Csinger a hajrában egyenlített a Soroksár ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.02.19. 13:50
Csinger Márk (jobbra, fehér mezben) ezúttal is fontos gólt szerzett, mint a DVSC ellen (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a 8. helyen álló ETO a 10. Soroksárt fogadta. Egy védelmi hiba után kerültek előnybe a vendégek, Csingernek a 81. percben jött össze az egyenlítés.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–SOROKSÁR SC1–1 (0–1)
Győr, ETO Park. 512 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Dániel, Vörös Dániel)
ETO FC GYŐR: Kovácsik– Kiss Balázs (Óvári, 71.), Csinger (Kovács K., 84.), Fodor, Keresztes – Toma – Kiss Bence (Bencze M., 60., Papp M., 84.), Vitális, Csontos D. – Szendrei Á. (Lacza, 60.), Priskin. Vezetőedző: Tímár Krisztián
SOROKSÁR SC: Holczer – Nagy O., Ikonomou, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á., Németh E. – Halmai Á., Hudák M., Köböl K. – Lovrencsics B. (Erdélyi, 79.)Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző
: Csinger (81.), ill. Köböl (31.)
Kiállítva
: Óvári (87.)

Csupán két pont volt a különbség a két csapat között a forduló előtt. A soroksáriak november eleje óta nem tudtak nyerni bajnoki mérkőzésen, az ETO pedig nem túl acélos hazai mérlegén szeretett volna javítani (a győriek hazai pályán október 30-án a Békéscsaba ellen nyertek legutóbb bajnoki mérkőzést).

A győriek kezdték jobban a meccset. Vitális lövése a 6. percben még elkerülte a kaput, két perccel később, Priskin próbálkozásánál azonban már Holczernek kellett védenie. Az ETO aztán sorra végezte el a szögleteket, ám komolyabb helyzet egyik után sem alakult ki. Az első félidő feléig kellett várni az első soroksári helyzetre. A hazaiak ezután is uralták a játékot, azonban egy védelmi hiba után mégis hátrányba kerültek. Halmai szemfüles labdaszerzése után Köböl talált a győri kapuba. 0–1

Köböl még a félidő vége előtt növelhette volna a vendégek előnyét, ám a szabadrúgását Kovácsik magabiztosan védte.

A második félidő győri helyzetekkel kezdődött, ám sem Szendrei lövése, sem Fodor fejese nem jutott a kapuba. A másik oldalon Hudák Martin még közelebb állt a gólhoz, hiszen felpattanó lövése a kapufát találta el. Az előnyét végül mégsem tudta megtartani Lipcsei Péter csapata, hiszen Csinger Márk a 81. percben egy kavarodás után egyenlíteni tudott. 1–1

A mérkőzés végén még egy kiállítás is történt, a végeredmény azonban már nem változott.

20. Dorogi FC24561323–38–1521

90+3. perc: Vitális íveli be a tizenhatoson belülre a szabadrúgást 30 méterről, ám Fodor szabálytalankodik. A kifelé járó szabadrúgásra már nincs idő, a játékvezető lefújja a mérkőzést. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Vitális is kap egy sárga lapot a labda elrúgásáért.

87. perc: Óvári száll bele talppal Köbölbe egy ártalmatlan helyzetben, Sipos azonnal kiállítja a győri játékost.

84. perc: Csinger a gólnál megsérült, a helyére Kovács Krisztián áll be, Bencze helyére pedig Papp M. érkezika győrieknél.

Csinger Márk (jobbra) a védőmunka mellett ezúttal is kivette a részét a gólszerzésből (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

81. perc: GÓÓÓL! Vitális jobb oldali szöglete után nem tudnak felszabadítani a vendégek, Csontostól a labda Csinger elé perdül, aki az ötös vonalról nagy erővel a kapu közepébe lő. 1–1

79. perc: Lovrencsicset Erdélyi László váltja a vendégeknél.

74. perc: Vitális beadását Priskin csúsztatja meg Fodor felé, ám a győri védő lesen állt már, így mindegy is, hogy végül nem tudja kapura lőni a labdát.

71. perc: Óvári Zsolt érkezik Kiss Balázs helyére.

62. perc: Toma kap sárga lapot a Halmaival szemben elkövetett szabálytalansága miatt.

60. perc: Kettős győri csere: Kiss Bence helyére Bencze Márk, Szendrei Á. helyére pedig Lacza Alexérkezik.

58. perc: Szendrei elől Valencsik emeli a labdát kapu fölé.

55. perc: Lovrencsics íveli a labdát középre balról, szinte az alapvonalról, középen Köböl elvéti, ám mögötte Hudák M. érkezik, az ő földre pattintott lövése a felső lécről pattan felfelé. Utána nagy nehezen tisztáznak a hazaiak.

51. perc: Halmai 17 méterről lövi a kapu közepe felé laposan a labdát, Kovácsiknak nem okoz gondot a védés.

47. perc: Szendrei Ákos 11 méterről lő kapura, egy védőn megpattan a labda, így is csak centikkel kerüli el a kaput. A szöglet után Fodor 6 méterről fejeli a labdát a jobb alsó mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés a győriek kezdőrúgásával. A szünetben nem volt csere egyik oldalon sem.

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Vitális szöglete után mintha Hudák Martin kezére pattant volna a labda az ötös előterében, ám néma marad Sipos sípja.

43. perc: Sipos Tamás játékvezető következetes: a sípszó után a labdát elrúgó Németh Eriknek is felmutatja a sárga lapot.

40. perc: Köböl 20 méteres, nem túl erős szabadrúgása Kovácsik kezében köt ki.

Soroksári gólöröm (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

31. perc: GÓÓÓL! Holczer kirúgása után Kiss Balázs teszi haza a labdát Kovácsiknak, aki bizonytalankodik, így Halmai szerelni tudja. A soroksári játékos jobbról, az alapvonal közeléből egy csel után középre lövi a labdát, az érkező Köböl megelőzi a védőjét, és két méterről a kapu bal oldalába lő. 01

Köböl közelről lőhetett a hálóba (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

Kovácsik labdavesztése után hátrányba került az ETO, mivel Halmai le tudott csapni a labdára (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

31. perc
: Vitális beívelt szabadrúgását Keresztes fejeli vissza a jobb oldalról, a magasról lehulló labdát Holczer húzza le a levegőből.

26. perc: Szép győri összjáték a tizenhatoson belül, Priskin emeli a labdát Csontos elé, aki végül nem tud kapura lőni.

25. perc: A labda elrúgásáért Keresztes sárga lapot kap.

A két csapat között a tabellán csupán két pont volt a különbség a meccs előtt (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

23. perc: Köböl 18 méterről, balról lövi a labdát kapu mellé egy gyors soroksári kontra végén.

8. perc: Priskin 15 méterről veszi célba a jobb alsót, Holczer bravúrral üti szögletre a labdát.

Az első percektől dominált a fehér mezben játszó ETO (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

6. perc: Vitális csavarodó lövése nem sokkal megy el Holczer kapuja mellett.

1. perc: Fehér mezben a győri, feketében a soroksári csapat. A mérkőzést a vendégek kezdik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a rapszodikusan szereplő ETO a tavaszi szezonban még nyeretlen Soroksárral szemben.