Futsal NB I: az FTC hárommal is vezetett, mégis kikapott az éllovastól

D. Á.D. Á.
2019.12.16. 22:34
A futsal NB I 13. fordulójában az éllovas Berettyóújfalu háromgólos hátrányból 5–4-re nyert az FTC vendégeként. A Dunaferr 6–1-re ütötte ki a Debreceni EAC-ot, az Aramis 8–3-ra mosta le a Veszprémet. Simán győzött a Nyírgyulaj és a Haladás is.

A fordulót megelőzően még a Dunaferr előtt tartózkodott a Debreceni EAC a tabellán, az egymás elleni mérkőzésen ez azonban nem látszott – a debrecenieket nagyon csúnyán, 6–1-re győzték le a vendégek.

A Veszprém sokáig tartotta magát az Aramisszal szemben – még 3–3 is volt az eredmény –, a 4. helyezett a második félidőben nagyon elhúzott ellenfelétől, a vége 8–3-as Aramis-siker.

Az FTC már 4–1-re is vezetett a listavezetővel szemben, ám a Berettyóújfalu nem hagyta magát, a szünet után négy gólt szerzett, s 5–4-re megnyerte a találkozót. Dunaferr előtt tartózkodott a Debreceni EAC a tabellán, az egymás elleni mérkőzésen ez azonban nem látszott – a debrecenieket nagyon csúnyán, 6–1-re győzték le a vendégek.

Az FTC már 4–1-re is vezetett a listavezetővel szemben, ám a Berettyóújfalu nem hagyta magát, a szünet után négy gólt szerzett, s 5–4-re megnyerte a találkozót.

A harmadik Nyírgyulaj és a második Haladás is magabiztosan húzta be saját mérkőzését – előbbi a Rubeolát verte meg 6–0-ra, utóbbi a Kecskemét otthonában nyert 4–1-re.

FUTSAL NB I
13. FORDULÓ
Veszprém–Aramis 3–8
(Gyurcsányi 4., 5., Bencsik 16., ill. Sámson 4., 22., Vattamányi 8., Fekete M. 11., 38., Fekete O. 28., 33., Harnisch 38.)
Debreceni EAC–Dunaferr 1–6 (Szentes 28., ill. Pál 9., 29., Sáhó 10., 40., Fridrich 28., 39.)
Kecskemét–Haladás 1–4 (Rutai 39., ill. Hajmási 7., Vidák 15., Gerencsér 29., Dróth 35.)
FTC–Berettyóújfalu 4–5 (Bognár 8., Büki 15., 20., Fekete R. 25., ill. Harmati 3., Fernandes 32., 36., 40. Nagy I. 33.)
Nyírgyulaj–Rubeola 6–0
(Nagy B. 6., Siska 8., 17., 24., Sánta 32., Lapa 38.)