MLSZ: Újpest, Fradi, Honvéd, ZTE – hat számjegyű büntetések

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.02.14. 17:40
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága (FEB) a ZTE–Újpest, a Ferencváros–Honvéd és az Érd–Budafok Magyar Kupa-mérkőzésen olyan szabályszegéseket tapasztalt, amely mellett nem mehetett el büntetés nélkül. A következő határozatok születtek kedden:

A ZTE FC–Újpest (1–4) mérkőzéssel kapcsolatban
• a ZTE-t mérkőzésrendezéssel kapcsolatos előírások megsértéséért (szurkolói pirotechnikai eszközöket vittek be és használtak a stadionban) büntette a bizottság, valamint azért, mert szurkolói másokat megbotránkoztató magatartást tanúsítottak (az ellenfél és más sportszervezet szidalmazása) és rasszista megnyilvánulást tettek (az ellenfél színes bőrű játékosának – Diarra – labdavezetésénél „huhogtak”). A ZTE fentiek miatt 500 000 forint pénzbüntetésben részesült;
• az Újpestet, mint visszaesőt, szurkolói részéről pirotechnikai eszközök beviteléért és használatáért, valamint másokat megbotránkoztató magatartásáért (az ellenfél és más sportszervezet szidalmazása) 400 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte a bizottság. A ZTE FC–Újpest (1–4) mérkőzéssel kapcsolatban
• a ZTE-t mérkőzésrendezéssel kapcsolatos előírások megsértéséért (szurkolói pirotechnikai eszközöket vittek be és használtak a stadionban) büntette a bizottság, valamint azért, mert szurkolói másokat megbotránkoztató magatartást tanúsítottak (az ellenfél és más sportszervezet szidalmazása) és rasszista megnyilvánulást tettek (az ellenfél színes bőrű játékosának – Diarra – labdavezetésénél „huhogtak”). A ZTE fentiek miatt 500 000 forint pénzbüntetésben részesült;
• az Újpestet, mint visszaesőt, szurkolói részéről pirotechnikai eszközök beviteléért és használatáért, valamint másokat megbotránkoztató magatartásáért (az ellenfél és más sportszervezet szidalmazása) 400 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte a bizottság.

Az FTC–Bp. Honvéd (2–1) mérkőzéssel kapcsolatban
• az FTC-t, mint visszaesőt, mérkőzés rendezéssel kapcsolatos előírások megsértéséért, valamint szurkolóinak másokat megbotránkoztató magatartásáért (más sportszervezet szidalmazása) 100 000 Ft;
a Honvédot, mint visszaesőt, szurkolóinak pirotechnikai eszköz beviteléért és használatáért, valamint másokat megbotránkoztató magatartásáért (más sportszervezet, az ellenfél és az ellenfél egyik játékosának szidalmazása) 250 000 Ft pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.

Az Érd–Budafok (2–1) mérkőzéssel kapcsolatban
• a Budafokot szurkolói részéről tárgyak bedobálásáért a soron következő Magyar Kupa-mérkőzésén 1 szövetségi ellenőr fogadására és eljárási költségei viselésére kötelezte;
Prukner László vezetőedző (Budafok), mert a játékvezető ítélete ellen sportszerűtlen módon tiltakozott, a mérkőzéssel kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől 2 soron következő Magyar Kupa-mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

TOVÁBBI HATÁROZATOK ITT!

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
7 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
16 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01
Ezek is érdekelhetik