Lazar Veszelinovicsot nem lehetett végig ilyen szorosan fogni (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a Mezőkövesd 2–1-re legyőzte a Debrecent, ezzel kisebb előnybe került közvetlen riválisával szemben.

26. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–DVSC 2–1 (Veszelinovics 7., Baracskai 79., ill. Tőzsér 83.)
Mezőkövesd, 1390 néző. Vezette: Vad II István

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Óriási téttel bírt a Debrecen mezőkövesdi vendégjátéka, hiszen amellett hogy a forduló előtt csak egy pont választotta el egymástól a két csapatot, elég erősen visszafelé kell tekintgetniük, mivel a 11. helyen álló Diósgyőr kedden legyőzte a Honvédot.

Bár Tomiszlav Szivics csapata borzasztó formában játszott eddig a tavasszal, – az előző öt meccsén csak egy pontot szerzett – a Loki pedig egyre jobban szerepel, most a hazaiak kezdtek jobban. A Kövesd folyamatosan Lazar Veszelinovicsra játszott, a szerb labdarúgót azonban rendre lesen találták a társak.

Nem úgy a 7. percben: Mészáros Norbert rosszul kezelte le a passzt, az elpattant labdát Molnár Gábor begyűjtötte, majd remekül indította Sós Bencét, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta a vele szinkronban érkező Veszelinovicsot. 1–0

A gól után ugyan a DVSC-nél volt többet a labda, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a vendégek, nem állították megoldhatatlan feladat elé a hazai védelmet.

A fordulást követően a Loki egyre feljebb tolta a védelmét, voltak időszakok, amikor szabályosan benyomta a Kövesdet a saját kapuja elé, de a második félidőre összességében elmondható, hogy nem kellett bravúrokat bemutatnia a hazaiak kapusának, Tomás Tujvelnek.

A vendégek bátrabb játéka teret engedett a Mezőkövesd kontráinak: a 79. percben Marek Strestík a vállán táncoltatott meg egy magasból lehulló labdát, majd mielőtt elhagyta volna a pályát, az alapvonal előtt bepasszolt a kapu elé érkező Baracskai Rolandnak, aki egy-két méterről növelte csapata előnyét. 2–0

A Debrecennek azonban nem veszett el minden reménye, ugyanis négy perccel később Tőzsér Dániel laposan meglőtt szabadrúgása után a labda valahogyan (vélhetően megpattant) a kapuba került. 2–1

A hátralévő időben is nyomott Leonel Pontes együttese, de nem került közelebb az újabb gólszerzéshez. A Mezőkövesd, története első NB I-es győzelmét aratta a DVSC ellen – két Debrecen-siker és két döntetlen után nyertek a borsodiak –, de még fontosabb, hogy valamelyest leszakította az őt üldöző riválisát, és közelebb került a bennmaradáshoz.