NB I: óvintézkedések Kisvárdán a koronavírus miatt

B. T.B. T.
2020.03.10. 15:45
null
Kisvárdán ezentúl kerülik a kézfogást is (Fotó: Tumbász Hédi)
A magyar NB I-es klubok székhelyei közül ugyan Kisvárda található a legtávolabb a koronavírus európai gócpontjától, Észak-Olaszországtól, de közel azoknak az országoknak, Szlovákiának, Romániának vagy Ukrajnának a határaihoz, ahol már intézkedést foganatosítottak a sporteseményekkel kapcsolatosan is. A kisvárdai futballklubnál kellően előretekintőek voltak, hiszen a múlt héten már arra kérték az alkalmazottakat, hogy kerüljék a kézfogást. A létesítmény épületeiben, így a játékosok öltözőihez közel is kézfertőtlenítőket helyeztek ki. Pánik azért mindenesetre nincs a csapatnál.

 

„Miután a szombati mérkőzés előtt hallottuk a hírt, hogy debreceni fertőzöttje is van a koronavírusnak, felvetődött, hogy a két csapat játékosai nem fognak egymással kezet a kezdésnél, végül a pályán az a döntés született, hogy öklöző mozdulattal mégis köszöntjük egymást – mondta Lucas, a kisvárdaiak csapatkapitánya. – Én egyébként sem tudtam volna elkerülni a köszöntéseket, hiszen debreceni múltamból adódóan nagyon sok ismerősöm van az ellenfél soraiban. Természetesen az öltözőben beszélünk a járványról, megy a találgatás, hogy a környező országokhoz hasonlóan lesz-e valamilyen szankció a bajnokság további menetrendjével kapcsolatosan. Ugyanakkor úgy készülünk, hogy szombaton pályára kell lépnünk a Honvéd ellen. Mivel soknemzetiségű csapat vagyunk, szóba került, hogy korlátozni fogják a játékosok hazautazásait. Pánik nincs, de mindenki felelősségteljesen gondolkodik a csapat tagjai közül ebben a kérdésben. Már csak azért is, mert többen is apának vallhatjuk magunkat, így a családtagjainkért is felelősséggel tartozunk. Használjuk a kézfertőtlenítőt, nekem az autómban is van külön erre a használatra rendszeresített kéztörlőm. Apai ágon olasz származású vagyok, igaz, Calabria tartomány környékén élnek a rokonok, ott még nem veszélyes annyira a helyzet. Viszont már a szülőhazámba, Brazíliába is betört a vírus, így azért is imádkozok, hogy a szeretteimnek se legyen semmi baja.”

A koronavírussal kapcsolatos további híreinket IDE KATTINTVA találják.

Legfrissebb hírek

NB I: a Honvéd, az MTK, az Újpest és a Vasas is igazolt – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 11:19

Szerződést hosszabbított a Kisvárda alapembere – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 20:52

NB I: négy játékostól is elköszönt a Kisvárda

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 09:42

Bíró Bence: Eljutottam arra a szintre, ahová mindig is szerettem volna

Labdarúgó NB I
2026.05.30. 09:06

A régi-új vezetőedző, Supka Attila elégedett lenne az ötödik hellyel Kisvárdán

Labdarúgó NB I
2026.05.21. 17:08

Supka Attila lett a Kisvárda vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.05.21. 12:54

Révész Attila: Benn maradunk jövőre is

Labdarúgó NB I
2026.05.21. 11:23

Borbély: Nem kérdés, hogy maradok. Révész: A győriek megérdemelték az aranyérmet

Labdarúgó NB I
2026.05.17. 08:29
Ezek is érdekelhetik