NB II: Fradi-nevelésű kapus a Budafok következő új szerzeménye

F. B.F. B.
2021.07.14. 09:17
null
Oroszi Itsván a Budafok új szerzeménye (Fotó: budafokimte.hu)
Oroszi István személyében 20 éves, korosztályos Európa-bajnokságot is megjárt kapust szerződtetett a labdarúgó NB II-ben szereplő Budafok – számolt be róla a klub honlapja.


Oroszi Istvánt 2015-ben az FTC igazolta le, már 14 évesen a ferencvárosiak U17-es csapatának kapuját védte, majd később az U19-es korosztályban is első számú kapusnak számított.

2019 nyarán kölcsönben Soroksárra került, ahol két NB II-es mérkőzésen kapott lehetőséget, majd idén februárban visszatért az FTC-hez és tavasszal az NB III-as FTC II-ben védett.

Oroszi 2017-ben tagja volt az Európa-bajnokságon szereplő, Szoboszlai Dominikot is a soraiban tudó U17-es magyar válogatottnak, a Feröer elleni csoportmérkőzésen (4–0) ő védte a nemzeti tizenegy kapuját.

A fiatal játékos az elmúlt hetekben próbajátékon szerepelt Budafokon, a szlovéniai edzőtáborba pedig már a szerződése aláírását követően utazott el. Oroszi István az FTC-től végleg a Budafokhoz került.

„Oroszi István a jövő embere, aki hosszú távon jelenthet erősítést számunkra. Érkezésével kapusposzton kialakult egy olyan hármas, amelynek tagja egy fiatal, egy tapasztaltabb és egy kimondottan rutinos játékos. Ez az összetétel ideális az eredményes munkához" – mondta a klubhonlapon Oláh Lóránt sportigazgató.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A BUDAFOKNÁL
Érkezők:
Bese Balázs
(MTK – kölcsön után ismét kölcsönbe), Farkas Bálint (Érd – kölcsönből vissza), Fótyik Dominik (KBSC), Horváth András, László Dávid (mindkettő Bp. Honvéd – kölcsönbe), Horgosi Donát (Szolnok), Jagodics Márk (Mezőkövesd – kölcsön után végleg), Kotula Máté (Mezőkövesd – kölcsönbe), Mervó Bence (Szentlőrinc – kölcsönből vissza), Nándori Botond (PAFC – legutóbb Csákvár kölcsönben), Oroszi István (FTC II – legutóbb Soroksár, kölcsönben), Papp Marcell (Mol Vidi II), Szalai Dániel (ZTE), Zuigeber Ákos (MTK – kölcsönbe)
Távozók: Csonka András (FTC – kölcsönből vissza), Iharos Marko (horvát, ?), Huszty András, Skribek Alen (mindkettő PAFC – kölcsönből vissza), Kovács Zoltán (Ipszonasz FC, Ciprus), Kulcsár Kornél (ETO FC Győr), Lőrinczy Attila (Budafok), Nikolics Marko (szerb-magyar, DVSC), Oláh Bálint, Póser Dániel (mindkettő DVTK), Romic Danijel (horvát-magyar, Haladás), Zeke Márió, Zsóri Dániel (mindkettő Mol Vidi – kölcsönből vissza)
Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
11 órája

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
13 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
18 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
21 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
22 órája

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00
Ezek is érdekelhetik