Gyász: utolsó útjára kísérték Király Ferencet

N. T.N. T.
Vágólapra másolva!
2021.04.13. 22:35
null
Utolsó útjára kísérték Király Ferencet (Fotó: kiralysportegyesulet.hu)
Szombathelyen előbb a Szalézi katolikus templomban búcsúztatták, majd a Jáki úti temetőben kísérték utolsó útjára Király Ferencet, a Király Sportegyesület néhai elnökét, a Szombathelyi Haladás volt futballistáját.

A kiralysportegyesulet.hu beszámolója szerint a volt csapattársak, a Haladás Öregfiúk nem csak a ravatalnál álltak díszsorfalat, de a temetés után a Rohonci úti stadionban is megemlékeztek játékostársukról, tiszteletére két zöld-fehér lufit indítottak el az égbolt felé.

Orbán Viktor miniszterelnök is küldött koszorút a búcsúztatásra.

A 108-szoros válogatott kapus, Király Gábor édesapja hatvankilencedik életévében hunyt el. Király Ferenc 1970 és 1984 között futballozott a szombathelyi klubban, 260 élvonalbeli mérkőzésen 30 gólt szerzett, és bár több fővárosi egyesület csábította, hű maradt a Haladáshoz.

 

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Vásáry Tamás zongoraművész

Egyéb egyéni
53 perce

Gyász: elhunyt Keleti Éva fotóművész

Egyéb egyéni
1 órája

Gyász: elhunyt Gyáfrás Dávid, az ETO és a Veszprém korábbi kézilabdázója

Kézilabda
Tegnap, 17:24

Gyász: elhunyt Ódor Lajos evezős olimpikon

Egyéb egyéni
Tegnap, 14:02

Gyász: elhunyt Soltész Gréta, korábbi válogatott atléta

Atlétika
Tegnap, 12:51

Gyász: elhunyt az olimpiai bajnok lengyel ökölvívó

Ökölvívás
2026.02.04. 11:14

„Köszönöm, hogy a féltestvéred lehettem” – Gyarmati Andrea megható írással búcsúzott Fenyő Miklóstól

Úszás
2026.02.02. 09:02

Kajak-kenu: végső búcsút vettek Dudás Miklóstól

Kajak-kenu
2026.01.30. 17:26
Ezek is érdekelhetik