Nem tudott győzni odahaza a Diósgyőr, mérgesek voltak a drukkerek

Fotó: Árvai Károly
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Diósgyőri VTK 1–1-re végzett odahaza a Kisvárdával, a lefújás után igencsak mérgesek voltak a diósgyőri szurkolók.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Kisvárda Master Good 1–1 (Gera D. 36., ill. Cipetic 66. – 11-esből)
Diósgyőr, DVTK Stadion, 4398 néző. Vezette: Csonka

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Három hazai helyzettel kezdődött a Diósgyőri VTK−Kisvárda Master Good bajnoki, előbb Pernambuco rúghatott volna gólt, majd a belső támadók maradtak le a vendégek kapuja előtt elsuhanó labdáról, utána pedig Szabó Levente lőtte nagy helyzetben az égbe a labdát.

Látszott, a hazaiak semmit sem bíznak a véletlenre, az utolsó szalmaszálba kapaszkodó kisvárdaiakat már a saját térfelükön letámadtak, s labdaszerzést követően egyből a kapu felé fordultak. A 4−1−4−1-es hadrend tökéletes elképzelésnek bizonyult, mert nemcsak a pálya közepét uralta a DVTK, hanem a széleken is hatékony támadásokat vezethetett. Csak a befejezések nem sikerültek. Különösen a Főnix-Gold FC-ben nevelkedő, a Fehérvár FC-től kölcsönkapott Szabó Levente dekoncentráltsága vagy inkább flegma játéka borzolta a kedélyeket, hiszen a 24 éves center szinte akkor került helyzetbe a szellősen védekező vendégek között, amikor csak akart, mégsem találta el a kaput.

A Kisvárda jobbára védekezett, szerette volna kapott gól nélkül megúszni a félidőt. Noha a hazaiak szerdán, míg a vendégek egy nappal korábban futballoztak a héten Magyar Kupában, a Diósgyőr mutatkozott frissebbnek, erősebbnek, vélhetően hatékonyabban sikerültek a szombati bajnoki előtti rehabilitációs edzések, rendre Holdampf Gergőék nyerték meg a párharcokat. A félidő hajrájára változtatott a DVTK: míg korábban az akciók befejezését erőltette, a félidő vége felé már többen is távoli lövésekkel próbálkoztak: Jurek Gábor bombáját blokkolták a védők, míg Gera Dániel lövése után a labda az oldalhálóban akadt el. Aztán a 36. percben megtört a jég, Jurek Gábor távoli lövését még védte Kovács Marcell, ám a berobbanó Gera Dániel nem hibázott. A jobb oldali védőt hetek óta kerülgette a szerencse, ám most mellé állt, s immár háromgólos a bajnokságban. A kapott gól felrázta a kisvárdaiakat, s bizony Szatmári Csaba lélekjelenléte – a gólvonal elől rúgta el Milos Szpaszics fejese után a labdát – fosztotta meg a vendégeket az egyenlítéstől.

Hogy szünetben mi történhetett a vendégek öltözőjében, nem tudni, ám az biztos, jóval bátrabban, agresszívebben kezdtek futballozni Lippai Tiborék, ami elbizonytalanította a hazai játékosokat, vélhetően ennek tudható be, hogy hármas cserére határozta el magát Vladimir Radenkovics, a hazaiak mestere. Lehívta az indiszponáltan futballozó Szabó Leventét, a sokat és fölöslegesen cselezgető Pernambucót, valamint az elfáradó Jurek Gábort. Sikeresnek mondható az edzői húzás, hiszen a pályára lépők lendületet adtak a DVTK játékának, újra helyzetek alakultak ki a kisvárdai kapu előtt, csakhogy tizenegyesből a vendégek szereztek gólt. Az egyenlítés után mindent egy lapra feltéve futballoztak Feczkó Tamás vezetőedző játékosai, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy átvegye a vezetést a Kisvárda. Meglepő módon a hajrára elfáradtak a diósgyőriek, már csak a szívük, no meg a szurkolók buzdítása vitte őket előre.

Noha sokáig úgy tűnt, gólokkal nyeri meg a mérkőzést a Diósgyőr, a kiesés elkerüléséért küzdő kisvárdaiak kibekkelték a hazai rohamokat, s még a győzelmet is megszerezhették volna. A hazai közönség az elvárt, de elmaradt győzelem miatt füttykoncerttel díjazta kedvenceit. 1–1