Öt gólt hozott a Honvéd és a Loki bajnokija – és micsoda gólokat!

2023.02.19. 17:20
A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Honvéd 3–2-re kikapott odahaza a Debrecentől.
Fordulatos meccset nyert meg a fehér mezes Loki (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fordulatos meccset nyert meg a fehér mezes Loki (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NB I
20. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Debreceni VSC 2–3 (Domingues 47., Lukics 54., ill. Do. Babunszki 27., 72., Mance 86.)
Budapest, Bozsik Aréna, 3360 néző. V: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Aki vasárnap este kilátogatott a Bozsik Arénába, sok gólra számíthatott. A Budapest Honvéd és a Debrecen legutóbbi öt egymás elleni mérkőzésén átlagban hat találat született, sőt legutóbb hétgólos meccset játszott egymással a két együttes a Nagyerdei Stadionban, akkor a Loki győzött 4–3- ra. Azon a találkozón gólt szerzett Baráth Péter, ám a 20 éves válogatott középpályás múlt héten elhagyta a Debrecent és kölcsönben a Ferencvárosba igazolt, így biztos volt, hogy ő ezúttal nem talál be a kispesti kapuba. Egy nagy visszatérővel így is találkozhattak a szurkolók, hiszen Varga Kevin két és fél éves légióskodás után visszatért a DVSC-hez – Kispesten még a cserepadon ült...

Sokkal jobban kezdett a Loki, húsz perc után már három góllal is vezethetett volna, ám Ferenczi János, Christian Manrique, majd Varga József próbálkozása után is védett Szappanos Péter. Nem sokkal később már az egyszeres magyar válogatott kapus sem tudta megmenteni a góltól a csapatát: Sós Bence bal oldali beadása után Dorian Babunszki fejelte a labdát a kispesti kapuba. Kiváló formában van az északmacedón csatár, idén a negyedik bajnokiján már a negyedik gólját szerezte, és összességében nyolc találatnál jár az NB I 2022–2023-as idényében. Megérdemelten szerzett vezetést a vendégegyüttes, jobban és veszélyesebben játszott a Szrdjan Blagojevics irányította csapat, sőt olykor-olykor kifejezetten látványos megmozdulásokat láthattak a drukkerek a Loki-futballistáktól. Marco Rossi szövetségi kapitány is a helyszínen láthatta, hogy megérdemelten vezetett a Debrecen, igaz, próbálkoztak becsülettel a kispestiek is, ám semmi sem akart összejönni nekik, ez pedig frusztrálta őket, beszédes jelenet volt, amikor a félidő végén Nikola Mitrovics és Luka Capan összeszólalkozott...

A szünetben aztán mintha kicserélték volna a hazaiakat: két perc sem telt a második félidőből, és Brandon Domingues kiegyenlített. Néhány perccel később pedig megtörtént, amire az első félidő után nem sokan számítottak: a jubiláló Nenad Lukics grundgóljával (a játékos lazán, külsővel, laposan küldte a kapufa mellett a hálóba labdát) megfordította az eredményt a Honvéd!

A Debrecen teljesítménye meg sem közelítette, amit az első félidőben mutatott. Varga Kevin beállásával (Kusnyír Erik megsérült) Szécsi Márk lett a jobbhátvéd, s ez mintha megzavarta volna a vendégeket. Szappanos Péter sem bírta a feszültséget, hiszen a kifutása után ahelyett, hogy kirúgta volna a labdát a lelátóra, odapasszolta Dorian Babunszkinak, aki távolról, látványosan emelt az üres kapuba.

Hiába tett sokat a pontért, pontokért a Honvéd, Antonio Mance mesteri, sarkazós góljával végül megnyerte a mérkőzést a Debrecen. Ahogy az elmúlt időszakban, most is remek, fordulatos, és több találatot hozó találkozót játszott a két csapat. A Honvéd továbbra sem nyert ebben az évben bajnokit és kieső helyen áll a tabellán, míg a DVSC folytatja remeklését, s egyre közelebb kerül a dobogóhoz.