96'
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

92'

Nem örül a hazai közönség, nem szakadt meg a győzelemért a csapatuk. De a Kisvárdának nagyon kevés az egy pont.

92'
Sárga lap

... és Boban Nikolov is kap egy sárga lapot.

92'
Sárga lap

Artem Odincov...

92'

A kapus tett egy fejelő mozdulatot is.

91'

Nikolov jobb oldali beadását nem éri el jól középen Ötvös, Camaj jobb oldali beadását középre fejeli Nikolov, kivetődik Odincov. Aki eltolja maga elől Lippait, nekiront Nikolov.

90'

Négy perc a ráadás.

87'

Mezőnyharc.

85

Ötvös jobb oldali beadása a kapusé, pedig belefejelt előtte a labdába az ötös jobb sarkán Nikolov. Acolatse megindul, Jovicic a földre viszi.

78'

Két meccsen játszott is a profik között. Zinédine Zidane alatt.

78'

Franchu Real Madrid-nevelés.

78'

Francu megindul a bal oldalon, szereli őt a 16-oson Navrátil.

78'

Támadgat a DVTK, fütyülgetnek a nézők.

76'
CSERE

Franchu be, Holdampf le.

75'

Vancas balról ballal az ötös elé emel, Kampecisz a léc fölé fejeli a labdát.

74'

Camaj bal oldali beadása Odinvocé.

74'

32 légiós a két keretben, a szakemberekkel együtt, és egycsapatnyi légiós sérült a két csapatból, vagy nem nevezték őt erre a mérkőzésre.

72'

Ötvös jobbal a bal felsőbe lőne, 24-ről, kissé balról, hatalmasat vetődve véd Odincov.

71'

A Várda vendégként a legrosszabbul teljesített a mezőnyben, 2–1–10 a mutatója, az előző 10 idegenbeli találkozójából 9-et elbukott és egyedül Mezőkövesden tudott nyerni.

71'

A Diósgyőr hazai mérlege 6–3–4, ezzel a középmezőnyben van. A legutóbbi 3 otthoni találkozóján – már Radenkoviccsal – viszont 7 pontot zsebelt be, pedig nem voltak könnyű ellenfelei: legyőzte a Fehérvárt és a Paksot, valamint ikszelt a Puskás Akadémiával.

71'
CSERE

Ötvös Bence be, Makowski le.

67'
11-es

BRANIMIR CIPETIC jobbal a jobb felsőbe lő. Odincov nem érhetett oda: 1–1!

67'

BÜNTETŐ! Navrátil betör a 16-os jobb oldalán, Mesanovic fejese után, Szatmári abszolúte fölöslegesen ellöki a szélsőt. 11-es, abszolúte jogos.

65'
CSERE

Boban Nikolov be, Matic le. Csere itt is posztra.

65'
CSERE

Álex Vallejo be, Klimovics le.

63

Gera ad be balról remekül, Kampecisz jobbal 11-ről, középről majdnem kirúgja a labdát a stadionból.

63'

A csak több győzelmével utolsó előtti Kisvárda a Loki ellen 2024-ben először kapott ki vezetésről (1–3), és az egyetlen együttes most a mezőnyben, amely az előző 3 bajnokiján nem szerzett pontot. Lemaradása 12 pont a ZTE-vel szemben, ezért kevés a reménye az élvonalban maradásra.

60'

Argirisz Kampecisz be, Szabó le.

58'
CSERE

Rudi Pozeg Vances be, Pernambuco le.

55'

A Magyar Kupa hétközi negyeddöntőjében a DVTK ismét kikapott, ezúttal az FTC-től (0–2), míg a Várda fordulatos mérkőzésen egy 90. perces góllal 3–2-re megverte az MTK-t.

55'

A DVTK az előző körben Zalaegerszegen (1–5) először maradt alul a bajnokságban a február közepén kinevezett Vladimir Radenkovics munkába állása óta, és először szedett be 5 gólt ebben az NB I-es idényben.

55'

Diósgyőrben 3 hazai siker mellett 1 iksz és 1 vendégdiadal született. Eddig mindkét együttes kétgólos győzelmeket aratott. A Kisvárda egyetlen idegenbeli sikere 2020 júniusában jött össze (0–2), amikor igazán csak a szabolcsiak számára volt tétje a meccsnek.

55'

A Diósgyőr négyes győzelmi sorozatban van a szabolcsiakkal szemben, akik legutóbb 2020. november elején, hazai pályán a brazil Sassá góljával tudták legyőzni a miskolciakat. A jelenlegi kiírásban mindkétszer 2–0-ra nyert a DVTK.

55'
CSERE

Driton Camaj be, Szpaszics le, szélsőcsere.

50

ZICCER! Remek beadás balról ballal a Jurek indította Acolatsétől, az ötös jobb sarkáról jócskán a bal alsó mellé fejel azonban Gera.

50'
CSERE

Jasmin Mesanovic be, Ilievszki le, ékcsere.

49'

Melnik ballal a bal felső mellé lő kissé jobbról, 21-ről.

48'

Navrátil jobb oldali beadása veszélyes... de közbelép középen Szatmári.

48
Második félidő

FOLYTATJUK!

47'
CSERE

Jaroslav Navrátil be, Filipovic le.

46'

57 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 16-szor lőttek kapura, 5-ször a kapu felületére, a másik oldalon ez az arány 9/4.

46'

E párharc legjobb góllövője:
Sassá 2

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44'

Körmendi kornere nagyon rossz. Pernambuco indít, Jureket szereli azonban a 16-os előtt Matic.

44

Melnik távolját blokkolja Lund.

44'

Két perc a ráadás.

44'

Makowski a bal szélen, sokat vár, majd Holdampfba lő beadás címén. Nem megy ma a vendégeknek.

44'

44

Jurek indításába belelép Körmendi, kivetődik Gera elé Kovács.

44

Ballal a léc alá lőne kissé jobbról, 21-ről egy szabadrúgást Pernambuco, de véd Kovács, vetődnie sem kellett ehhez.

43

Holdampf jobb oldali beadásáról éppen csak lemarad az ötös bal sarkán Lund.

43'

Körmendi ballal 18-ról a léc fölé lő.

42'

Szatmári! Cipetic beadását kapura fejeli Szpaszics az ötös előteréből, odaér azonban a hazai védő, és ment a gólvonal, a bal alsó sarok előtt.

36'

Ismét Pernambuco indítja az akciót, majd Jurek lő ballal az ötös elé 22-ről, kissé balról, Klimovics finom bokamozdulattal a bal alsóba lőne, vetődve véd Kovács, ám a kipattanó Geráé, aki jobbal a bal alsóba lő az ötös jobb sarkáról, becsúszva. 1–0!

36'
GÓL

VEZET A DIÓSGYŐR, GERA DÁNIEL BETALÁL.

34'

Jurek ballal, Acolatse jobbal lő kapura a 16-os elől, de blokkolják őket. Pernambuco indított ismét szépen, balról.

34'

A Diósgyőr is játszott kupamérkőzést a hét közepén, pályaválasztóként búcsúzott a Ferencváros ellen. A bajnokságban legutóbb kikapott Zalaegerszegen, de előtte, pályaválasztóként, három mérkőzésen hét pontot szerzett (mlsz.hu).

33'

A Kisvárda hasonló cipőben jár, mint a Mezőkövesd, de tény, hogy a keddi, MTK elleni kupa-továbbjutás adhat némi plusz energiát a csapatnak. Ugyanakkor a szabolcsi csapat a augusztus 11. óta – a rivális Mezőkövesd elleni győzelmétől eltekintve – minden idegenbeli bajnokiját elveszítette.

33'

Ápolás.

32
Sárga lap

Andrija Filipovic kap sárga lapot, becsúszva felrúgta a pálya közepén Holdampfot.

25'

Egy jó csel után kissé jobbról, 18-ról a bal felső mellé emel Gera.

25'

Bokros jobbal a bal felső sarok mellé lő a 16-os bal sarka elől. Lippai hibája, rossz felszabadítása után.

24'

Filipovic távolija távolról sem veszélyes, ballal 25-ről a bal alsó mellé talált. Méterekkel.

24'

Franchu március elején.

24'

Farkas legutóbb februárban játszott.

22'

Farkas és Franchu felépült a combizomhúzódásból, a kispadon ülnek már.

21'

Aki anno 18 meccset védett a Várdában.

21'

Makowski jobbal kapura lő középről, 21-ről, jobbra vetődve véd Odincov!

20'

Makowski ballal, 11-ről, éles szögből a rövid alsót veszi célba, véd vetődve Odincov.

15'

Aki játszott korábban a Diósgyőr színeiben, lásd lentebb.

14'

Jurek jobbról ballal, 18-ról a rövid felsőbe lőne, hatalmas vetődéssel véd Kovács!

14'

Acolatse beadását kivágja a kapu elől Cipetic. A szélső ismét jól ad be balról, Szabó jobbal picit balról, 10-ről kapura lő... bedobás...

13'

Lippai kissé balról, ötről kapura fejeli Filipovic jobb oldali beadását, de fogja a labdát Odincov, vetődnie sem kell.

12'

Szpaszics beadása a védőké, Melnik 15 méteres lövése Klimovicsé.

10'

Jurek ballal 15-ről a jobb alsó mellé lő, Acolatse balról jövő beadása után.

6'

Acolatse passzát jobbal a léc fölé vágja 16-ról Szabó, a bevetődő Cipetic nagyot mentett. Ennek ellenére kirúgás.

4'

Pernambuco balról egy csel után középre ad... de nincs érkező.

2'

Jurek labdát szerez a jobb oldalon, Pernambuco lefordul védőjéről, ballal a kapus elé lő azonban az ötös jobb sarkáról.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
A piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! Eddig 11 NB I-es találkozón mérte össze erejét a két csapat, az örökmérleg a diósgyőriek fölényét mutatja. 5 DVTK-győzelem, 4 iksz, 2 kisvárdai siker. Ez egy gólszegény párosítás, hiszen egy mérkőzésen 2 találatnál többre még egyik csapat sem volt képes, a meccsenkénti átlag 2.3 gól.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Baco, Popadiuc, Célestine, Stephen és Bárdos (combizomhúzódás) sérült, a vendégektől Alic (térdműtét után), de Stefan, Wellington Nemsincs a keretben.

„Szerda este szerettünk volna továbbjutással kedveskedni a stadiont megtöltő szurkolóinknak, de olyan erős ellenféllel találkoztunk, amelyik egy lépéssel a mezőny előtt jár – nyilatkozta a klub honlapjának a szerb edző. – Az eredmény miatt szomorú vagyok, ám a labdarúgók küzdeni tudása büszkeséggel tölt el, mert nagyon fontos, hogy megmutassák, ég még bennünk az a tűz, aminek a segítségével korábban négy bajnokin keresztül veretlenek voltak. A Kisvárda más játékstílust képvisel, mint a Ferencváros, ezért nekünk is máshogy kell játszani, mint legutóbb. Stabil védekezés után szeretnek gyors támadásokat vezetni, amit a legegyszerűbben úgy tudunk megakadályozni, ha minimalizáljuk a labdavesztések számát. A saját, sikeres játékunk érdekében ezúttal is fegyelmezetten be kell tartani a meccs­tervet. Nem szabad ész nélkül előrerohanni, türelmesnek kell lennünk. A legutóbbi két mérkőzésünkön elmaradt a siker, ezért fontos, hogy visszataláljunk a helyes útra, és ismét együtt ünnepeljünk a közönségünkkel.”

A hazaiak vezetőedzője, Vladimir Radenkovics talán az egyetlen, aki nem számolgat, inkább higgadtan értékelte a Ferencváros elleni Magyar Kupa meccset, s persze beszélt a szombati összecsapáról is.

Hasonló a helyzet a vendégeknél is, annyi különbséggel, hogy a számolgatások alapján a várdaiaknak a bennmaradásért kell megnyerniük a hét hátralévő meccsüket. A két csapat közti örökmérleget tekintve a Kisvárda állt már jobban is a Diósgyőr ellen, csakhogy az utóbbi négy bajnokit elveszítette ellene. Némi bizakodásra adhat okot, hogy nem nyeretlen a Kisvárda a DVTK Arénában, 2020 júniusában, a záró fordulóban három ponttal távozott, viszont a legutóbbi két bajnokit egyaránt 2–0-ra elvesztette.

Ki nyer ma? Diósgyőrben és Kisvárdán is megy a matekozás. Nem véletlenül, hiszen egyáltalán nem tét nélküli a két csapat szombati összecsapása. A dolgok jelen állása szerint, ha a hazai együttes valamennyi mérkőzését megnyeri a bajnokságban, a negyedik helyen is végezhet, s ez Konferencialiga-indulást érhet, ha a Ferencváros vagy a Paksi FC nyeri a Magyar Kupát.