Semmi furcsaság: nyert a Diósgyőr a Honvéd ellen, mert jobb volt

2017.04.11. 17:50
Nem kímélték egymást a felek (Fotó: Földi D. Attila)
Két góllal nyert a házigazda Diósgyőr Mezőkövesden a listavezető Budapest Honvéd ellen a labdarúgó NB I 26. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

DVTK–Budapest Honvéd 2–0 (Karan 25., Vela 62.)
Mezőkövesd, 2625 néző. V: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Furcsa volt a Diósgyőr–Honvéd mérkőzés első félideje, hiszen listavezetőhöz méltó módon a kispestiek kezdtek veszélyesebben, majd miután a házigazda is (Mezőkövesden rendezték a bajnokit) kialakított két helyzetet, ismét visszavette a Honvéd a kezdeményezést, és fővárosi gólszerzési lehetőségekkel zárult az első játékrész.

És diósgyőri vezetéssel: egy-egy remekbe szabott Nono-passz után Novothny Soma és Makrai Gábor is kihagyta ugyan a maga ziccerét, ám egy szöglet után Dejan Karan már nem hibázott. 1–0!

Furcsán kezdődött a második félidő, ugyanis már útjára indult a labda, sőt vígan pattogott, amikor kaján mosollyal játékra jelentkezett a Honvéd kapusa, Gróf Dávid, merthogy Bognár Tamás nélküle is engedélyt adott a folytatásra.

Remekelt egyébként a vendégkapus, egy alkalommal még egy hidegvérű cselt is bedobott a 16-os előtt, majd ismét hárított egy Novothny-helyzetet – ám védői nem figyeltek, a kipattanót Diego Vela meg a léc alá küldte.

2–0, ezzel el is dőlt a mérkőzés jóval a vége előtt, belefért egy újabb elrontott Novothny-helyzet is, a Honvédon ugyanis nagyon látszott, hogy képtelen lesz felpörögni már, a DVTK pedig szervezetten, fegyelmezetten védekezett.

Nincs ebben semmi furcsa: megérdemelten nyert a jobban, lelkesebben futballozó csapat. Ki mondta, hogy a labdarúgás bonyolult játék?!

1. Budapest Honvéd 26 14 5 7 39–25 +14 47
2. Videoton FC 25 13 6 6 50–22 +28 45
3. Vasas FC 26 12 5 9 41–30 +11 41
4. Ferencvárosi TC 25 10 9 6 40–31 +9 39
5. Szombathelyi Haladás 25 10 5 10 32–34 –2 35
6. Paksi FC 25 8 11 6 29–27 +2 35
7. Újpest FC 26 8 11 7 39–39 0 35
8. Mezőkövesd Zsóry FC 25 8 7 10 27–36 –9 31