Gyengén teljesített a Szpari, de legalább az egyenes ági kiesést elkerülte

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.05.21. 19:35
A földön fekvő Novák Csanád hiába vette be a szegedi kaput, a Szpari csúfos vereséggel zárta a bajnokságot (Fotó: Trifonov Éva/nyiregyhazaspartacus.hu)
A labdarúgó NB II 38. körében a forduló előtt 18. helyen álló Nyíregyháza a már biztosan negyedik Szegedet fogadta. A kiesés elől menekülő hazaiak játékán egyáltalán nem érződött az, hogy mindent megtennének a 19. hely elkerülésének érdekében. A Szpari szerencséjére a Békéscsaba vereségének köszönhetően az 1–3-as végeredmény ellenére is megmaradt az esély a jövő évi NB II-es folytatásra.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZEGED-CSANÁD GA 1–3 (1–1)
Kisvárda, 1000
néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
NYÍREGYHÁZA
: Hegedüs L. – Nagy B. (Csősz R., 17.), Baki, Gengeliczki (Gresó, a szünetben), Gál Sz. – Sigér Á. (KIss Á., 70.), Farkas B. – Pekár, Kovácsréti (Szerető, 79.), Pataki B. – Novák Cs. (Adamcsek, 79.)Sportigazgató: Fekete Tivadar
SZEGED:Molnár-Farkas – Kővári R., Könczey, Szilágyi Z., Tóth B. – Rácz B. (Rédling, 86.), Szakály D. (Simon Á., 90.) – Kundrák (Prosser, 90.), Gajdos (Lestyán, 90.), Géresi (Szatmári L., 86.) – Bíró B.Vezetőedző: Alekszander Sztevanovics
Gólszerző:Novák Cs. (36. – 11-esből), ill. Kundrák (20.), Rácz B. (58.), Bíró B. (83.)
Fekete Tivadar
: – A szünet előtt megszerezhettük volna a vezetést, de a Szeged egyéni hibánk után újból előnyhöz jutott, és a végén kontrajátékra berendezkedve eldöntötte a három pont sorsát.
Alekszandar Sztevanovics: – Sikerült győzelemmel zárni a bajnokságot, a Nyíregyházának azt kívánom, maradjon bent a másodosztályban.

Az már a találkozó kezdése előtt eldőlt, hogy a Szeged mindenképpen a negyedik helyen zárja a bajnokságot, azonban a Nyíregyháza nem várhatta ilyen nyugodtan a kezdő sípszót. Az ezúttal Várdán pályára lépő piros-kékek még az egyenes kiesést jelentő 19. helyen is kiköthettek akár, persze ehhez a Békéscsabának a már biztosan bronzérmes Ajka otthonában kellett volna nyernie.

Az Ajka „besegített" a Szparinak már nagyon korán, azonban Fekete Tivadar együttese saját dolgát nehezítette azzal, hogy a 20. percben Géresi passza után Kundrák góljával hátrányba került. A 30. perc környékén érkezhetett a hír, hogy az Ajka már kétgólos előnyben van a Békéscsabával szemben, ez pedig, úgy tűnt, felszabadítja a hazai játékosokat. A 36. percben egy Szpari-szögletet követő kezezés miatt büntetőt lőhetett Novák, aki nem hibázott.

A második félidőre egy teljesen enervált és motiválatlan Nyíregyháza érkezett a pályára, nem is volt csoda, hogy az 58. percben egy szöglet utáni kavarodás végén Rácz góljával ismét a Szeged szerezte meg a vezetést. A Szpari ezt követően főleg távoli lövésekkel próbálkozott, de sokat elmond a hazaiak támadásairól az, hogy a szegediek kapujában Molnárnak szinte egyetlen védenivalója sem akadt. A 83. percben aztán Bíró találata révén végképp eldőlt a három pont sorsa, a Szeged idegenbeli sikerrel ünnepelte meg a negyedik hely megszerzését. A Nyíregyháza az Ajka 2–1-es sikerének köszönhetően legalább az egyenes ági kiesést elkerülte, de a ma mutatott játék lehet, hogy még egy NB III-as bajnok elleni osztályozón sem lesz elegendő... 1–3

20. Dorogi FC387102132–61–2931

90+3. perc: VÉGE! A Nyíregyháza utolsó bajnoki mérkőzését is elbukta, de a Békéscsaba vereségének köszönhetően osztályozót játszhatnak a következő két hétvégén. Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

90. perc: Hármat cserélt a Szeged, Gajdos helyére Lestyán, Szakály helyére Simon, Kundrák helyére Prosser állt be.

86. perc: Kettőt cserélt a Szeged, Rácz helyére Rédling, Géresi helyére Szatmári állt be.

86. perc: Pekár futtából lőtte a kapu mellé a labdát.

83. perc: GÓÓÓÓÓL! Szép szegedi támadás végén Rácz a 16-oson belül Bírót hozta kihagyhatatlan helyzetbe, a szegedi támadó pedig jobbal a kapu bal alsó sarkába tekert. 1–3!

79. perc: Kettőt cserélt a Nyíregyháza, Kovácsréti helyére Szerető, Novák helyére Adamcsek állt be.

70. perc: Cserélt a Nyíregyháza, Kiss érkezett Sigér helyére.

66. perc: Novák lőtt 17 méterről a kapu fölé.

64. perc: Novák tört be a jobb szélről középre, majd Gresóhoz passzolt, a félidőben beállt hazai játékos azonban védője szorításában csak a kapu fölé tudott lőni.

58. perc: GÓÓÓÓÓL! Ismét vezetés szerzett a Szeged! Egy jobb oldali szögletet követően Hegedűs nagyot védett elsőre, de végül az ide-oda pattogó labdát Rácz kotorta közelről a kapuba. 1–2!

54. perc: Egy rövid felszabadítást követően Pekár elé került a labda, de a hazai középpályás 17 méteres lövése magasan a kapu fölé szállt.

A Békéscsaba közben szépített Ajkán.

A szünetben cseréltek a hazaiak, Gengeliczki helyére Gresó érkezett.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

A Kazincbarcika vezetést szerzett a Szentlőrinc ellen, így jelen pillanatban a Nyíregyháza a 17. a tabellán.

45. perc: Vége az első félidőnek! Mindkét csapat betalált, így döntetlen állással vonulhatnak öltözőbe a felek.

41. perc: Egy szélről visszatett labdát Sigér lőtt kapura 11 méterről, egy gólvonalon álló szegedi védő fejese mentette meg csapatát a góltól.

36. perc: GÓÓÓÓÓL! Novák állt a labda mögé és magabiztosan a jobb alsó sarokba gurított. 1–1!

35. perc: BÜNTETŐ! Hazai szögletet követően kétszer is szegedi kézre pattant a labda a 16-oson belül!

34. perc: Kovácsréti került helyzetbe a 16-oson belül, de egy cselt követően hiába vette célba a szegedi kaput, egy blokkoló lábról szögletre pattant a labda.

32. perc: Rácz kapott sárga lapot, mert a félpályán megrúgta Baki lábát.

Az Ajka már 2–0-ra vezet a Békéscsaba ellen, így a Nyíregyháza úgy tűnik, hogy megússza az egyenes ági kiesést.

28. perc: Kundrák passza után Rácz lőtte a kapu mellé a labdát.

24. perc: Kontrázott a Szeged, Rácz került lövőhelyzetbe a 16-os vonalánál, de a kapu felé szállt a labda.

23. perc: Kovácsréti cselezte be magát a jobb szélről, majd 16 méterről a jobb felső sarok mellé lőtte a labdát.

20. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Géresi futott el a bal szélen, majd középre passzolt, az érkező Kundrák pedig 2 méterről a kapuba lőtt. 0–1!

18. perc: Pekár az alapvonal közeléből ívelte középre a labdát, Novák ollózós mozdulattal lőtt a kapu mellé.

17. perc: Cseréltek a hazaiak, Nagy Barnabás helyére Csősz Richárd állt be.

Nagy Barnabás maradt a földön egy ütközést követően, lehet nem tudja majd folytatni a játékot.

Közben fellélegezhet egy picit a Nyíregyháza, hiszen az Ajka vezetést szerzett a Békéscsaba ellen, így a kiesőzóna távolabb került a hazaiaktól.

8. perc: Kundrák beadása után kifejelték a labda a hazai védők, majd Könczey lőtt a 16-os sarkának közeléből a kapu fölé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bennmaradásért küzdő Nyíregyháza a negyedik pozícióért harcoló Szeged ellen.