Gálázva szerezte meg idénybeli első győzelmét a Vasas

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.08.13. 18:50
Magabiztos győzelmet aratott a Vasas (Fotók: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a játéknap előtt 14. helyezett Vasas az egyaránt pont nélkül álló, sereghajtó Mosonmagyaróvárt fogadta. Az angyalföldiek magabiztos játékkal, öt gólt szerezve ütötték ki az idényben első góljukat megszerző vendégeket, akik maradtak a tabella utolsó helyén.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

VASAS FC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 51 (30)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1156 néző. Vezette: Kovács Imre (Mohos Milán, Márkus Péter)
VASAS: Uram – Ódor, Litauszki, Baráth B., Deutsch L. (Ihrig-Farkas, 71.) – Hídi M S., Sztojka (Urblík, 57.) – Bakti B. (Girsik, 71.), Hinora (Holender, 57.), Radó (Tóth M., 57.) – Novothny. Vezetőedző: Desits László
MOSONMAGYARÓVÁR:
Heinrich – Deákovits, Papp Sz., Deák,Horváth K. – Czingráber, Nagy P. (Illés D., 59.), Végső (Gáncs, 89.) – Korbély (Szalka, 59.), Takács T. (Pataki, a szünetben),Szabó B. (Papp L., 59.). Vezetőedző: Németh Zoltán
Gólszerző: Sztojka (12.), Litauszki (19., 31.), Holender (63.), Novothny (85.– 11-esből), ill. Czingráber (65.)

Desits Szilárd:– Nagyon ránk fért már ez a siker az elmúlt két forduló után. Örülök, hogy túl tudtunk lépni, és többnyire jó játékkal, ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk.
Németh Zoltán:– Nehéz bármit is mondani egy ilyen vereség után. Megérdemelten nyert a Vasas, jobb játékosokból áll, ezt el kell ismerni, és ezt mindenki látja. Három gólt kaptunk pontrúgás után, bár az első helyzet a miénk volt. Aztán két gyors gólt kaptunk, és elintéztük magunkat.

Két nullapontos csapat feszült egymásnak az Illovszky Rudolf Stadionban az NB II harmadik fordulójában. A feljutásra pályázó Vasasnak úgymond kötelező volt a győzelem a Mosonmagyaróvár ellen, Desits Szilárd fiai ennek szellemében futottak ki a pályára vasárnap este.

A gólok gyorsan jöttek is, előbb Sztojka Dominik átlövéssel mattolta Heinrich Márkot, majd Litauszki Róbert két szögletnél is eredményes volt – egyszer fejjel, egyszer lábbal. A második félidőben a csereként beálló Holender Filip nem tétlenkedett sokáig, mindössze hat perccel a pályára lépése után gólt szerzett. Egy szöglet után szépítettek a vendégek, az Uram János kezéből kicsúszó labdát Czingráber Máté juttatta a kapuba, megszerezve csapata első gólját ebben az idényben.

Tóth Milán is aktív volt, amint pályára került, az ötödik hazai gólt viszont Novothny Soma szerzete, a piros-kékek csapatkapitánya büntetőből talált be a kapuba. Többet is szerezhetett volna a Vasas a végén, de az angyalföldieknek semmi panaszuk sem lehet mai teljesítményükre, ilyen játékkal jogosan pályáznak a feljutásra. 5–1

18. Mosonmagyaróvár331–9–80

90+2. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

89. perc: Utolsó cseréjét is végrehajtotta a vendég együttes, Végsőt váltotta Gáncs.

88. perc: Ihrig-Farkas fejelt a pontrúgást követően, bólintása nem sokkal ment el a kapu jobb oldala mellett.

87. perc: A Vasas csatára ismét veszélyeztetett, átlövését Heinrich tornászta ki szögletre.

85. perc: GÓÓÓL! Novothny nem szórakozott, a csapatkapitány nagy erővel a bal alsóba rúgta a büntetőt. 51

84. perc: Tizenegyes! Urblík lövése a sorfalban tartózkodó egyik védő kezén pattant meg, büntetőt végezhetnek el a hazaiak, a közönség Litauszkit követeli.

83. perc: Villant a mérkőzés első sárgája, Deák kapta, mivel feltartotta Urblíkot. Jó helyről jöhet szabadrúgással a Vasas.

A sportszerű találkozón mindössze egyszer villant a sárga lap, azt az 55-ös mezben játszó Deák kapta

80. perc: Tóth M. ismét helyzetben, a szélső az alapvonal mellett vert meg három védőt, majd tört befelé, lövését a kapus lábbal hárította.

78. perc: Kapufa! Egy jobb oldali beadás után Tóth Milán érkezett a hosszún és fejesével a bal kapufát találta el.

77. perc: Szalka tűzte rá a vendégek szabadrúgását távolról, de a labda közelebb volt a stadion tetejéhez, mint a kapuhoz.

74. perc: Szép támadást vezetett a bal oldalon a Vasas, Ódor passzolt középre, a lekészített labdát pedig Urblík lőtte fölé.

71. perc: Két csere a hazaiaknál, ebből egy kényszerű. Deutsch sérült meg, a helyén Ihrig-Farkas folytatja. Bakti is lement, Girsik állt be.

65. perc: GÓÓÓÓL! Szépített a Mosonmagyaróvár! Egy bal oldali szöglet után Uram kezéből csúszott ki a labda, pont Czingráber elé, aki bekotorta a vendégek első gólját ebben az idényben. 4–1

Sok helyzetet dolgozott ki a Vasas a hajrában

63. perc: GÓÓÓÓL! Megrúgja a negyediket a Vasas! Tóth szerzett labdát a vendégek térfelén, majd Hídi M-nek passzolt, aki kapura vezette és megjátszotta a jobb oldalon üresen érkező Holendert, utóbbi pedig állítgatás nélkül lőtte ki a jobb alsót. 4–0

59. perc: Az Óvár is hármat változtatott, lement Korbély, Szabó B. és Nagy Patrik, beállt Szalka, Papp László és Illés.

57. perc: Hármat cserélt a Vasas, Sztojka helyén Urblík, Hinorát Holender, Radót pedig Tóth Milán váltotta.

55. perc: Uramnak kellett nyújtózkodnia, Horváth tekerése után, szögletre mentett.

53. perc: Hinora indult be a védők mögé, az indítás azonban hosszú volt neki.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Cseréltek a szünetben a vendégek, Takács Tamás nem jött ki a második félidőre, Pataki folytatja a helyén.

Érkeznek a csapatok a második félidőre, lassan folytatjuk.

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc: Egy perc a ráadás.

37. perc: Sztojka is hajt a második góljára, a Vasas középpályása távolról próbálkozott, lövése elment a kapu jobb oldala mellett.

Bakti (7) aktív volt az első félidőben

34. perc: Radó is tesztelte Heinrichet, a kapus a középre érkező labdát ütötte szögletre. Litauszki a pontrúgás után a harmadik gólját is megszerezhette volna, a vendégek kapusa azonban még időben visszaért és összeszedte a fejest.

31. perc: GÓÓÓÓÓL! Ott a harmadik is, ismét egy szöglet után szereznek gólt a hazaiak! Sztojka beadása után Litauszki megelőzte a védőjét és a rutinos védő a második alkalommal talált a kapuba. 3–0

27. perc: Nagy végzett el egy szabadrúgást a kezdőkörtől nem messze, azonban nem találta a labdája társat.

24. perc: Sztojka kapott egyet, de már jobban érzi magát, lassan a pályára is visszatérhet.

19. perc: GÓÓÓL! A szöglet után a másodikat is megszerzi a Vasas! Heinrich nem tudta elérni a felpattant a labdát a levegőben, Litauszki pedig lecsapott rá és üresen, közelről a kapuba fejelt. 2–0

18. perc: Hinora próbálkozott 22-ről, a lövése megpattant Pappon és irányt változtatott, így szöglettel jöhetnek a hazaiak.

Sztojka Dominik (jobbra) kezdte meg a gólgyártást

12. perc: GÓÓÓL! Megszerzi a vezetést a Vasas! Sztojka Dominik kapott labdát középen, majd jobbra indult meg és a tizenhatos előteréből a védője mellett visszalőtte a labdát a jobb alsóba, Heinrich nem tudott védeni. 1–0

Beszorulnak a vendégek, de a Vasas nem tudja feltörni a védelmüket.

3. perc: Egy lövés a túloldalon is, Sztojka próbálkozott. Novothny maradt lent közben, az alapvonal mellett már ápolják.

1. perc: Egy hatalmas Uram védéssel indul a találkozó, Szabó Bence cselezte magát tisztára a tizenhatoson belül, de a Vasas kapusába rúgta a labdát.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Érkeznek a pályára a csapatok, a Vasas piros-kékben, míg a Mosonmagyaróvár talpig fehérben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásra hajtó, ennek ellenére két vereséggel kezdő Vasas a még gólt sem szerző Mosonmagyaróvár ellen.