Fontos győzelmet aratott Budaörsön a III. Kerület

Patai GergelyPatai Gergely
2022.03.06. 13:50
Nagy csatában győzte le közvetlen riválisát a III. Kerület (Fotó: Árvai Károly)
A Budaörs és a III. Kerület azonos pontszámmal állt a labdarúgó NB II 26. fordulóját megelőzően, és az egymás elleni összecsapásuk első félideje is kiegyenlített küzdelmet hozott. A szünet után ritmust váltott Toldi Gábor együttese, ám Balázs József mindent védett, a hajrához érve pedig Rabatin Richárd eldöntötte a három pont sorsát, így a Kerület 1–0-s győzelmet aratott Budaörsön.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–III. KERÜLETI TVE 0–1 (0–0)
Budaörs
,Árok utca,400néző.Vezette:Ducsai József (Berényi Ákos, Belicza Bence)
BUDAÖRS:Slakta – Tóth K., Tányéros, Gyurácz, Galambos – Molnár Cs. (Sajbán Miklós, a szünetben), Zsidai (Balázs Zs., 82.) – Vankó (Csillag, 78.), Halácsi, Winkler (Molnár T., a szünetben) – Murai. Vezetőedző: Toldi Gábor
III. KERÜLET:Balázs J. – Kulcsár D., Egerszegi, Fejes A., Bekker – Köböl, Rabatin – Barczi, Schuszter (Sili, 73.), Daróczi (Borvető, 56.) – Birtalan (Nyári, 73.). Vezetőedző:Kemenes Szabolcs
Gólszerző:Rabatin (77.)
Toldi Gábor:
– Hiába játszottunk fölényben, amíg a ziccereket nem váltjuk gólra, addig nem tudunk győzelmet aratni. A játék képe alapján mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, nagy csata zajlott a pályán, amiből sajnos ezúttal mi jöttünk ki rosszabbul.
Kemenes Szabolcs:
– Szerettünk volna változtatni az eddigi stílusunkon, ami az eredményt nézve sikerült, ugyanakkor meglehetősen sok hibával futballoztunk. Jó iramú, kiegyenlített mérkőzést játszottunk a Budaörssel, nagyon boldog vagyok, hogy felénk billent a mérleg nyelve.

Menekülés a győzelembe: a bennmaradásért harcoló csapatok találkoztak vasárnap délután az Árok utcában, a Budaörs és a III. Kerület a forduló előtt azonos pontszámmal állt, ősszel pedig döntetlenre végeztek egymással.

Ezúttal egyik gárda sem ment volna sokra az egy ponttal, az első félidőben mégis mindkét szakvezető a biztonságra helyezte a hangsúlyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. A házigazda többet birtokolta a labdát, míg a Kerület mélységi indításokkal operált, de a budaörsi védelem állta a sarat, a játékrész utolsó percében pedig Slakta Balázs bravúrral hárította Schuszter Ronald lövését.

A fordulás után ritmust váltott a Budaörs, Balázs József azonban Vankó Imre és Molnár Tibor próbálkozásánál is hatalmasat védett. Az óbudaiak fokozatosan kijöttek a szorításból, ám a nagyobb helyzetek így is a házigazda előtt adódtak, Halácsi Mirkó fejesénél ismét Balázs bravúrja mentette meg a góltól a Kerületet. A kihagyott ziccerek negyedórával a vége előtt megbosszulták magukat, gyors ellentámadás végén Rabatin Richárd megszerezte a vezetést a vendégeknek. A csereként beálló Balázs Zsolt egyenlíthetett volna, de nagy helyzetben célt tévesztett, így a III. Kerület elvitte a három pontot Budaörsről, és ezzel lépéselőnybe került riválisával szemben. 0–1

Érthető az óbudaiak öröme, fontos három pontot szerzett a Kerület (Fotó: Árvai Károly)

20. Szolnoki MÁV FC26581324–41–1723

94. perc: Véget ért a mérkőzés, Rabatin Richárd góljával 1–0-s győzelmet aratott a III. Kerületi TVE a Budaörs otthonában. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

93. perc: Balázs Zsoltszabadrúgása elhalt a sorfalban.

92. perc: Itt az utolsó esély a Budaörs előtt, Bekker a tizenhatos előterében szabálytalankodott.

91. perc:Nyári eldönthette volna, de a tizenhatos előteréből nagy helyzetben a keresztléc fölé emelt.

Három perc hosszabbítás következik.

87. perc: HELYZET! Halácsiátadásával Balázs Zsoltziccerben léphetett ki, de az imént beállt támadó lövése centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot.

82. perc:Ismét cserélt Toldi Gábor, Zsidai helyén Balázs Zsolt a folytatásban.

Kitámadnak a hazaiak, a várható hosszabbítással együtt bő tíz percük maradt az egyenlítésre.

78. perc:Változtatott a Budaörs, Vankó helyén Csillag folytatja.

Rabatin Richárd gólja győzelmet ért a Kerületnek (Fotó: Árvai Károly)

77. perc: GÓÓÓL, VEZET A KERÜLET! Bekker indította a bal szélen Borvetőt, aki két védőt is lerázott magáról, majd laposan a középen érkező Rabatin Richárd elé tálalt, az óbudaiak csapatkapitánya pedig tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt.0–1!

73. perc:Kettős csere a Kerületnél, Birtalan helyére Nyári érkezett, míg Schusztert Sili váltotta.

72. perc: MI MARADT KI?Tóth Keve beadását követőenHalácsi az ötösről senkitől sem zavartatva fejelhetett, Balázs reflexmozdulattal hatalmasat védett!

Az elmúlt percekben átvette az irányítást a Kerület, de helyzetekig nem tudtak eljutni az óbudaiak.

66. perc: Vankó szöglete után a hosszún érkezőMolnár Tiborlövése szállt fölé.

62. perc: Köböl indította a jobb szélen Rabatint, aki laposan centerezett, az érkező Barczilövését azonban blokkolták a védők.

59. perc: Gyuráczis sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

Jobban kezdte a második félidőt a Budaörs (Fotó: Árvai Károly)

58. perc:
Murai készített le lövésre Halácsinak, aki gyakorlatilag feladta a labdát Balázsnak.

56. perc:Cseréltek a vendégek, Daróczit Borvetőváltotta.

53. perc: Kulcsárlépett oda Molnár Tibornak a felezővonal környékén, jogosan villant a sárga lap.

Alaposan bekezdett a Budaörs a második félidő elején, nagyon beszorult a Kerület.

50. perc: ÚJABB BRAVÚR! Molnár Tiborszép csellel fűzte át magát Bekkeren, majd éles szögből a hosszú alsót vette célba, Balázsazonban ezt is elérte!

48. perc: NAGY VÉDÉS! Vankótizenhét méterről leadott lövése befért volna a jobb alsóba, de BalázsJános nagyot nyújtózva szögletre tolta a labdát.

46. perc:Kettős csere hazai oldalon, Molnár Csaba és Winkler hagyta el a pályát, Sajbán Miklós és Molnár Tibor érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Kerület kezdte a második félidőt.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő (Fotó: Árvai Károly)

Egyelőre nincs gól a Békéscsaba soroksári vendégjátékán sem, a Szentlőrinc ugyanakkor a szünetben vezet a Szeged ellen.

Mindkét csapat gól nélküli döntetlent játszott a legutóbbi bajnokiján, ráadásul ősszel egymás ellen is 0–0-ra végeztek a felek...

46. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, amely nem hozott gólt.

45. perc: HELYZET!Az első bravúr, Barczi átadásátSchuszter tűzte kapura tizenkét méterről, Slakta azonban kitolta a léc alá tartó lövést.

43. perc: Muraiindult meg a bal szélen, Rabatint és Egerszegit is lerázta magáról, de lövése elkerülte a kaput.

39. perc: A mezőny egyik legjobbja, Vankó két védő között készített le Zsidainak, utóbbi lövését azonban Egerszegi blokkolta.

36. perc: Barczi beadását követően a lecsorgót Köböllőtte a jobb alsó mellé.

32. perc: Galamboslecsúszott beadása Balázsé.

A várakozásoknak megfelelően nagy csata zajlik a pályán (Fotó: Árvai Károly)

30. perc: Molnár Csaba
lőtt kapura a tizenhatos bal sarkától, a labda elkerülte a jobb alsó sarkot.

26. perc: Köböl oldalszabadrúgását Zsidai fejelte ki szögletre, a sarokrúgás után nem alakult ki helyzet.

23. perc: Vankószögletét Balázs ütötte ki oldalra.

Nincs nagy iram, a nagy tét miatt mindkét csapat megfontoltan építi a támadásait.

18. perc:Winkler távoli lövése Köbölről vágódott vissza a mezőnybe.

16. perc: Molnár Csaba ugratta ki középen Murait, aki a tizenhatoson belülre érve lapos lövéssel próbálkozott, Balázs könnyedén védett.

A Budaörs többet birtokolja a labdát, míg a Kerület mélységi indításokkal operál, egyelőre sikertelenül.

13. perc: Vankó cselsorozatát követően Tóth Kevebeadását kifejelték az óbudai védők.

8. perc:Gyurácz rövid felszabadítását követően Birtalanelé került a labda, ám lapos lövése elkerülte a bal alsó sarkot.

Mindkét csapatnak nagyon kellenek a pontok (Fotó: Árvai Károly)

Tavaszias, napsütéses idő, közel négyszáz néző a lelátón.

5. perc:Slakta pontatlan kirúgására a szemfüles Birtalancsapott le, ám lövés helyett Schusztert hozta volna játékba, Galambos pedig menteni tudott.

A házigazda zöld-fekete szerelésben, a Kerület tiszta fehérben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budaörs indította útjára a labdát!

A III. Kerületi TVEa budaörsiekkel azonos pontszámmal áll a tabella 15. helyén, a két gárda a szerzett és kapott gólok tekintetében is hasonló mutatókkal rendelkezik. Az óbudai kék-fehérek két döntetlennel kezdték a tavaszt, majd fájó vereséget szenvedtek a Tiszakécskétől, ezt követően azonban nagy meglepetésre idegenben múlták felül a Haladást. Legutóbbi fellépése alkalmával Kemenes Szabolcs együttese is gól nélküli döntetlent játszott, a Szentlőrinc vitt el egy pontot a Kalap utcából. Idegenben jobban megy eddig a Kerületnek, amely szezonbeli hat győzelméből négyet aktuális ellenfele otthonában aratott.

Továbbra is hadilábon áll a góllövéssel a Budaörs, amely legutóbbi négy ellenfele közül csupán az ETO kapuját tudta bevenni, szervezett védekezésének köszönhetően azonban így is szerzett három pontot Toldi Gábor együttese. A zöld-fehérek egy szolnoki győzelemmel nyitották a tavaszt, majd hazai pályán szenvedtek vereséget a Pécstől, utána pedig három döntetlen következett. A tabella 17. helyén álló Budaörs legutóbbi két mérkőzésén, a Békéscsaba és a Nyíregyháza elleni összecsapáson nem született gól, ahogyan a III. Kerülettel játszott óbudai találkozón sem zördültek meg a hálók.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi három bajnokiján rendre ikszelő, négy meccse nyeretlen Budaörs az előző két fordulóban négy pontot kasszírozó III. Kerületi TVE ellen.