Gólgazdag első félidő uán megszületett a Szentlőrinc első győzelme

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.08.29. 17:20
Munkában Horváth Tamás, a vendégek kapusa, akinek volt dolga bőven (Fotó: Laufer László)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a Szentlőrinc tíz perc alatt lerendezte az újonc III. Kerületi TVE ellen Kaposváron rendezett hazai mérkőzését. A vendégek csak kapkodták a fejüket a gyors és korszerű támadások során és hamar belefutottak egy négyesbe, majd csak a szépítésre futotta tőlük.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–III. KERÜLETI TVE 4–1 ( 4–1)
Kaposvár
, Rákóczi Stadion, 100 néző. Vezette: Németh Ádám (Kiss Balázs, Baghy Csaba)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Tamás L., Keresztes (Nagy Zs., 80.), Németh M. – Havas, Jancsó (Törőcsik, 68.) – Harsányi (Farkas, 80.), Biben, Sinanovics (Kovács M., 68.) – Grumics (Bányai,85.). Vezetőedző: Marián Sluk
III. KERÜLET:
Horváth T. – Kleisz (Bori, 34.), Erdei G., Fejes A., Bekker – Egerszegi (Barczi, 58.), Schuszter (Rédei, 34.) – Sili (Tamási, 73.), Rabatin, Remili (Horváth O., 73.) – Borvető.Megbízott edző: Czvitkovics Péter, Veress Balázs
Gólszerző: Jancsó (1–0) a 18., Grumics (2–0) a 22., Harsányi (3–0) a 26., Harsányi (11-esből, 4–0) a 28., Remili (11-esből, 4–1) a 37. percben.
Marián Sluka: – Erre a győzelemre vártunk öt forduló óta. Többször is közel voltunk hozzá, de valami mindig hiányzott. Magabiztos győzelmet arattunk, az első félidőben parádésan játszottunk, ha ezt tudják nyújtani a srácok a jövőben, akkor szép sikerek elé nézünk.
Czvitkovics Péter (Kemenes Szabolcs távollétében): – Arra nem számítottunk, hogy negyedóra alatt elkerülhető gólokkal kifilézzük magunkat. A Szentlőrinc stabilan védekezett négy-nulla után is, és csak szépítésre futotta.

Álmosan, mondhatni unalmasan telt az első 15 perc, amit váratlanul Jancsó gólja szakított meg. Ezek után viszont a Szentlőrinc egy másik sebességbe kapcsolt és szebbnél szebb támadásokkal percek alatt elhúzott négy góllal. Kettőt cserélt a III. Kerület, kicsit magukhoz tértek és egy jogosan megítélt büntetővel kozmetikáztak az első félidő eredményén.

A második félidőben értelemszerűen a biztos vezetés tudatában nem vitte túlzásba a támadásokat a fehér mezes csapat, így kiegyenlített második félidőt láthattak a nézők. Cserékkel próbáltak frissíteni a csapatok, de nagy változást egyik oldalon sem hoztak az edzők döntései. Főleg az első félidei játéka, azon belül az a tíz perc, amikor négyet rúgtak a baranyaiak, teljesen megérdemelten szerezték meg első győzelmüket a III. Kerület ellen.

20. Tiszakécske6246–12–62

90+2: Vége a mérkőzésnek, magabiztos Szentlőrinc győzelem, 4–1 a pályaválasztó csapat javára. Köszönöm a megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Kettő perc a ráadás.

87. perc:
Barczi cselezgetett, majd 20-ról, középről Prokop kezébe lőtt.

85. perc: Grumics helyett Bányai jön a Szentlőrincnél.

80. perc:Kettős csere újból, most a Szentlőrincnél. Keresztes helyett Nagy Zsombor és Harsányi helyett Farkas Marcell folytatja.

77. perc: Keresztesnek vérzik az orra, le kell jönnie a pályáról, vonalon kívül ápolják.

73. perc: Kettőt cserél a vendégcsapat is. Remili és Sili helyett Horváth Olivér és Tamási Zsolt a pályán.

68. perc: Jancsó és Sinanovics helyett Törőcsik és Kovács Máté a pályán.

63. perc: Jancsót kell ápolni saját térfelének közepén.

58. perc: Egerszegi helyett Barczi a vendégeknél.

54. perc: Bori kapura fordult, de gyenge lövését biztosan védte Prokop.

53. perc: Borit buktatta Biben, ez is sárga lap.

47. perc
: Németh Márk fejelt fölé négy méterről egy hulló labdából.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere nem történt a szünetben.

Az egyik szentlőrinci gólöröm a sok közül ( Fotó: Laufer László)

Vége az első félidőnek.

45. perc:Havas kapott visszahúzásért sárgát.

37. perc: GÓÓÓÓL, Harsányi buktatja Borvetőt, ez is büntető. Remili bebombázza a jobb felső sarokba. 4–1.

34. perc: Kettőt cseréltek a kékek. Kleisz és Schuszter helyett Bori és Rédei a pályán.

Jelenleg magabiztos a hazai fölény, ami gólokban is megmutatkozik (Fotó: Laufer László)

32. perc: Rabatin kapott sárgát Sinanovics buktatásáért.

28. perc:Erdei sárgát kapott.

28. perc: Sinanovicsot Erdei buktatta, tizenegyes. A büntetőt Harsányi nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtte. 4–0

26. perc: GÓÓÓÓL, már 3–0 a Szentlőrincnek. Biben gyönyörűen adott balról középre és Harsányi hét méterről szép gólt fejelt a jobb felső sarokba.

22. perc: GÓÓÓL, Grumics, 2–0. Egy bal oldali háromszögelés után Havas labdáját lőtte a kapu bal oldalába Grumics.

19. perc: GÓÓÓÓÓL, vezet a Szentlőrinc, Jancsó a gólszerző. 1–0. Egy bedobás után röviden, középre hárítottak a vendégek, a kipattanót pedig Jancsó egyből a kapu bal oldalába lőtte. Horváth kapus nem sokat látott.

18. perc: Picit aktívabb a Szentlőrinc, de helyzet sehol sincs eddig.

A hazai Szentlőrinc sem tétlenkedett (Fotó: Laufer László)

Így melegítettek a vendégek a mérkőzés előtt ( Fotó: Laufer László)

10. perc:
Harsányi jobb oldali szögletét fejelte nagy helyzetben nyolc méterről fölé Tamás.

2. perc:
Kleisz adott be jobbról, Borvető rosszul vette le, odalett a helyzet.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta kékben játszanak. A Szentlőrinc kezdte a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a veretlen, de közben még nyeretlen Szentlőrinc, az elmúlt két fordulóban első pontjait megszerző, 16. helyezett III. Kerületi TVE ellen. A találkozót a szentlőrinci pálya felújítása miatt Kaposváron rendezik.