Történelmi győzelmet aratott a Mezőkövesd az Újpest felett

DOROS LÁSZLÓ (ÖSSZEFOGLALÓ), ORBÁN ISTVÁN (PERCRŐL PERCRE)DOROS LÁSZLÓ (ÖSSZEFOGLALÓ), ORBÁN ISTVÁN (PERCRŐL PERCRE)
2021.01.30. 14:39
Az első félidő végén megszerezte a vezetést a Mezőkövesd az Újpest ellen az NB I 18. fordulójában, majd a folytatásban még egy góllal megerősítette az előnyt, ám a lila-fehérek 3 perc alatt kiegyenlítettek. Végül Cseri tizenegyesgólja döntötte el a meccset (3–2).
Történelmi győzelmet aratott a Mezőkövesd az Újpest felett (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Történelmi győzelmet aratott a Mezőkövesd az Újpest felett (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Mezőkövesd–Újpest 3–2 (1–0)
Mezőkövesd,Városi Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Andó-Szabó
Gólszerző:Katanec (44.), Besirovic (58.), Cseri (81. – 11-esből), ill. Szakály P. (75.), Beridze (78.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Elmozdul-e az Újpest a veszélyes zóna közvetlen közeléből? – ez a kérdés fogalmazódott meg az együttes híveiben. A lila-fehérek valóban gödörbe kerültek, amit példáz, hogy az utóbbi hat mérkőzésükön mindössze egy győzelmet arattak (Budapest Honvéd 2–1). A képzeletbeli mérleg serpenyőjébe került még három sovány döntetlen (Paks, Budafok, Kisvárda, egyaránt 1–1) és két vereség (Puskás 1–2, Fehérvár 0–5). Különösen aggasztó lehet az újpesti drukkereknek a sok (37) kapott gól, igaz, ebből hármat a zöldasztalnál „róttak ki” a lilákra, miután a DVTK nem járult hozzá a halasztáshoz, ezért ezt a rovatot ennyivel terhelte meg a fegyelmi bizottság.

A Mezőkövesd kedvezőbb előjelekkel várta az ütközetet: utóbbi négy mérkőzéséből hármat megnyert (Paks 4–3, Budafok 1–0, Puskás 1–0) míg legutóbb döntetlennel (Kisvárda 0–0) gyarapította pontjai számát. Négy összecsapás, tíz pont – egyértelműen felszálló ágba került az együttes, és araszol előre a táblázaton. Persze a hazaiak sem készülhettek aggodalommentesen: a csapat tizenhét mérkőzésen mindössze tizenhat gólt szerzett. Ráadásul a Mezőkövesd hazai pályán még sohasem tudta legyőzni az Újpestet. Előzetesen

Arra lehetett számítani, hogy a lila-fehérek lépnek fel kezdeményezőleg, magukhoz ragadják az irányítást, és igyekeznek minél gyorsabban vezetést szerezni, hogy aztán a folytatásban saját elképzeléseik szerint alakítsák a mérkőzés menetét. Ehhez képest a második perc végén Marin Jurina csaknem betalált Banai Dávid kapujába, ám szöglet lett a vége. A csapatok túlbiztosították védekezésüket, láthatóan azon voltak, hogy ne kapjanak gólt. Férfias küzdelem folyt a pályán, de sok volt a hiba, a pontatlanság valamirevaló helyzet nélkül. A 45. percben aztán – némileg váratlanul – Dino Besirovic szabadrúgása után Matija Katanec közelről a kapu jobb oldalába helyezte a labdát.

Új mederben folytatódott a mérkőzés, a vendégek szorult helyzetbe csöppentek, ugyanis Dino Besirovic közelről talált a kapuba, és ez a találat már megnyugtatta a kövesdieket. Úgy tűnt, a gól eldöntötte a találkozó sorsát, az Újpest képtelen volt átlépni saját árnyékát, továbbra is azt a könnyen kiismerhető, átlátszó, sematikus játékot nyújtotta, amit korábban.

A Mezőkövesd kézben tartotta az irányítást, uralta a meccset, nem szórta el a megszerzett labdákat, igyekezett megbecsülni őket, higgadtan, taktikusan szőtte támadásait. A lilákból a lelkesedés és a hit is elillant, mintha beletörődtek volna a sorsukba. Illetve mégsem, mert jött a váratlan fordulat: a vendégek három perc alatt két gólt szereztek, Szakály Péter és Giorgi Beridze visszahozta a reményt. A 80. percben azonban a hazaiak tizenegyeshez jutottak, Cseri Tamás pedig gólra váltotta, amellyel a Mezőkövesd teljesen megérdemelt győzelmet aratott, megszakítva rossz sorozatát az Újpesttel szemben: először sikerül nyernie hazai környezetben a hússzoros magyar bajnok ellen. A kövesdi csapat rendkívül fontos pontokhoz jutott, és folyamatosan távolodik a veszélyes zónából.

No de mi lesz az Újpesttel? A lilák egyre nagyobb bajba kerülnek, s ha így folytatják, gyászos jövő vár rájuk. 3–2