26. FORDULÓ
Paks–Újpest 1–2 (Könyves 45+2., ill. Ljujics 45+1., 75. – a másodikat 11-esből)
Paks, Paksi FC Stadion, 4108 néző. Vezette: Berke

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Harmadszor fordult elő a Pakssal az idényben, hogy két nyeretlen bajnoki után fogadta aktuális riválisát. Rögtön a bajnokság indulásakor egy–egyet játszott az MTK Budapesttel és a DVTK-val is, aztán három–nullra legyőzte az Újpestet, majd másodjára novemberben – amikor az MTK-val nulla-nullára végzett, és egy–nullára kikapott Debrecenben –, a DVTK négy–egyes legyőzésével tért vissza a győztes útra.

A húsvétvasárnapi feladat már csak azért sem ígérkezett könnyűnek, mert az Újpest jó formába lendült, az utolsó három bajnokiján hét pontot gyűjtött, ráadásul Bognár György vezetőedző két alapemberére, Lenzsér Bencére és Papp Kristófra sem számíthatott eltiltás miatt. A vendégegyüttes kezdett jobban, Huszti András partdobásai szögletekkel értek fel, miközben az újpesti B-közép „Isten Vele, Juhász Peti!” drapériával búcsúzott a klub hetvenöt esztendősen elhunyt legendájától. Az igazán fontos események a játékrész hajrájára korlátozódtak, előbb egy rosszul sikerült paksi felszabadítási kísérlet után Huszti András beadását Matija Ljujics váltotta gólra, majd Könyves Norbert a középkezdés után azonnal nagyszerű jobblábas bombával egyenlített.

A szünetben beállt Böde Dániel, és majdnem azonnal gólpasszt adott, ám Könyves Norbert lövését Banai Dávid nagy bravúrral hárította. Közvetlenül utána Windecker József fejesében volt benne a hazai gól lehetősége, majd jött újra egy Könyves-lövés és egy újabb Banai-bravúr Böde bal alsó sarokba tartó bombájánál. Aztán Simon Krisztián beadásánál Kovács Krisztián a labda helyett Csoboth Kevin lábát találta el, bár a játékvezető elsőre továbbot intett, később a VAR segítségével megítélte a büntetőt. A tizenegyesből Matija Ljujics szerzett ismét vezetést az Újpestnek.

Csoboth lezárhatta volna a meccset a 84. percben, de lövését Simon Barnabás bravúrral szögletre ütötte, és bár a játékvezető hat percet hosszabbított, a Paksban már nem volt erő, hogy másodszor is egyenlítsen. 1–2