Sejben – Doncsecz (Rabatin, 58.), Zsolnai R., Babos B. (Antal G., a szünetben) – Szarka Á. (Gaál B., 72.).Vezetőedző: Jeney Gyula
PMFC:Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Majnovics – Krausz – Bukovics (Bachesz, 79.),Terbe, Hudák M. (Szeles, 70.), Harsányi I. (Szabó M., 58.) – Gyurkits (Tóth-Gábor, 79.). Vezetőedző: Weitner Ádám.
Gólszerző: Gyurkits (0–1) a 21., Szűcs K. (öngól, 0–2) a 67. percben
Jeney Gyula:
– Megfogadtam, hogy erről a meccsről szakmailag semmit nem fogok mondani. Az ellenfél egyszer sem rúgott kapura, mi pedig rúgtunk magunknak két gólt. Ez a csapat ugyanaz, amelyik tavaly harmadik lett. Sok mindent át kell most gondolnom, meg kell keresnem azokat a játékosokat, akik bírják ezt a nyomást, mert rengeteg a rossz döntés és a ki nem kényszerített hiba.
Weitner Ádám: – Hat nappal ezelőtt Kazincbarcikáról indultunk és most Ajkán vagyunk. Nagyon nehéz meccseken vagyunk túl, önfeláldozóan és csapatként játszottunk és nagy öröm számomra, hogy megint nem kaptunk gólt. Van még hova fejlődnünk, sokat kell még dolgoznunk, de ezt óriási sikerként könyveljük el.

KOZÁRMISLENY–SOROKSÁR SC 2–1 (1–1)
Kozármisleny, 600 néző. Vezette: Katona Balázs (Vörös Dániel, Ring Kevin) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
KOZÁRMISLENY: Lékai S – Beke P., Egerszegi (Major S., a szünetben), Füredi, Turi T. – Nagy E., Kozics – Vajda R. (Nagy K., 78.), Kirchner (Nagy M., 85.), Hegedűs M. (Tóth Z., 69.) – Rácz B. (Molnár Á., a szünetben). Vezetőedző: Aczél Zoltán
SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Króner, Valencsik, Pintér D. – Németh E. (Sipos Z.,73.), Vass Á. (Dragóner, 80.) – Gálfi (Dobos Á., 61.), Katona M. (Varga I., 80.), Vogyicska (Hajdú R., 61.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (11-esből, 0–1) a 21., Vajda R. (1–1) a 44., Molnár Á. (2–1) a 76. percben
Aczél Zoltán
: – Nem kezdtünk rosszul, a labdabirtoklási arány is ezt mutatta, de utána elkövettünk egy nagy hibát. Jókor jött az egyenlítő gól, a második félidő pedig már tisztán a miénk volt.
Lipcsei Péter: – Reálisan nézve a Kozármisleny a második félidőben többet tett a győzelemért. Az más kérdés, hogy a tizenegyesnél járt volna a második sárga lap Egerszegi Tamásnak és akkor azért más lett volna a játék képe.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAFOKI MTE 0
1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Sipos Tamás (Mohos Milán, Szabó Dániel)
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Papucsek (Babós, 81.), Karacs, László N. (Baracskai, 76.) – Farkas A., Mészáros D., Szakály D. (Fejős, 62.) – Juhász L. (Tamás N., a szünetben.), Nagy Z. (Simon A., 62.), Gruber. Vezetőedző: Tóth Balázs
BUDAFOK:
Gundel-Takács – Nagy G. (Merényi, a szünetben), Lorentz, Fótyik, Kalmár O. – Csonka A., Oláh B. – Pintér Á. (Vasvári, 81.), Németh M. (Horgosi, 76.), Kocsis B. (Szerető, 65.) – Kovács D. (Elek B., 65.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző:
Pintér Á. (0–1) a 64. percben
Tóth Balázs:
– Tudtuk, hogy nehéz a sorsolásunk, de hogy ennyire... Sorozatban játsszuk a ki-ki meccseket a táblázat első öt helyezettével, de ahhoz, hogy pontot szerezzünk, élesebbnek kell lennünk a kapu előtt. Ráadásul rendre ellenünk szerzik a forduló gólját.
Erős Gábor: – Helyenként jól játszva, a végén nagyot küzdve, úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre. Már a második félidő elején eldönthettük volna a meccset.