Döntött a DVSC vezetősége: szankciók jöhetnek, a következő két mérkőzés meghatározó lesz

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.21. 18:46
Ugranak a bónuszok, ha a következő két meccs jelentette akadályt nem veszik sikerrel a debreceni játékosok (Fotó: Czinege Melinda)
Az elmúlt hetek eredménytelensége és a legutóbbi, a klub által vállalhatatlannak minősített mérkőzés után a labdarúgó NB I-ben szereplő Debreceni VSC többségi tulajdonosának képviselői és a klub vezetői értékelték a helyzetet, és szankciókról, valamint a jövőbeli klubműködésről is hoztak döntéseket.

Igaznak bizonyult a Nemzeti Sport értesülése, a DVSC vezetősége hétfőn kiértékelte a csapat szereplését, és az a döntés született, hogy Máté Csaba vezetőedző folytathatja a munkáját. Mint ismert, a Debrecen szombaton 5–0-ra kikapott hazai pályán a Pakstól, ráadásul az azt megelőző három bajnokiját is elveszítette – ezt követően határozott a folytatásról a klub.

Az egyik meghozott döntés az, hogy az egyesület a játékosok és az edzők előre meghatározott, bizonyos célok elérése esetén járó keretéből egy konkrét összeget visszatart, amihez csak akkor juthatnak hozzá érintettek, ha a szombati bajnokin legyőzik idegenben a Fehérvárt, valamint utána sikerrel veszik a mezőkövesdi kupamérkőzés jelentette akadályt is. Ha ez nem következik be, az összeget jótékonysági célokra ajánlják fel – olvasható a DVSC közleményében.

Máté Csabát augusztus 30-án nevezte ki vezetőedzőnek a Loki, s az irányításával még nem szerzett pontot a csapat. Úgy tűnik, az 54 éves trénernek és kollégáinak a következő két összecsapás eldönti a sorsát.

Az edzői stáb munkáját illetően a székesfehérvári bajnoki és a mezőkövesdi kupamérkőzés után, összességében értékel a klubvezetés, a játékosok felé támasztott követelményekkel összhangban lévő, komoly elvárásokat kommunikálták feléjük. Ugyanakkor a szakmai stáb szabad kezet kapott abban, hogy ha bármilyen szakmai vagy egyéb okból kifolyólag szankciót alkalmazna, azt a vezetők támogatni fogják.

Fentiekhez kapcsolódóan a debreceni klub vezetősége arról is döntött, hogy átalakítja a szervezeti struktúráját, és a mai (hétfői) naptól a sportigazgatói feladatokat más konstrukcióban látja el. Ennek megfelelően Hajk Hovakimjan – ahogy a közlemény fogalmaz: elismerve és megköszönve a DVSC-ért az elmúlt két és fél évben végzett értékes munkáját – nemzetközi kapcsolatokért felelős igazgatóként folytatja tovább.

A Debrecen szombaton 17.15-kor lép pályára a Vidi otthonában az NB I-ben, majd jövő kedden 18 órakor a Mezőkövesd vendégeként játszik kupameccset.

   
1. Ferencvárosi TC87115–5+1021
2. Puskás Akadémia97216–8+821
3. Paksi FC961220–12+819
4. MTK Budapest96315–9+618
5. Újpest FC1052315–7+817
6. Diósgyőri VTK104339–10–115
7. ETO FC Győr932410–12–211
8. Nyíregyháza Spartacus1031613–19–610
9. Fehérvár FC1023511–19–89
10. Zalaegerszegi TE921610–15–57
11. Debreceni VSC921611–18–77
12. Kecskeméti TE101276–17–115
AZ ÁLLÁS

 

 

Legfrissebb hírek

Magabiztos újpesti siker az első felkészülési meccsen

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 20:40

Efraín Juárez előbb meccselt, majd éneklésre készült az ETO edzőtáborában

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 17:13

Felkészülés: tíz gólt szerzett első nyári mérkőzésén a Paks

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 13:28

A Nyíregyháza szerződést hosszabbított Májer Milánnal

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 10:08

Két éve a Fehérvár egyik legjobbja volt – a lengyel újonchoz szerződött

Minden más foci
2026.06.20. 06:26

A 42 éves Tomás Tujvel hosszabbított a Honvéddal

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 19:58

Borbély Balázs: Mindenki megkapja az esélyt a bizonyításra!

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 18:46

A ZTE edzőjelöltje Amorim időszakában dolgozott a Sportingnál – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 18:22
Ezek is érdekelhetik