Makowski parádés góljával megverte a Kisvárda az Újpestet

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2023.02.17. 19:50
A labdarúgó NB I 20. fordulójának nyitó mérkőzésén a Kisvárda 2–1-re legyőzte odahaza az Újpestet.
Zuhogó eső és Várda-siker a forduló nyitányán (Fotó: Kovács Péter) – a képre kattintva galéria nyílik

NB I
20. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Újpest FC 2–1 (Kovacic 35., Makowski 52., ill. Simon K. 46.)
Kisvárda,
Várkerti Stadion, 1890 néző. V: Rúsz

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ködös volt a délelőtt Kisvárdán, így sokaknak beugorhatott az a 2018. november 10-i bajnoki, amikor éppen a pénteki ellenfél, az Újpest volt a rivális, és a tejfehér környezetben alig lehetett látni, hogy a vendégek 4–1-re győztek. Azóta még ötször találkoztak egymással a csapatok a Várkertben, a lilák ez idő alatt nyeretlenek, két döntetlen mellett háromszor nyert a Kisvárda – legutóbb tavaly május 5-én, amikor 2–1-es győzelmével eldőlt, hogy kiléphet a nemzetközi porondra.

A cél most is valami hasonló a szabolcsi klubnál, ám az utóbbi öt fordulóban szerzett mindössze három pont nemigen szolgálja annak elérését – le is szorult a dobogóról a kupában negyeddöntős társaság. Újpesten pedig vegyes érzésekkel várhatták a meccset (amelyre aztán a látási viszonyok teljesen megjavultak, igaz, az eső olykor rákezdett), hiszen az együttes a közvetlen riválisok ellen megszerzett hat ponttal gazdagodott már 2023-ban, de elveszítette két meghatározó fiatal labdarúgóját, az egyaránt a Mol Fehérvárhoz igazoló Csongvai Áron korábbi csapatkapitányt és Katona Mátyást. A Kisvárdának is volt kit pótolnia, hiszen a télen igazolt Aleksandar Jovicic vállsérülés miatt hosszabb időre kidőlt a sorból és a gárdába beépíteni kívánt Czérna Erik sem lehetett ott a kezdőben. Az ő helyét a legutóbb ötvenedik bajnokiját játszó Jasmin Mesanovic foglalta el a jobb oldalon, a center pedig Mario Ilievszki lett. Az Újpestben a Vasas ellen győztes (1–0) mezőnysor kezdett (ránézésre az egyik belső védő is újnak tűnt, de kiderült, csak Tim Hall szabadult meg a hajkoronájától...), míg a kapuba visszakerült az eltiltását letöltő Djordje Nikolics.

Egymás hibáiból éltek a felek, különösen a kisvárdaiak követtek el hajmeresztő bakikat, amelyeket a lilák gyors megugrásokkal büntettek. Egymást és magukat is nehéz helyzetbe hozták olykor a hazai játékosok, így gyűjtöttek be két sárga lapot is. Mondhatnánk, hogy a vendégek taktikus játéka góllá érett, de az Ognjen Mudrinszki és Szabó Bálint által összehozott találat lesről született. Hogy éledezni kezdett a Kisvárda, arról több kiharcolt szöglet árulkodott – Driton Camaj egymást követő két alkalommal is próbálkozhatott, a másodiknál Széles Imre Antal fejesét Djordje Nikolics nagy bravúrral védte, ám a kipattanó labda a mezőny addigi talán legjobb teljesítményét nyújtó és legtöbbet zakatoló játékosáról, Branko Pauljevicsről éppen Dominik Kovacic elé pattant, aki nem hagyta ki az elhibázhatatlant. A két belső védő „összjátéka” kellett tehát a hazaiak vezető találatához...

Ilyen az, amikor bejön a csere! Egy perce sem volt pályán a második félidőben Simon Krisztián, és máris egyenlített. Az újpesti szélső továbbra is mumusa a Kisvárdának, tavaly februárban a kupameccsen, ősszel a bajnokin szerzett gólt néhány perccel azok után, hogy pályára küldték. Rafal Makowski eddig még nem talált be az Újpestnek, most azonban nem akármilyen gólt szerzett, a kezdőkörből ívelt az üresen maradt hálóba. Előtte Djordje Nikolics futott ki messzire a kapujából és passzolt pontatlanul – a szerb kapust a jelek szerint nem tántorította el, hogy két hete a Ferencváros ellen hasonló szituációt követően kiállították.

Érthető módon a hajrában az újpestiek kezdeményeztek többet, de az egyenlítésre már nem futotta az erejükből. A Kisvárda hazai pályán október 8-a, összességében pedig november 5-e után nyert újra, míg a liláknak ezúttal sem sikerült tovább javítani az idegenbeli mérlegükön. Úgyhogy a jelek szerint a szabolcsi alakulat harcban marad a dobogóért folytatott harcban, viszont a negyedik kerületben tovább cidrizhetnek az alsóházi kavarodásban.