A potya gól és a büntető sem segített: továbbra is kieső helyen a Fehérvár

2023.05.07. 19:20
Továbbra is a vonal alatt a Fehérvár (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 30. fordulójának záró mérkőzésén a Mol Fehérvár 1–1-et játszott odahaza a Mezőkövesddel.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
Mol Fehérvár FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (Dárdai P. 24., ill. Vajda 47.)
Székesfehérvár,
Mol Aréna Sóstó, 2652 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Gólt kell szerezni. A kiesés ellen küzdő Mol Fehérvárnál ez lehetett a jelszó a Mezőkövesd elleni mérkőzés előtt, miután a csapat a találkozót megelőző négy fordulóban egyetlen gólt szerzett. Az Újpest és a Kisvárda elleni nyögvenyelős gól nélküli döntetlent a Kecskemét elleni 2–1-es hazai vereség és a Debrecen elleni 2–0-s idegenbeli kudarc követte.

Ezeken a meccseken az átütőerő és sokszor az elképzelés is hiányzott a fehérváriak támadójátékából. A Mezőkövesd szintén pocsék formában, négy vereséggel a háta mögött várta a vasárnap esti összecsapást, így kíváncsian vártuk, mire megy egymással a két, kiesés ellen harcoló együttes. Főleg annak ismeretében, hogy a Honvéd pénteken legyőzte a Kecskemétet, ezzel még inkább nyomás alá helyezte üldözőit.

(Fotó: Dömötör Csaba)

Nos, a kövesdiek annyira óvatosan kezdtek, hogy az első negyedórában egy szögletet leszámítva jószerével a felezővonalon sem mentek át. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a fehérváriak a kapuja elé szegezték volna a vendéggárdát. A hazaiak támadásai döcögősek voltak, akcióból egyetlen nagy lehetőséget sem tudtak kialakítani az első húsz percben, Dárdai Pál jobb oldalról, 20 méterről elvégzett szabadrúgásánál pedig csúnyán a kapu fölé szállt a labda. Nem sokkal később viszont már jobban célzott.

Gyors támadás után szinte ugyanonnan lőtte el a labdát, Riccardo Piscitelli kapus pedig hatalmasat hibázott, így némi szerencsével ugyan, de megszerezték a vezetést a hazaiak. A 24 éves középpályás a negyedik gólját szerezte az idényben, igaz, előzőleg fél éve, novemberben, a Kisvárda ellen talált be. Ezek után szemlátomást magabiztosabbak lettek a hazaiak, igaz, több területük is volt, mivel a kövesdiek sem tömörültek már be annyira, mint az elején. Kuttor Attila vezetőedző helyzetét pedig tovább nehezítette, hogy alig több mint fél óra elteltével le kellett cserélnie Cseri Tamást, aki egy-egy váratlan húzással bármikor képes meglepni az ellenfelet.

Ám tévedett, aki azt gondolta, eldőlt az összecsapás. A szünetben becserélt Vajda Sándor szinte az első labdaérintéséből gólt szerzett, ezzel a bennmaradásért zajló csatában ismét jobb helyzetbe került a Mezőkövesd. A második játékrész sokkal mozgalmasabb és izgalmasabb volt, mint az első, érezni lehetett, a Fehérvárnak mindenáron meg kellene nyernie a mérkőzést.

Jevhen Makarenko távoli lövésénél nagyot kellett védenie Riccardo Piscitellinek, míg a kövesdiek egy-egy gyors támadással zavarba tudták hozni a gyakran bizonytalankodó hazai védelmet.

Negyedórával a vége előtt a fehérvári tábor jelezte, mennyire elégedetlen a csapat produkciójával, és valóban nem sok pozitívum volt a piros-kék együttes játékában. A végén aztán a VAR segítségével büntetőt ítélt a Fehérvárnak a játékvezető, Kenan Kodro azonban fölé bombázta a labdát, maradt az 1–1.

A Fehérvár ezzel nagyon nehéz helyzetbe került, a vonal alatt várja a következő fordulót, a Vasas pedig örülhet, mert így maradt matematikai esélye a bennmaradásra.