NB I: Ugrai új úton – Kövesden is szóba került

S. Zs.S. Zs.
2021.01.04. 07:20
Mint ismeretes, nem marad a Budapest Honvédnál az ötszörös válogatott Ugrai Roland, a jövője egyelőre bizonytalan, elképzelhető,  hogy ismét légiósnak áll, de itthonról is érdeklődtek iránta.
Ugrai Roland a Honvédban 21 meccsen szerepelt az NB I-ben, ezeken négy gólt szerzett a piros-feketéknél (Fotó: Micheller Szilvia, archív)
Ugrai Roland a Honvédban 21 meccsen szerepelt az NB I-ben, ezeken négy gólt szerzett a piros-feketéknél (Fotó: Micheller Szilvia, archív)
Ugrai Roland a Honvédban 21 meccsen szerepelt az NB I-ben, ezeken négy gólt szerzett a piros-feketéknél (Fotó: Micheller Szilvia, archív)
Ugrai Roland a Honvédban 21 meccsen szerepelt az NB I-ben, ezeken négy gólt szerzett a piros-feketéknél (Fotó: Micheller Szilvia, archív)
Ugrai Roland a Honvédban 21 meccsen szerepelt az NB I-ben, ezeken négy gólt szerzett a piros-feketéknél (Fotó: Micheller Szilvia, archív)

 

Mi lesz Ugrai Rolanddal? Mint arról hírt adtunk, a Budapest Honvéd nem hosszabbítja meg a 28 éves szélső szerződését, amely 2020 utolsó napjáig tartott. Mindez azért tűnt érdekesnek, mert a kulisszák mögött a hír megjelenésekor azt lehetett hallani, a klub még tárgyal a játékossal, egyeztetnek az esetleges közös folytatásról – mára aztán bizonyossá vált, hogy Ugrai nem marad Kispesten.

Pedig a tavasszal talán az utolsó kispesti játékos lett volna, akiről lemond a klub, hiszen válogatott formában futballozott, főszerepe volt a Magyar Kupa-győzelemben. Ugrai Roland Diósgyőrből szerződött a görög Atromitoszhoz 2018 szeptemberében, és a légióskarrierje jól indult, öt gólt szerzett, más görög klubok is érdeklődtek utána, amikor a válogatott keretben – ahova már Marco Rossi hívta meg – megsérült a bokája az egyik edzésen, és jó egy évet ki kellett hagynia emiatt.

Addig ötször szerepelt a nemzeti csapatban (legutóbb 2018 tavaszán), és 2020 elején nem titkolta, azért szerződött Kispestre, hogy újra formába lendülve ismét válogatott lehessen. Az ősz azonban esetében nem lett a tavasz folytatása: nyolc bajnokin szerepelt, egy gólt szerzett, szeptember 12-én játszott végig legutóbb teljes mérkőzést.

Hogyan tovább? Beszámoltunk a Mezőkövesd és a Vasas érdeklődéséről (az angyalföldi klub még nyáron kereste), de az sem zárható ki, hogy újra külföldön folytatja a támadó.

Amikor Ugrait elértük, annyit mondott, amíg nincs konkrétum a következő állomáshelyét illetően, nem szeretne beszélni a jövőjéről – főleg azért nem, mert számára is bizonytalan még.

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
19 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
Tegnap, 0:38

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik