Meglepetés Angyaföldön, pontot szerzett a Budaörs a Fáy utcában!

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2021.11.28. 16:50
Pátkai lövése után hálóban a labda, már a 7. percben vezetést szerzett a Vasas (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a listavezető Vasas a 18., kieső helyen álló Budaörsöt fogadta. A hazaiak korán el akarták dönteni a mérkőzést, de mivel ez nem sikerült, görcsössé váltak, így a hajrában az előnyüket sem tudták megtartani.

LABDARÚGÓ NB II

18. FORDULÓ

VASAS–BUDAÖRSI SC 1–1 (1–0)
Budapest,
Illovszky Rudolf Stadion, 805néző. Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Bede Tamás)
VASAS: Uram J. – Szivacski, Terbe, Szilágyi Z., Silye – Hinora, Berecz Zs., Pátkai (Márkvárt, 62.) – Kapornai (Szilágyi Sz., a szünetben), Feczesin, Radó (Pekár, 62.).Vezetőedző: Kuttor Attila
BUDAÖRS: Slakta B. – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Pintér D. (Kapronczai, 64.) – Lengyel B. (Zsidai, 80.), Petneházi, Sajbán Miklós (Vankó I., 64.), – Winkler A., Halácsi (Gula, a szünetben), Halmai Á. (Balázs Zs., 80.).Vezetőedző: Gabala Krisztián
Gólszerző: Pátkai (7.), ill. Gyurácz (79.)
Kuttor Attila: – Nem könnyű beszélni egy ilyen mérkőzés után, mert úgy érzem, gyakorlatilag egy agyonnyert mérkőzés volt, rengeteg helyzettel. Ahogy ilyenkor lenni szokott, egy pontrúgásból egyenlít az ellenfél. Ez történt most is. Nem tudom mire fogni és nem is akarom, abban az egyben bízom, hogy az ilyen helyzeteket a jövőben kihasználjuk.
Gabala Krisztián: – Nagyszerű találkozót játszottunk, az első tizenöt perc szörnyű volt a részünkről, akkor a Vasas egyértelműen eldönthette volna a találkozót. Ezt követően átszerveztem a csapatot, és onnantól egyenlő ellenfelei voltunk a hazaiaknak. Nálunk is volt két kapufa, és összességében, ha kis szerencsével is, de megérdemelten vittük haza az egy pontot. A mi helyzetünkben ez nagyon nagy fegyvertény.

Vasas-rohamokkal kezdődött a találkozó, az első negyedóra végére akár már háromgólos is lehetett volna az angyalföldi csapat előnye, de mindössze egyszer, a 7. percben, Pátkai Máté közeli lövését követően ünnepelhettek a kilátogató nézők, 1–0. A 20. percben aztán Pátkai majdnem a saját kapuját is bevette, de szerencséje volt, mert az égbe lőtt labdája a bal oldali kapufán csattant. A folytatásban a Vasas kicsit visszavett a tempóból és a Budaörs egyre többször felért Uram kapuja elé, de betalálni nem tudtak Gabala Krisztián tanítványai, így a szünetben egygólos hátránnyal vonulhattak öltözőbe.

Nagyot küzdöttek a fehér mezes budaörsiek, és mondhatni megérdemeltem szereztek egy pontot (Fotó: Földi Imre)

A második félidőben érthetetlen módon egy rendkívül enervált Vasast láthattunk, és hiába maradtak el a nagyobb budaörsi helyzetek, egyáltalán nem volt meglepő, hogy a bátran játszó vendégek a 79. percben Gyurácz András fejesével egyenlítettek, 1–1. Az utolsó perceket még megnyomta a Vasas, de játékosai nem tudtak betalálni Slakta kapujába. A Budaörs nagy meglepetésre egy ponttal távozott a Fáy utcából.

Pátkai Máté (piros-kékben) szerezte a Vasas vezető gólját (Fotó: Földi Imre)

20. Tiszakécske18331217–36–1912

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Budaörs pontot szerzett az Illovszky Stadionban! A hazai szurkolók érthető módon nem voltak elégedettek a piros-kékek teljesítményével, melynek hangot is adtak a lefújást követően. Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Három perc lesz a hosszabbítás.

90. perc: Zsidai rúgat fel Hinorát, sárga lap.

89. perc: Pekár szeretett volna büntetőt, de csak sárga lapot kapott műesésért.

Adósak maradtunk egy budaörsi cserével, amely a szünetben történt. Gula Krisztián érkezett Halácsi Fülöp helyére.

84. perc: Szilágyi középre passzolt labdáját Feczesin vágta kapu fölé.

80. perc: Kettőt cserélt a Budaörs, Lengyel Béla helyére Zsidai László, Halmai Ádám helyére Balázs Zsolt állt be.

A képpel ellentétében a Budaörs nem hasalt el a Fáy utcában (Fotó: Földi Imre)

79. perc: GÓÓL! OTT A BUDAÖRSI EGYENLÍTÉS! Petneházi kapu elé ívelt szabadrúgása után Gyurácz ismét üresen volt és most már 11 méterről a kapuba fejelte a labdát, 1–1.

69. perc: Gyors Vasas kontra végén Hinora passzolt Márkvárhoz, de utóbbi játékos lövése gyengére sikerült, a labda Slakta kezeibe gurult.

68. perc: Márkvárt középre passzolt labdájára Feczesin érkezett, de Slakta és Fényes közös erővel megakadályozta a hazai támadót a gólszerzésben.

64. perc: A Budaörs is kettőt cserélt, Sajbán Miklóst Vankó Imre, Pintér Dominikot Kapronczai Gergely váltotta.

62. perc: Kettőt cserélt a Vasas, a gólszerző Pátkai Mátét Márkvárt Dávid, Radó Andrást Pekár László váltotta.

58. perc: A mérkőzés első sárgalapját Pintér Dominik kapta, miután csúnyán megrúgta Bereczet.

A találkozó hivatalos nézőszáma 805 fő.

54. perc: KAPUFA! Winkler vezetgette a labdát a 16-os előterében, majd miután senki nem támadta meg lövésre vállalkozott 17 méterről, a labda a bal oldali kapufáról pattant az alapvonal mögé.

47. perc: Jobbról érkezett a budaörsi 16-oson belülre a labda, Pátkai tudott kapura fordulni, de 11 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

A szünetben cserélt a Vasas, Kapornai Ákos Bertalan helyére Szilágyi Szabolcs állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Véget ért az első félidő. Jól kezdett a Vasas és korán gólt szerzett Pátkai révén, de a további helyzetek kimaradtak, így még lehetnek izgalmak a második félidőben.

45. perc: Egy perc hosszabbítást követően zárul majd az első játékrész.

41. perc: Silye beadása után Pátkai került lövőhelyzetbe, de 13 méteres kísérlete Fényes lábában elakadt.

38. perc: Hinora egy cselt követően erőtlenül kapura lőtt, Slakta könnyedén fogta a labdát.

36. perc: Feczesin kapott jó passzt, de addig gondolkozott a kapu előtt, hogy a védők szerelni tudtak. Ez eddig nem a hazai támadók napja...

Feczesin Róbert (balra) rendre helyzetbe tud kerülni a budaörsi kapu előtt, de a befejezések eddig nem sikerültek (Fotó: Földi Imre)

30. perc: Bal oldali szögletet követően Gyurácz érkezett üresen a tizenegyes pont magasságában, de talán maga is meglepődött ezen, így még csak kapura sem tudta lőni a labdát.

28. perc: Winkler 17 méteres lövése után Uram ütötte szögletre a labdát.

Az első percek megilletődött játéka után éledezni látszik a Budaörs, mondjuk ha a Vasas pontosabb a helyzetkihasználás terén, akkor már az első negyedóra végére eldőlhetett volna a három pont sorsa.

20. perc: KAPUFA! Sajbán beadása után Pátkai olyan szerecsétlenül ért a labdáda, hogy az a meglepett Uram mellett a jobb kapufán csattant. Majdnem a semmiből egyenlített a Budaörs...

15. perc:EZ HOGY MARADT KI?! Hinora könnyedén futott el védője mellett a bal szélen, majd tökéletesen passzolt középre Radóhoz, a hazai támadónak már csak az üres kapuba kellett volna betalálni, de ehelyett a felső lécen csattant a labda.

12. perc: Újabb Vasas helyzetet láthattunk, de Radó csak gyengén tudta ellőni a labdát a kilépő Slakta mellett, így Pintér még a gólvonal előtt tisztázni tudott.

Tíz perc sem kellett a Vasasnak, hogy megszerezze a vezető találatot (Fotó: Földi Imre)

7. perc: GÓÓÓL! Eddig bírta a Budaörs… Hinora végzett el szögletet a bal oldalról, a beívelt labdára a röviden Pátkai érkezett és 3 méterről a jobb alsóba passzolt, 1–0!

7. perc: Terbe futott be egy labdát a jobb szélen, majd pontosan Feczesin fejére ívelte azt, de a hazai támadó fejese után a gólba tartó labdát Fényes fejelte a kapu fölé.

6. perc: Nagyon nyom a Vasas… Most egy bal oldalról érkező beadás lepte meg Slaktát, de végül felszedte a labdát az érkező Feczesin elől.

4. perc: Slakta védése után szöglettel jöhetett a Vasas, a beívelt labdát Pátkai fejelte a kapu fölé.

3. perc: MIT VÉDETT SLAKTA!! Hamar megszerezhette volna a vezetést a Vasas, Radó kapott labdát a bal szélen, majd középre passzolt, ahol érkezett Feczesin, de a hazai támadó a kimozduló Slaktába bombázta a labdát.

A Vasas piros-kékben, a Budaörs zöld-fehérben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budaörs indította útjára a labdát.

A találkozó kezdete előtt Nagy Miklóst köszöntötték, a Vasas sportigazgatója 50. életévét töltötte a napokban.

A Budaörs az előző szezonokban rendre az élmezőny mögött zárt, azonban idén már úgy látszik a kiesés elkerülése lehet majd a céljuk, hiszen rosszabb gólkülönbségüknek köszönhetően jelenleg is a kieső, 18. helyen állnak a tabellán.

A Vasas és a Budaörs összecsapásai rendre bővelkednek a gólokban, az előző bajnokságban mindkét meccsen négy gól született, Angyalföldön a Vasas, tatabányai albérletében a Budaörs tudott 3–1-re nyerni.

Nem volt könnyű dolga a kezdőcsapat összeállításakor Kuttor Attilának, a Vasas vezetőedzőjének. Ilyinbor Patrik és Litauszki Róbert eltiltását tölti, Otigba Kenneth egy edzésen szenvedett kisebb sérülést. Három játékos pedig – Birtalan Botond, Balajti Ádám és Jova Levente – pozitív covid tesztje miatt nem léphet ma pályára. A Vasas kapuját ma Uram János védi, a kezdőben kapott lehetőséget a fiatal tehetség, Kapornai Ákos Bertalan is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk mire megy a hazai pályán szinte még hibátlan előző három bajnokiján nyeretlen Budaörs ellen.