Felkészülés: az Újpestről érkező védő és Stieber is betalált, nyert az MTK

D. S. B.D. S. B.
2023.07.08. 19:25
Stieber Zoltán is betalált, negyedik felkészülési meccsét nyerte meg az MTK (Fotó: Koncz Márton)
Negyedik felkészülési mérkőzését nyerte meg a labdarúgó NB I-be feljutó MTK Budapest, miután Nemanja Antonov és Stieber Zoltán góljával 2–1-re győzött a szerb Csukaricski ellen a szlovéniai edzőtáborban.

Horváth Dávid csapata az NB III-as Kaposvár elleni 4–1-es, majd a szintén harmadosztályú Iváncsa elleni 11–0-s siker után a másodosztályú Soroksárt 3–1-re győzte le, ezt követően pedig szlovéniai edzőtáborba utazott.

A kék-fehérek Krajnska Gorában előbb 3–1-re kikaptak a horvát Hajduk Splittől, majd pénteken 2–0-ra a szlovén NK Bravótól.

Az edzőtábor harmadik mérkőzésén Németh Krisztiánék a szerb Csukaricski ellen az Újpestről igazolt Nemanja Antonov 44. percben szerzett góljával kerültek előnybe. A második félidő elején az Európa-liga-induló szerb bronzérmes bár egyenlített, de röviddel később, a 49. percben Stieber Zoltán révén megint az MTK vezetett és végül 2–1-re nyert is, megszerezve negyedik győzelmét a felkészülési időszakban.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FK Csukaricski (szerb I.)–MTK Budapest 1–2 (0–1)

Krajnska Gora
MTK, kezdő:
Demjén – Hej, Kádár, Bobál D. – Kovács M. (Kosznovszky 70.), Kata, Thiam, Bognár I. (Spale, 70.), Antonov – Zsóri (Molnár. 80.), Németh K.
G:
Antonov (44.), Stieber Z. (49.)

AZ MTK BUDAPEST NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
július 3.–július 12., Kranjska Gora (Szlovénia)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 24.: MTK Budapest–Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 4–1 (Futács 2, Böndi – öngól, Zsóri)
Június 28.: MTK Budapest–Iváncsa KSE (NB III) 11–0 (
Stieber Z. 3, Zsóri 2, Bognár I. 2, Végh B., Németh K., Bobál D., Zuigeber)
Július 1.: MTK Budapest–Soroksár SC (NB II) 3–1 (Zsóri, Antonov – 11-esből, Stieber Z. – 11-esből)
Július 5.: Hajduk Split (horvát I.)–MTK Budapest 3–1 (Kata)
Július 7.: NK Bravo (szlovén I.)–MTK Budapest 2–0
Július 8.: FK Csukaricski (szerb I.)–MTK Budapest 1–2 (Antonov 44., Stieber Z. 49.)
Július 12.: NK Celje (szlovén I.)–MTK Budapest
Július 22.: MTK Budapest–FK Zeleziarne Podbrezová (szlovák I.)