Katona Mátyás triplázott, mégsem nyert a Fehérvár a KTE ellen

2023.11.26. 19:20
Katona Mátyás három gólt lőtt a Kecskemétnek (Fotó: Török Attila)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-14-fordulo-7487" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A labdarúgó NB I 14. fordulójának záró mérkőzésén a Fehérvár 3–3-at játszott odahaza a Kecskeméttel. A pazarul futballozó Katona Mátyás háromszor is betalált a KTE ellen, csapatának azonban ez sem volt elég a győzelemhez.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ
Fehérvár FC–Kecskeméti TE 3–3 (1–1)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion,1752 néző. Vezette: Csonka
Gólszerző: Katona Mátyás (11., 61., 90+1.), ill. Szalai G. (9.), Nagy O. (77.), Szendrei Ákos (80.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hatalmasat változott a világ a Fehérvár FC-nél, hiszen azok után, hogy az idényt három vereséggel kezdte és a 7. fordulót követően is csak egy győzelme volt, a KTE elleni meccset már úgy várhatta, hogy utolsó hat bajnokiján a lehetséges tizennyolcból tizenöt pontot begyűjtött és bizonyította, sokkal többre hivatott, minthogy a bennmaradásért küzdjön.

Amikor a Vidi nulla ponttal az utolsó helyen állt, a KTE-nek már hat pontja volt, ráadásul a Ferencváros elleni nyitó meccse későbbre lett halasztva, azaz a Szabó István irányította együttes úgy rajtolt, ahogy az az előző idény ezüstérmesétől elvárható, ám aztán volt egy olyan hatmeccses sorozata, amelyből egy ponttal jött ki. Sokan már kongatták a vészharangot, azonban a csapat játéka akkor sem volt rossz, más kérdés, hogy ez pontokban nem mutatkozott meg.

A klubnál nem pánikoltak, a ZTE (3–1), a Ferencváros (2–1) és a Kisvárda (2–1) ellen is sikerült nyerni, és Vágó Leventéék arra készültek, hogy a naptári évben negyedik próbálkozásból negyedszer is legyőzik riválisukat.

Fotó: Török Attila

Október 22-e után (3–1-es vereség Debrecenben) ismét kezdett a hazaiaknál Kalmár Zsolt, ám a válogatott középpályás is csak szemlélője volt, amikor a 8. percben Zeke Márió (aki az idényt a fehérváriaknál kezdte) remekül adott balról középre, Szalai Gáborpedig tanítani való mozdulattal fejelte a labdát a jobb felső sarokba.

Sokáig nem örülhettek a vendégek, hiszen három perccel később Katona Mátyásbalról befelé húzott Schön Szabolcs átadása után, és lapos lövéssel egyenlített. Nem sokkal később Kalmár Zsolt távoli bombájánál Varga Bencének nagyot kellett védenie, nem lehet azt állítani, hogy rosszul indult a mérkőzés.

A játékrész felénél Gergényi Bence életerős lövéssel tesztelte a vendégek kapusát, majd Zsótér Donát beadásánál Szuhodovszki Soma még higgadtan megcsinálta a cselt, ám nagy helyzetben rosszul találta el a labdát, Zsótér Donát jobbról érkező beadása után pedig Tóth Barna hibázott ziccerben. Még fél óra sem telt el, amikor Kalmár Zsoltnak egy labdaátvételnél túlzottan ki kellett nyúlnia, a combjához kapott, és nem tudta folytatni a játékot – csak remélni lehet, hogy nem újabb hosszú kihagyás vár rá, bár tegyük hozzá, a reakciói nem sok jót sejtettek…

Hazai kapufával indult a második játékrész, Katona Mátyástizenhat méterről a jobb oldali kapufát találta telibe, hogy aztán szűk negyedórával később Lirim Kastrati jobboldali beadásánál előbb átvegye a labdát, majd mielőtt az a földre pattanna, a kapuba bombázza. Horváth Krisztofer éles szögből leadott lövésénél Tóth Balázsnak nagyot kellett védenie, a KTE nagy erőket mozgósított, hogy legalább egy pontot szerezzen, és sikerrel is járt.

A 77. percben Horváth Krisztofer villanása után Tóth Balázs előbb Szendrei Ákos közeli lövését, majd fejesét is hatalmas bravúrral védte, Nagy Olivér lövésénél azonban már tehetetlennek bizonyult, és még nem volt vége. Ismét Horváth Krisztofer teremtett helyzetet, Szendrei Ákospedig nem hibázta el a ziccert. Úgy tűnt a KTE 2023-ban negyedszer is legyőzi a Fehérvárt, a rendes játékidő letelte után azonban a nagyszerű formában futballozóKatona Mátyás hatalmas gólt lőtt, így mindkét csapat egy ponttal gazdagodott.