Emlékezés: Debrecenbe érkezett a Kubala-kiállítás

MTI MTIMTI MTI
2017.11.17. 18:28
Debrecenbe érkezett Kubala Lászlónak, az FC Barcelona legendás labdarúgójának életét, pályafutását bemutató vándorkiállítás. A Kubala 90 című tárlattal a 90 évvel ezelőtt született kiváló játékos emléke előtt tisztelegnek - hangzott el a pénteki debreceni sajtótájékoztatón.


A tárlat Kovács Barnabás barcelonai főkonzul közbenjárásával érkezett Magyarországra az FC Barcelona múzeumából. A kiállításnak helyet adó Nagyerdei Stadionban a főkonzul elmondta: Kubala László személyét hatalmas tisztelet övezi Barcelonában, nemzeti legendaként, hősként tekintenek rá.

Hozzátette: az FC Barcelona stadionjánál, a Camp Nounál egyedül neki állítottak szobrot, és a klub szurkolói őt választották a 20. század legjobb barcelonai játékosának. Magyarországon kevésbé ismerik a pályafutását, a vándorkiállítás ugyanakkor hozzájárulhat ahhoz, hogy az itthoni futballszerető közvélemény is képet kapjon arról, milyen fantasztikus labdarúgó volt Kubala. Három válogatottban – a magyarban, a csehszlovákban és a spanyolban – is játszott, majd tizenegy évig volt spanyol szövetségi kapitány – tette hozzá a főkonzul.

Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere a 2002-ben elhunyt Kubala Lászlót olyan példaképnek nevezte, akinek az életútját ismerni kell, akire a fiatalok ma is felnézhetnek. Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja elmondta: a kiállítást, amely fotókon mutatja be a kivételes tudású játékos karrierjét, hétfőtől két héten át láthatják majd az érdeklődők az egyetem főépületében.
A tárlat Kovács Barnabás barcelonai főkonzul közbenjárásával érkezett Magyarországra az FC Barcelona múzeumából. A kiállításnak helyet adó Nagyerdei Stadionban a főkonzul elmondta: Kubala László személyét hatalmas tisztelet övezi Barcelonában, nemzeti legendaként, hősként tekintenek rá.

Hozzátette: az FC Barcelona stadionjánál, a Camp Nounál egyedül neki állítottak szobrot, és a klub szurkolói őt választották a 20. század legjobb barcelonai játékosának. Magyarországon kevésbé ismerik a pályafutását, a vándorkiállítás ugyanakkor hozzájárulhat ahhoz, hogy az itthoni futballszerető közvélemény is képet kapjon arról, milyen fantasztikus labdarúgó volt Kubala. Három válogatottban – a magyarban, a csehszlovákban és a spanyolban – is játszott, majd tizenegy évig volt spanyol szövetségi kapitány – tette hozzá a főkonzul.

Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere a 2002-ben elhunyt Kubala Lászlót olyan példaképnek nevezte, akinek az életútját ismerni kell, akire a fiatalok ma is felnézhetnek. Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja elmondta: a kiállítást, amely fotókon mutatja be a kivételes tudású játékos karrierjét, hétfőtől két héten át láthatják majd az érdeklődők az egyetem főépületében.

A kancellár kitért arra is, hogy szerkesztőként vállal szerepet abban az ötkötetes, a világ labdarúgását bemutató könyvsorozatban, amelynek szerzői Dénes Tamás, Sándor Mihály és Bába Éva, és amelyben Kubala László életét, pályafutását is részletesen bemutatják majd.

 

Legfrissebb hírek

„Valóra akarom váltani az álmom” – Álvarez menne a Barcába, az Atlético viszont megtiltja neki

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 1:39

As: nem kezdték jól a vb-t a Barcelona-játékosok

Foci vb 2026
2026.06.19. 19:27

A La Masia kertjében pihen Kubala szobra, de visszakerül a Camp Nou elé

Spanyol labdarúgás
2026.06.18. 09:25

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

Diego Maradona és Lionel Messi aláírt meze is látható Kecskeméten

Spanyol labdarúgás
2026.06.16. 09:19

Negyedik lett a Veszprém az ifi kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.06.14. 11:42

NS-infó: Szűcs Tamást a portugál élvonal 5. helyezettje szerződtetheti

Labdarúgó NB I
2026.06.14. 00:54

Demjén Patrik visszatér az MTK-hoz – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 11:03
Ezek is érdekelhetik