Mág egy hazai korner a végére... Skribek rosszul adja be, kirúgás.

George Ganea be, Ambrose le.

91'

Szabó János beadása meg a szintén kivetődő Banaié.

91'

Csoboth csel helyett elesik Szabó Bálint és a 16-os előtt, Pauljevics beadása a kivetődő kapusé.

91'

Keita orvosolja a begörcsölt Mackot.

91'

Hat perc a ráadás.

91'

Balogh ballal 18-ról Tajtiba lövi Kocsis beadását.

91'

Vas az őszi bajnokin és a tavaszi kupameccsen is megsérült az Újpest ellen.

90'

11 légiós a vendégkeresben, 9 a kezdőben.

90'

Vas beadása a védőké.

87'

Szélpál megy előre Böde mellé segédéknek.

87'

Bár a Paks az előző két otthoni meccsét nem tudta megnyerni, 9–2–1-es mérleggel még így is 3 pontos előnnyel vezeti a hazai tabellát.

87'

Az Újpest a két Fejér vármegyei együttes – Fehérvár, Puskás Akadémia –  elleni egymás utáni 2–0-s sikerét követően legutóbb hiába fordított a hajrában két perc alatt a Mezőkövesd ellen, a borsodiak a 93. percben elért találattal egyenlítettek, így az Újpestnek be kellett érnie a döntetlennel (2–2).  Ez már a 4. alkalom volt, hogy a lila-fehér együttes a 90. perc után kapott gólt – ez egálban a legtöbb a mezőnyben.

87'

Böde beadását okosan hazafejeli Pauljevicsnek.

87'
CSERE

Kocsis Bence be, Mezei le.

82'

Csoboth megindul a bal szélen, egy jó és egy szerencsés csel után ziccerben, tízről jobbal a bal alsó felé lő, de gyengén, vetődve véd Banai.

81'
Fotó: Török Attila

80'

Szabó Bálint jobb oldali beadásába belevetődik a rövid sarok előtt Keita, kivetődik a lecsorgóért Banai.

79'
CSERE

Skribek Alen váltja Könyvest, ékcsere.

79'
CSERE

Vas Gábor be, Windecker le, szűrőcsere.

79'
Sárga lap

Kinyik Ákos kap sárga lapot a balon meginduló Sasere ellökéséért.

78'

A lila-fehérek idegenbeli mutatója 3–2–7, viszont Mészöly Géza vezetőedző érkezése óta a 3 házon kívül találkozójukból kettőt megnyertek és közben csak Kecskeméten maradtak alul.

78'

3? Az előző 2 fordulóban nem tudott nyerni a Paks (1–1 otthon a Lokival, majd 1–2 Diósgyőrben). Ilyen dupla eddig csak kétszer fordult elő ebben a bajnokságban, előbb rögtön az idény elején, majd legutóbb novemberben (0–0 odahaza az MTK-val, majd 0–1 Debrecenben).

75
11-es

MATIJA LJUJICS ballal a bal alsóba lő, gyengéden, pontosan, mint a nagy Vialli. Simon jobbra el. 1–2!

75'

Simon kap hosszas eligazítást Berkétől.

75'
Sárga lap

Kovács Krisztiánnak meg sárga lap.

73'

AMI ELSŐRE IS VILÁGOS VOLT: BÜNTETŐ.

72'

Nem volt les, mert nem ment volna ki akkor Berke.

71'

Berke a kis TV előtt.

71'

Ahah, lest vizsgálnak, jelenti az M4.

71'

Ha ez nem büntető...

71'
VAR

Ketyeg a VAR, de volt rúgás Csoboth eseténél. Egyértelműen.

70'
Sárga lap

Közben folyik a játék, Könyves Norbert kap sárga lapot lökésért.

68'

Simon jobb oldali beadását elrúgja az ötös és a helyzetben lévő Csoboth elől becsúszva Kovács. BÜNTETŐ LESZ!

68'

Szabó János 45-ről a léc alá emelne, de figyel Banai.

68'

Simon: 20 bajnoki az idényban, 2 kanadai ponttal. Az egyiket az előző meccsen szerezte.

67'

A vendégtábor ellenben keres egy kis pénzt Böde szidásával az MLSZ segélyalapjának.

67'

Böde nagyot lök Koburin, elmarad a sárga lap.

67'

Csoboth az előző 3 bajnokiján 3 kanadai pontot szerzett... előtte 12 bajnokin egyetlen egyet!

67'

Kovács sokkal erőszakosabb, szereli a balon Tajtit. És ismét.

65'

Hahn: 20 bajnoki, 4 kanadai pont. Az előző 7 bajnokiján, ezzel együtt: 0 kanadai pont.

65'

Böde az előző 3 bajnokiján 3 kanadai pontot szerzett.

64'
CSERE

Simon Krisztián váltja Saserét.

63'
CSERE

Csoboth Kevin be, Radosevics le, szélsőcsere.

63'
CSERE

Tajti Mátyás be, Andzulasz le. Védő helyett karmester.

63'

Böde: 24 meccs az idényben, 4 góllal és 3 gólpasszal, 760 perc alatt.

62'

Az atomvárosban 22 bajnokit játszottak, a mérleg 9 tolnai győzelem, 7 döntetlen, 6 újpesti siker. Pakson legutóbb 2018 augusztusában ikszeltek (1–1), az előző 4 bajnokijukból 3-at nyertek meg a hazaiak és csak egyet a vendég lila-fehérek.

61'

Banai kikapja vetődve a bal alsó előtt Böde 12 méteres, középről jövő, jobblábas lövését.

55'

Ljujics visszateszi a labdát Ambrose-nak, aki jobbal 22-ről, futtából kapura lő, véd Simon a léc alatt. Középre tartott a labda.

54'

Könyves jobbal 12-ről nem sokkal lő a jobb sarok mellé!

54'

Február utolsó napján a Magyar Kupában találkoztak a Szusza Ferenc Stadionban, és a paksiak hosszabbítás után, Könyves Norbert góljával győztek 2–1-re.

54'

A párharc elején a Paks az Újpest mumusának számított, hiszen 2009 és 2013 nyara között 10 meccsükből csak egyet tudtak megnyerni a fővárosiak. 2016-tól 2021 februárjáig viszont a tolnaiak 16 találkozón keresztül képtelenek voltak legyőzni a lila-fehéreket. Az előző 9 bajnoki összecsapásukból egy sem lett döntetlen, a legutóbbi 5-ből 4-et a zöld-fehérek nyertek meg. Ebben a bajnokságban otthon 3–0-ra, Újpesten 2–1-re diadalmaskodott Bognár György együttese.

53'
CSERE

Szabó I Bálint be, Silye le. Szélső helyett karmester.

50'

Az előző 6 bajnokiján 4-szer volt eredményes.

50'

Könyves: 23 meccs az idényben, 12 góllal és 1 gólpasszal, 1310 perc alatt.

50'

Böde perdítését Könyves az ötös bal sarka elől ballal kapura teszi, villámgyors vetődéssel ment a bal sarok előtt Banai!

49'
Sárga lap

Luka Mack lerántja a felezőnél Bödét, sárga lap.

49'

Mezei jobb oldali kornerét Windecker előrevetődve a jobb felső fölé fejeli, ötről. Sasere majdnem gólpasszt adott fejjel, mentés címén.

45

58 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 8-szor lőttek kapura, 1-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 5/1.

45

KETTŐBŐL KÉTSZER győzte le a Paks az Újpestet az idényben, ha harmadszor is megteszi, hatalmasat lép az ezüstérem megszerzése felé. Azzal a futballal, amit
legutóbb Diósgyőrben mutatott a csapat, erre nincsen esély, javulásra, hatalmas küzdésre van szükség ahhoz, hogy a pontok otthon maradjanak. ZOMBORI
András a mérkőzés előtt.

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44'

44
GÓL

EZ IGEN, Balogh passza után KÖNYVES NORBERT majdnem megisméti Van Basten 1988-as Eb-csodagólját: kissé jobbról, 14-ről jobbal a jobb, azaz a a túlsó felső sarokba lő, tökéletes ívben. 1–1!

44
GÓL

Silye figyelmetlen, az őt szerelő Huszti beadhat jobbról jobbal, laposan, MATIJA LJUJICS ballal a jobb alsóba lő hat méterről, középről, Szélpált megelőzve. 0–1!

44'

ÉS VEZET AZ ÚJPEST!

44

Két perc a ráadás.

43'

Könyves lő egy gólt a bal szélről, de lesen volt Windecker fejesénél. De kezezett a fejes után egy védő? Nem. Vagy ha igen, Könyves lesen állva harcolt vele.

40'

Andzulasz ad egy ajándékkornert a hazaiaknak.

40'

Balogh a 16-os előtt, Hahn megindul, de a sarkára érkezik a labda.

39'
Sárga lap

Matija Ljujics odacsúszik Könyvesnek, sárga lap.

35'

Huszti beadása a védőké, Ljujics bal oldali szabadrúgása Andzulaszé, de a beadásra nem érkezik senki.

31'

Szabó bal oldali beadása a remekül kilép Banaié.

29'

A Paks a vesztett pontokat tekintve öt, a szerzetteket nézve két ponttal áll a Ferencváros mögött. A legutóbbi két fordulóban csak egy pontot szerzett. Pályaválasztóként az első két tavaszi meccsét megnyerte, azóta kikapott a ZTE-től és döntetlent játszott a DVSC-vel.

28'

Keita cselezget a 16-osa előtt, Hahn szereli... de lefújja a bíró, megúszta a bekk.

28'

A pályán.

28'

Könyves ballal 20-ról kapura lő, Koburi hasán csattan a labda... ápolás.

26'

Az Újpest kilencedik, tizenegy ponttal a Kisvárda és a Mezőkövesd előtt. A legutóbbi három fordulóban hét pontot is szerzett. 2022. április 10. óta nem szerzett pontot Pakson. A paksiak éppen egy hónapja győztek az Újpest otthonában a MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, a lila-fehérek most visszavághatnak azért a vereségért (mlsz.hu).

25'

Ambrose jobbal nem sokkal lő a bal alsó sarok mellé egy csel után, picit jobbról, 17-ről.

24'

Kinyik rossz hazaadása után hibázik Simon is, senki nem rúgja el a labdát Saserétől megijedve... kapura lő végül 20-ról Ljujics, de blokkol azonnal Szélpál.

22'

Mezei most ballal a sorfalba lő, Kovács beadásába belelép Huszti.

21'

Kovács szereli Ambrose-t, aki ellöki a középpályást, szabadrúgás középről, 30-ról.

21'

Balogh bal oldali beadása éppen csak magas középen Windeckernek.

21'

EZ IGEN! Az idény mentése: hazai kontra, Mezei jobbra passzol, az ötös jobb sarka elől ballal kapura lő Hahn, tíz méterről, Koburi beleér a labdába, Banai vetődik a jobb sarok felé, kétségbeesetten... de ment az ötösö Keita... OXIVAL!

20'

Hatvan százalékban a vendégeknél a labda.

20'

Micsoda jelenet!

16'

„Rengeteg munka vár ránk, amit el kell végeznünk. Az, hogy lezárult az adásvétel, még csak a kezdet. Természetesen elkezdtem a feladatok priorizálását és a következő szezonra való előkészületeket, de ezekről akkor szeretnénk részletes tájékoztatást adni, amikor eljött ennek az ideje. Fontos, hogy mindannyian türelmesek legyünk, és higgyünk abban a munkában, amit az edzők, vezetők és mindenki más végez a klubnál. Bizalmat kell szavaznunk egymásnak. Szisztematikus és kitartó munkában hiszek.”

16'

Lezárult az adásvétel, az Újpest új tulajdonosa a MOL-csoport lett. A klub honlapjának az Újpest új ügyvezetője, Benczédi Balázs adott interjút.

15'

„Két napja elkezdtük a futásokat, tehát mondhatni, jól haladunk. Egy-két kapusgyakorlat is megy már, és hosszú idő után, három hét elteltével végre újra kapuskesztyű és focicipő volt rajtam, ez pozitívan hatott rám. Remélhetőleg látjuk az alagút végét, ugyanakkor fontos, hogy megvárjuk a százszázalékos állapotot” –  így Szappanos Péter.

15'

A 33 éves válogatott kapus február 25-én a Kisvárda elleni, idegenbeli bajnoki mérkőzés hajrájában felugrás közben ütközött Jasmin Mesanoviccsal, a talajra érkezésnél megbicsaklott a térde, majd a vizsgálatok során kiderült, hogy a belső szalagja sérült meg.

15'

Szappanos Péter újra edzésbe állt egy hónapja elszenvedett térdsérülését követően.

14'

Huszti újabb megabedobása meg Windeckeré.

14'

Mezőnyharc, és nem a legjobb fajtából. Az idő remek, a pálya is, a stadionban jó a hangulat.

6'

Pauljevics bal oldali, ballábas beadását kapura fejeli az ötös túlsarkáról Huszti, blokkol mellkassal Silye.

4'

Pauljevics bal oldali beadása éppen csak hosszú a túlsó sarok elé befutó Ambrose-nak!

4'

Hazai szabadrúgás a 16-os bal sarka előtt, Mezei ballal nem sokkal véti el a jobb felső sarkot!

4'

Simon kap el egy kósza indítást.

1'

Sasere kapura fejeli Huszti hatalmas, jobb oldali beadását, de gyengén, ment a jobb sarok előtt Szabó.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben.

Gyász.

JUHÁSZ PÉTERRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHATNAK!

A hazaiaktól Szappanos és Osváth sérült, a vendégektől Onovo, Jevtovszki, Burekovics és Tamás K.

Eltiltott Lenzsér és Papp K.(mindkettő öt sárga lap) itt, Mörschel (öt sárga lap) ott.