Tóth Milán duplájával nyert rangadót a Haladás

NÉMETH RICHÁRDNÉMETH RICHÁRD
2022.01.30. 12:50
Az ETO elhasalt a Haladás előtt (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a játéknap előtt 6. helyen álló ETO FC a 4. Szombathelyi Haladást látta vendégül. A vendég Haladás már az első félidő közepén előnyhöz jutott, majd a fordulást követően Tóth Milán megpattanó lövésével biztosította be 2–0-s győzelmét.

A tavaszi idény előtti NB II-es beharangozónkat itt olvashatja.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

ETO FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–2 (0–1)

Győr, ETO Park, 700 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Máyer G., Mohos)
ETO:
Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Fodor F., Forgács D. – Bagi (Berki, a szünetben), Toma – Bacsa, Vitális (Farkas B., 62.), Vernes (Óvári, a szünetben) – Priskin. Vezetőedző: Klausz László
Haladás: Rózsa – Kállai, Guzmics, Bosnjak, Tarján – Csilus T., Kiss B., Holdampf, Doktorics (Tóth Máté, 92.) – Lencse (Szijjártó, 92.), Tóth Milán (Monori, 83.).Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Tóth M. (18., 64.)
Klausz László: – A csapat első félidőbeli mentális hozzáállása a felkészüléshez képest negatív meglepetés, a második félidőben valamivel jobban futballoztunk ugyan, helyzeteink is adódtak, de nem fejeztük be góllal az akciókat.
Németh Szabolcs: – A három pontért utaztunk Győrbe. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, és ha a helyzeteinket kihasználjuk, nagyobb előnyt is szerezhettünk volna. Szünet után szorongatott az ETO, de a legjobbkor rúgtuk a második gólt, és utána már a biztonságra törekedtünk.

A szombathelyiek kezdték jobban a találkozót, többet birtokolták a labdát, és veszélyesebbek is voltak ellenfelük kapujára. Az első nagyobb lehetőséget gólra is váltották a vendégek: Tóth Milán kotort be egy a kapufáról visszapattanó labdát a győri hálóba a 18. percben. A házigazda nehézkesen építette támadásait, így az első játékrészben nem is igazán tudott veszélyeztetni.

A fordulást követően aktívabban léptek fel a győriek, de a kapu előtt rengeteget hibáztak, így az egyenlítés nem jött össze. Sőt. A 64. percben egy megpattanó lövéssel Tóth Milán megduplázta a szombathelyiek előnyét, ezzel eldöntötte a találkozót. A hátralévő időben jobbára a középpályán harcoltak a felek, de az eredmény már nem változott. A Haladás megérdemelten vitte el a három pontot a Rába partjáról.0–2

20. Tiszakécske21431420–41–2115
Fontos győzelmet aratott a Haladás (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

93. perc: Vége a mérkőzésnek. A lendületesebben és sokkal látványosabban játszó Haladás megérdemelten hozta el a három pontot az ETO Parkból.

92. perc: Kettős csere a szombathelyieknél: Doktorics helyett Tóth Máté, Lencse helyett Szijjártó a pályán.

88. perc: Kállai gyenge labdáját fogta Fadgyas.

86. perc: Priskin kapott lapot műesésért.

83. perc: Cserél a Haladás: Tóth Milán helyett Monori a pályán.

Helyzet egyik kapu előtt sem adódik nagyon a találkozónak ebben a szakaszában. A csapatok jobbára a középpályán harcolnak.

80. perc: Kállai találta el hátulról ellenfelét, amiért azonnal sárgát kapott.

Bacsa Patrik hiába igyekezett (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

75. perc: Rózsa kapott sárgát időhúzásért.

70. perc: Fadgyas kapott sárgát szövegelésért.

67. perc: Toma kapott sárga lapot buktatásért.

64. perc: GÓÓÓÓÓL! Doktorics ívelte be a labdát a bal szélről, amit végül Lencse szerzett meg a védők gyűrűjében. A támadó továbbjátszott a jobb szélre, Tóth Milán lövése Tomán megpattanva Fadgyas mellett a bal alsóba került. 0–2.

62. perc: Vitális helyett Farkas B. érkezett az ETO-nál.

Rózsa Dániel remekül védett (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

A második félidő első negyedórájában aktivizálta magát az ETO, amely sokkal erőszakosabban játszik és többet is próbálkozik a kapu előtt.

53. perc: A Haladás kapott szabadrúgást 20 méterre agyőri kaputól. Kiss B. bombáját Fadgyas ütötte szögletre.

52. perc: Priskin kapott jó labdát középen a leshatáron és lőtt 19 méterről, de Rózsa lábbal védett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: Kettős csere az ETO-nál: Bagi helyett Berki, Vernes helyett Óvári a pályán.

Az első félidőben sokkal jobban játszott a vendég Haladás (zöldben), amely a félidő derekán a vezetést is megszerezte (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek. Eddig jobban játszik a Haladás, az ETO előtt kis túlzással lehetőség sem adódott.

43. perc: Doktorics lőtt jó 30 méterről nem sokkal a győri kapu fölé.

39. perc: Lencse kapott sárgát sípszó utáni labdaelrúgásért.

Továbbra is a vendégek birtokolják többet a labdát, sokkal veszélyesebben játszanak, míg az ETO előtt nem igazán adódik komoly lehetőség.

23. perc: Holdampf kapott sárgát a vendégeknél egy hátsó belépőt követően.

20. perc: Fodor kapott sárgát hazai oldalon.

18. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Haladás.Egy megpattanó labda csúszott egy győri védő fejéről a bal oldalon Doktorics elé, aki 4 méterről keresztbe lőtt. Labdája a bal kapufáról kipattant, amit Tóth Milán kotort középről, 4 méterről a hálóba.0–1.

Az első percekben inkább a Haladás birtokolja a labdát. A vendégek két távoli lövéssel próbálkoztak eddig, de azok elkerülték a győri kaput.

Hiába igyekeztek a győriek, nem tudtak betalálni (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzés előtt a nemrég elhunyt Szepessy Lászlóra emlékeztek a stadionban. A kezdőrúgást a 65. születésnapját ünneplő korábbi ETO-játékos, Hlagyvik Gábor végezte el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy fordulóban 9 pontot gyűjtő, de tavasszal új korszakát kezdő ETO FC a dobogóért versenyben lévő Szombathelyi Haladás ellen.