Akárcsak ősszel, ezúttal is négy góllal terhelte meg a Fehérvár a Budafok hálóját

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.12.12. 19:20
A Nikolics és Nego nélkül felálló Mol Fehérvár hazai pályán fölényesen, 4–1-re megverte az újonc Budafokot a labdarúgó NB I 14. fordulójában. Még negyedóra sem telt el, máris két góllal vezettek Houriék. Ivan Petrjak az első félidőben duplázott, Alef első gólját szerezte a fehérvári színekben, és a szünet után Rus is betalált. A Budafok csak a ráadásban tudott szépíteni.
Alefet ünneplik a társak a Fehérvár első gólja után
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)
Alefet ünneplik a társak a Fehérvár első gólja után A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ
Mol Fehérvár FC–Budafoki MTE 4
1(Alef 5., Petrjak 14., 35., Rus 55., ill. Kovács D. 90+2.)

Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó,zárt kapuk mögött.Vezette:Farkas Ádám

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Márton Gábor aligha erre számított. Pénteken három alapemberének, Boban Nikolovnak, Loic Negónak és Nikolics Nemanjának a PCR-tesztje kétes minősítést kapott, s bár azóta mindhárman újabb vizsgálaton estek át, amelyek eredménye negatív lett, a fehérvári klub felelősségteljesen járt el, és a kétes eredmény után egyikőjüket sem nevezte a Budafok elleni találkozóra.

Utóbbi két hazai bajnokiját egyébként kapott gól nélkül nyerte meg a Mol Fehérvár (3–0 a DVTK, 2–0 a ZTE ellen), eddigi utolsó két idegenbeli meccsét viszont elveszítette (az MTK Budapesttől 3–1-re, a Pakstól 1–0-ra kapott ki), így nehéz helyzetbe hozta magát a bajnoki címért zajló versenyfutásban. Az együttes az idény magunk mögött hagyott szakaszában messze nem volt képes olyan stabil futballra, mint legnagyobb riválisa, a Ferencváros, így látni kellett, komoly fordulatra van szükség ahhoz, hogy az utolsó pillanatig versenyben tudjon maradni az aranyéremért.

A klubnál azzal mindenki tisztában volt, hogy a versenyképesség megőrzése érdekében ebben az esztendőben mindhárom bajnokijukat meg kell nyerni, már csak azért is, mert a Budafokot, a Puskás Akadémiát és a Kisvárdát is a Mol Aréna Sóstóban fogadják. Ebben az egy hét alatt lezajló sorozatban az első lépést az újonc BMTE elleni összecsapás jelentette, vagyis a vendégek vezetőedzője, Csizmadia Csaba edzőként térhetett vissza oda, ahol 2004 és 2006 között futballozott, mi több, Magyar Kupa-győztes lett.

A negyedik percben a Budafoknak már a második játékosa kapott sárga lapos figyelmeztetést, a második után Lyes Houri rúghatott szabadrúgást, Alef pedig remek mozdulattal csúsztatott a jobb sarokba. Ennél jobban aligha kezdhetett volna a házigazda, ráadásul még negyedórája sem tartott a találkozó, máris sikerült megdupláznia az előnyét. Aki azt gondolja, a Budafok összeesett, téved. Megpróbáltak sok futással felérni a hazaiak kapujához, azonban a támadóharmadban hiányoztak azok a passzok, megoldások, amelyek helyzeteket hozhattak volna – aztán Marko Nikolics hatalmas hibája után jött a harmadik hazai találat (3–0)...

Várható volt, hogy a két szakvezető közül a szünetben Csizmadia Csaba változtat: Margitics Andort és Ihrig-Farkas Sebestyént is pályára küldte, ám az első percek nem azt mutatták, hogy a Mol Fehérvár lassítani akarna. Tízpercnyi futballt követően Houri kiosztott még egy gólpasszt (ezúttal Adrian Rusnak), és tényleg csak az volt a kérdés, négygólos vezetésnél továbbra is „gyilkos ösztön” jellemzi-e a hazai játékosokat.

A félidő közepén Márton Gábor is hármat cserélt, lehozta például a nagyszerű teljesítményt nyújtó Alefet is, ettől függetlenül inkább az 5–0 volt benne a meccsben, mint a 4–1. Géresi Krisztián többször is veszélyeztetett, ugyanakkor Kovács Dávid révén már a Budafoknak is akadt helyzete, ráadásul a hosszabbításban a szépítés is összejött. Tegyük hozzá, az újonc küzdött becsülettel, de ezen a napon nem volt egy súlycsoportban a két csapat. 4–1

Ünnepi hangulat Székesfehérváron (Fotó: Dömötör Csaba)

1. Ferencvárosi TC 12 10 2 26–5 +21 32
2. Mol Fehérvár 13 7 4 2 31–16 +15 25
3. Puskás Akadémia 14 7 1 6 19–22 –3 22
4. Kisvárda 13 6 4 3 16–14 +2 22
5. Paksi FC 13 6 3 4 24–20 +4 21
6. MTK Budapest 13 5 4 4 20–18 +2 19
7. Budafoki MTE 12 4 3 5 15–21 –6 15