Oenning betartotta az ígéretét; Tokmac Nguen alig várta, hogy jöjjenek a szurkolók

S. T. J.S. T. J.
2021.05.05. 00:11
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk.

Most újra jól érzem magam a bőrömben – jelentette ki lapunknak Tokmac Nguen, a Ferencváros szélsője, aki a hétvégén duplázott a Mezőkövesd ellen 2–1-re megnyert hazai bajnokin. A norvég válogatott futballista persze örült a két góljának, de annak még inkább, hogy a szurkolók visszatérhettek a lelátókra. A mostani duplával már 11 gólnál jár a bajnokságban, s bár elismeri, hogy tarthatna előrébb is, szerinte ez a termés elfogadható. Tokmac elismerte, hogy megkeresték külföldi csapatok, de állítja, nem akart elmenni, mert szeret az FTC-ben futballozni. Beszélt arról is, miért teljesített halványabban a tavasz egy részében.
Most újra jól érzem magam a bőrömben – jelentette ki lapunknak Tokmac Nguen, a Ferencváros szélsője, aki a hétvégén duplázott a Mezőkövesd ellen 2–1-re megnyert hazai bajnokin. A norvég válogatott futballista persze örült a két góljának, de annak még inkább, hogy a szurkolók visszatérhettek a lelátókra. A mostani duplával már 11 gólnál jár a bajnokságban, s bár elismeri, hogy tarthatna előrébb is, szerinte ez a termés elfogadható. Tokmac elismerte, hogy megkeresték külföldi csapatok, de állítja, nem akart elmenni, mert szeret az FTC-ben futballozni. Beszélt arról is, miért teljesített halványabban a tavasz egy részében.

Mohamed Mezgrani gyönyörű gólt szerzett a Budafoki MTE elleni, létfontosságú bajnokin (1–0), a Bp. Honvéd algériai–belga állampolgárságú védője körülbelül 28 méterről lőtte ki a kapu jobb oldalát. A Nemzeti Sportnak felidézte a gól történetét. Eszerint amikor elkérte a labdát Naser Alijitől, tudta, lőnie kell, hiszen a budafokiak betömörültek a kapujuk elé. A kispestiek jobb oldali hátvédje úgy érzi, nem túlzás azt állítania, hogy pályafutása legfontosabb gólját szerezte – és amúgy kispesti színekben az elsőt. Nem gondolta volna, hogy ennyit kell rá várni, hiszen két és fél éve futballozik a Honvédban.

Sebők Balázs nem marad az idén a finn jégkorongbajnokság negyeddöntőjében kieső KalPánál, viszont a finn élvonalban igen, a hírek szerint a 16-szoros bajnok, idén negyeddöntős Ilves Tampere lehet az új munkahelye. Kuopióból, ahol a meccsszámot tekintve klubrekorder légiós, azért távozik, mert úgy érezte, kell valami új impulzus, ugyanis belefáradt az utóbbi hat évbe; azt mondja, a profi sportban ez nagyon sok idő. Új állomáshelyén egy évre írta alá, ennyit szeretne még Finnországban jégkorongozni, utána pedig elmenne az orosz központú elitbajnokságba, a KHL-be.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
18 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik